Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 11:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zwężenie przełyku ?  (Przeczytany 14688 razy)
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« : 21-11-2009, 18:23 »

Ta moja dolegliwość pojawia się rzadko, jednak ostatnio częściej i intensywniej, stąd moje zaniepokojenie. Nagle pojawia się ( bez zlokalizowanych przeze mnie przyczyn ) bardzo silny ból pod prawą łopatką, zawsze dokładnie w tym samym miejscu. Pomaga mi tylko i wyłącznie szybka porcja jakiegoś pokarmu - obojętnie co, jednak najlepiej coś nieco twardszego i niepogryzionego, a później duża ilość płynów. Dziś mnie dopadł taki ból - ledwo się dowlokłam do kuchni by porwać banana, poprawiłam kawałkiem jabłka i wypiłam 2 szklanki wody. Intensywność od razu znika. Tak jakby coś mi się tam zatykało - jednak nie czuję refluksu i nic w czasie pojawienia się bólu nie spożywam. Ból jest naprawdę paraliżujący. Potem przełyk "dochodzi" do siebie przez parę godzin, wyraźnie czuję to miejsce. Gdy zjem coś ciepłego, czuję dosłownie jak pokarm wędruje i dotyka tego miejsca bólu - robi mi się tam bardzo gorąco. Gdy wezmę bardzo głęboki wdech i przytrzymam nieco powietrze - również czuję to miejsce. Próbowałam przez większość część dnia znaleźć jakąś informację na temat takiego bólu na forum oraz w internecie.
Jednak w internecie taki ból kojarzony jest zazwyczaj albo ze sprawami sercowymi albo właśnie z chorobą refluksową przełyku ( we wersji skrajnej rak przełyku). Innych objawów charakterystycznych dla tych chorób jednak u siebie nie odnajduję.
Ponieważ dzisiejszy "napad bólu" był wyjątkowo ostry - postanowiłam napisać o tym na forum i poprosić o radę.
Czego taki ból może być objawem ? I czy jakieś szczególne działania powinnam podjąć bądź czy czegoś zaniechać, by nie przeszkadzać organizmowi w usuwaniu przyczyn tego bólu ?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 21-11-2009, 18:35 »

Być może jest to atak kolki wątrobowej, prędzej też woreczek żółciowy. Jak się odzywiasz, czy pijesz koktajle z ostropestem? Możesz też spróbować zażywać Rapacholin i zobaczyć czy będzie poprawa. Oczywiście zioła są tu wskazane (najlepiej jednak własnego zbioru) jak i kąpiele i okłady.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #2 : 21-11-2009, 18:42 »

Odżywiam się dopiero od dwóch miesięcy zgodnie z DP. Od tego czasu też stosuję MO oraz koktaile. Ostropest dopiero zamówiłam. Te bóle pojawiają się stosunkowo rzadko ( 2 razy na miesiąc ) i w codziennym życiu nawet o nich nie pamiętam. Jednak co mnie zadziwia - pierwszy taki atak miałam ok. 10 lat temu i potem już zawsze był to ból dokładnie w tym samym miejscu. Co do milimetra.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 21-11-2009, 18:53 »

Myślę że to woreczek. Nie dziwne że może to nawracać w trakcie oczyszczania. Tak jak napisałem spróbuj ostropestu i Rapacholinu. Do tego okłady zimne.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #4 : 21-11-2009, 19:25 »

Tak zrobię. Nadmienię jednak, że być może nie w 100% opisałam ten ból, przepraszam. Jest on nie nisko, nie pod prawym łukiem żebrowym, w ogóle nic nie ma wspólnego z brzuchem. Jest z tyłu ( na plecach ) - tam gdzie mamy wystającą prawą łopatkę, mniej więcej w połowie łopatki - w stronę kręgosłupa. Przy napadach bólu- w ogóle bym nie wiedziała, że to jest związane z przełykiem- jednak ze względu na to, co mi pomaga (jedzenie,płyny) - tak uważam. 
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 21-11-2009, 19:29 »

Trochę nie rozumiem. No ale ty musisz wiedzieć lepiej. Pamiętaj że bóle mogą promieniować, że nie czuje się tego pierwotnego źródła (,miejsca) bólu a właśnie gdzieś w innym miejscu. Co do łopatki to coś mi się obiło o uszy ale nie wiem na pewno więc nic nie napiszę. A układ pokarmowy zawsze ma znaczenie więc tak czy inaczej trzeba stosować profilaktykę bo to są korzenie organizmu i zdrowia.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #6 : 21-11-2009, 21:18 »

Lilijko taki ostry ból "plecowy" był mi bardzo dobrze znany, właśnie związany z refluksem, albo z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Ból był przenikliwy, "ostry", trochę po przekątnej, aż zginał i utrudniał pełny oddech. Z chwilą, kiedy układ pokarmowy wyciszył się wskutek picia MO (u mnie układ pokarmowy wyzdrowiał po ok 1-1,5 roku dosyć szybko) ten ból jest mi zupełnie nieznany. Po jakichś 3-5 miesiącach, może więcej (już nie pamiętam dokładnie czasu) w wyniku reakcji Herxheimera nastąpiło pozorne pogorszenie. Czasami pomagała mi doraźnie Nospa, ale to już w ostateczności. Będzie dobrze, uzbrój się w cierpliwość.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 21-11-2009, 22:00 »

Co do łopatki to coś mi się obiło o uszy ale nie wiem na pewno więc nic nie napiszę.
Nie dziwota, że wypowiedzi Laokoona podchwytują jakieś dziennikarki i cytują w swoich artykułach: http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/370475,przychodzi_baba_do_internauty_czyli_jak_polacy_lecza_sie_w_sieci.html,2
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 21-11-2009, 22:22 »

Fakt głupio to zabrzmiało. Ale nic nie wiem abym był autorytetem dla dziennikarek. Kto wie.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #9 : 21-11-2009, 22:26 »

Fakt głupio to zabrzmiało.
Po prostu, jak czegoś nie wiesz, to nic nie pisz. Nie ma chyba tematu, w którym nie zabrałbyś głosu - nie zawsze sensownie.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #10 : 21-11-2009, 22:33 »

Taak.... Pani Renata Kim skrytykowała Laokoona - a Pani Kinga Dunin skrytywała Renatę Kim.
http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Smieszne-glosy-ulicy/menu-id-68.html

A mnie boli dalej. Aktualnie przy mocnym wdechu i zmianie pozycji ułożenia ciała. Np. bardziej gdy leżę na lewym boku.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2009, 22:35 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #11 : 22-11-2009, 11:08 »

Lilijko, 2 miesiące MO i DP i Twój organizm zafundował sobie porządki.
 
Cytat
Ta moja dolegliwość pojawia się rzadko, jednak ostatnio częściej i intensywniej, stąd moje zaniepokojenie. Nagle pojawia się ( bez zlokalizowanych przeze mnie przyczyn ) bardzo silny ból pod prawą łopatką, zawsze dokładnie w tym samym miejscu. Pomaga mi tylko i wyłącznie szybka porcja jakiegoś pokarmu - obojętnie co, jednak najlepiej coś nieco twardszego i niepogryzionego, a później duża ilość płynów. Dziś mnie dopadł taki ból - ledwo się dowlokłam do kuchni by porwać banana, poprawiłam kawałkiem jabłka i wypiłam 2 szklanki wody. Intensywność od razu znika. Tak jakby coś mi się tam zatykało - jednak nie czuję refluksu i nic w czasie pojawienia się bólu nie spożywam. Ból jest naprawdę paraliżujący. Potem przełyk "dochodzi" do siebie przez parę godzin, wyraźnie czuję to miejsce. Gdy zjem coś ciepłego, czuję dosłownie jak pokarm wędruje i dotyka tego miejsca bólu - robi mi się tam bardzo gorąco.
Tu może być pomocny "jak kojący opatrunek" kisielek z siemienia lnianego, Mistrz natomiast mówi o niezastąpionym koktajlu błonnikowym z bananem z dodatkiem tłustej śmietany.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=210.msg850#msg850
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #12 : 26-11-2009, 19:02 »

Ból opisany pojawia się obecnie zawsze po obiedzie (posiłku głównym). Kończę jeść (zgodnie z zaleceniami kawał mięsa z surówkami) - i natychmiast tak jakby ktoś mnie zaczął kopać po plecach. Eksperymentowałam z rodzajami surówek - organizm reaguje tak po wszystkim, w większej ilości. Także skłaniam się do sugestii, iż jest to wywołane problemami żołądkowymi (mam 600 % normy H.Pylori smile ).
« Ostatnia zmiana: 26-11-2009, 19:13 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #13 : 27-11-2009, 17:06 »

Poczytaj ten wątek Melindy: - http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=8312.msg76856#msg76856, a zwłaszcza dotyczący reflusku i przepukliny rozworowej przełyku.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2009, 17:08 wysłane przez Zibi » Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #14 : 27-11-2009, 18:05 »

Witam!
Akurat przeczytałam i tak sobie myślę - pod prawą łopatką?
Mnie bardziej dokuczało pod lewą, nawet już serce podejrzewałam. Myślę, że te bóle krążą, znajdują sobie dróżkę-połączenie nerwowe i mogą być czasem takie dziwne, że... lepiej nie mówić, a lekarz, to by wysłał do psychiatry.
Niezbadane i tajemnicze są drogi tych "nerwobólów".
Piszesz jednak podobnie o odczuciach:
Cytat
Pomaga mi tylko i wyłącznie szybka porcja jakiegoś pokarmu
Cytat
Potem przełyk "dochodzi" do siebie przez parę godzin, wyraźnie czuję to miejsce. Gdy zjem coś ciepłego, czuję dosłownie jak pokarm wędruje i dotyka tego miejsca bólu - robi mi się tam bardzo gorąco. Gdy wezmę bardzo głęboki wdech i przytrzymam nieco powietrze - również czuję to miejsce.

To jest mi dobrze znane, bo tak samo czułam "drogę" pokarmu do żołądka.
Myślę, że w miarę porządków jakie robi MO - ból się będzie wyciszał, jak również częstotliwość będzie mniejsza. W końcu położysz się bezboleśnie na lewym boku.
Mnie tak bardzo ten ból dokuczał - a brzydal się przemieszczał - że odwlekałam czas położenia się do snu, bo będzie bolało, będą mnie łapały kurcze od pasa w górę, z prawej, lewej i po przekątnej.
Już mi to przeszło - czego i Tobie z całego serca życzę.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!