Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 22:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Soki jednodniowe  (Przeczytany 34124 razy)
lomax
« : 19-04-2007, 14:21 »

Panie Józefie, od pewnego czasu na naszym rynku furorę robią tzw soki jednodniowe. Zazwyczaj w szklanych butelkach, napisy mówią o braku dodatku cukrów, konserwantów, niepoddawaniu ich pasteryzacji. Co Pan o nich sądzi? Przyznam że piłem te z marchewki i selera - są bardzo smaczne, tylko podejrzanie słodkie..
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 19-04-2007, 15:25 »

W ogóle jestem przeciwnikiem wszelkiego nadmiaru, nie wyłączając rzeczy zdrowych. Przy okazji warto wspomnieć, że coś takiego, jak soki naturalne – w ogóle nie istnieje. W naturze soki zawsze występują wraz z błonnikiem i takie są naturalne i zdrowe.
Ze względu na brak błonnika, witaminy i organiczne sole mineralny zbyt szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego, a gwałtowny wzrost ich stężenia w krwi powoduje niepotrzebne zakłócenia w funkcjonowaniu organizmu. Toteż soki są doskonałym dodatkiem do napojów, ale z ich piciem bez rozcieńczenia nie należy przesadzać. Należy sobie uzmysłowić, że wśród wielu substancji potrzebnych naszemu organizmowi – nie ma takiej, której potrzebowałby on jak najwięcej; nadmiar dobrego też potrafi zabić.
Jeśli chodzi o soki jednodniowe – piłem; są niczego sobie. I cena całkiem przystępna! Zawsze to lepsze od coca-coli i innego dziadostwa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
lomax
« Odpowiedz #2 : 19-04-2007, 16:12 »

Dziękuję za wyjaśnienie tej kwestii smile
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #3 : 17-11-2007, 22:57 »

Tzn, ze w sokach np. z sokowirówki nie ma błonnika, pozostaje on w miąższu?
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #4 : 18-11-2007, 12:33 »

Myślę, że częściowo zostaje, sok jest mętny, są drobinki. Wyczuwa się je.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Agam1987
« Odpowiedz #5 : 12-07-2010, 19:48 »

Generalnie mało opłacalne jest samemu wyciskać soki w domu. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt zakupu sokowirówki i składników to wychodzi bardzo drogo. Dotychczas piłam Marwit ale 2,7zł za butelkę 0,25 to lekka przesada. Ostatnio odkryłam soki Viva Natura, są dwa razy większe od innych soków tego typu i wyraźnie smaczniejsze. Ale oczywiście to kwestia gustu i samemu trzeba to ocenić. Ja codziennie rano piję soki jednodniowe ale staram się urozmaicać smaki, tak więc piję raz marchewkę a innym razem jabłko z aronią. Daje mi to fajny power na początek dnia. Zdecydowanie polecam spróbować soki Viva Natura!
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #6 : 13-07-2010, 10:22 »

Ja bym je jeszcze rozcieńczał z wodą (około 1:1). Bo ten "fajny power" może z czasem przejść w tzw. bluesa cukrowego i pewnej dysfunkcji insuliny.
http://www.forum.pl/index.php?topic=14478.0
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 14:03 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #7 : 13-07-2010, 10:46 »

I jeszcze jedno wyjaśnienie czemu czyste (bez błonnika) soki nie są odpowiednie do picia http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5443.msg55199#msg55199
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 14:03 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #8 : 13-07-2010, 18:46 »

Myślę, że nie dotyczy to soków warzywnych niekoniecznie z dodatkiem buraka lub marchewki.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #9 : 13-07-2010, 20:14 »

Jesli moge dodac. Moj maz, codziennie przewozi warzywa i owoce. Dowozi i swieze do hurtowni, i, no wlasnie to i, wrecz zgnile do fabryk sokow i konfitur. Kupne konfitury to naprawde najgorszy syf (widzialam na wlasne oczy), owoce sa dostarczane pol zgnile z chmura much nad nimi wlacznie! Pozniej oczywiscie sa oczyszczane od znieczyszczen. Do fabryk sokow (rozne firmy i zasady) sa dostarczane lepszej jakosci owoce, ale to zawsze sa odpady! I dostarczane sa bez koniecznosci ochladzania towaru. Mozna to sprawdzic na jakimkolwiek dokumencie trasportu. Odradzam jakichkolwiek soczkow. Maz mi wrecz zabronil cos takiego kupowac. Do was wybor!
Ps. On nie pracuje dla jednej firmy. Jest niezaleznym transportowcem, wiec pracuje dla wszystkich. I zasada sie powtarza.
« Ostatnia zmiana: 13-07-2010, 20:16 wysłane przez Emisia » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #10 : 13-07-2010, 20:31 »

Eeeee, nie dotyczy to soków Viva Natura, są dwa razy większe i wyraźnie smaczniejsze od innych. Czytałaś przecież.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #11 : 13-07-2010, 20:34 »

Czytalam i zycze smacznego!
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #12 : 13-07-2010, 21:04 »

Cytat
Eeeee, nie dotyczy to soków Viva Natura, są dwa razy większe i wyraźnie smaczniejsze od innych. Czytałaś przecież.
Cytat
Czytalam i zycze smacznego!
Uśmiałam się do łez!
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #13 : 13-07-2010, 21:46 »

Cytat
Myślę, że nie dotyczy to soków warzywnych niekoniecznie z dodatkiem buraka lub marchewki.
Zapomniałam dodać, że chodziło mi o soki własnoręcznie robione w domu. Emisiu zgadzam się z Tobą odnośnie jakości warzyw i owoców, zresztą podobna sytuacja jest z kawą rozpuszczalną o której kiedyś pisał Antonio.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #14 : 18-02-2011, 14:04 »

Generalnie mało opłacalne jest samemu wyciskać soki w domu. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt zakupu sokowirówki i składników to wychodzi bardzo drogo...
Jeśli ktoś uważa, że nie warto inwestować w zdrowie, to może i tak, ale tak naprawdę warto - chyba o tym jest to forum, prawda? Mamy sokowirówkę - fakt raz trzeba wydać, ale potem przez wiele lat można używać i korzystać z dobrodziejstw tego, co zrobi się samemu - żadna firma nie da Ci nic lepszego, żadna "Viva", a już na pewno nie "Natura", szczególnie, że takie soki trzeba pić od razu po zrobieniu (jak KB). A owoce i warzywa, np. 5kg jabłek, 5kg marchwi i 5 kg buraków, to koszt raptem +/- 30 zł, starczy spokojnie na 2 tygodnie - po pół litra soku dziennie, a jeśli je rozcieńczyć jak radzi Zibi - no to w ogóle mnóstwo soku...
« Ostatnia zmiana: 18-02-2011, 15:41 wysłane przez Apollo » Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #15 : 19-02-2011, 16:15 »

Tak się rozpędziliście z sokami, a jest napisane:

W ogóle jestem przeciwnikiem wszelkiego nadmiaru, nie wyłączając rzeczy zdrowych. Przy okazji warto wspomnieć, że coś takiego, jak soki naturalne – w ogóle nie istnieje. W naturze soki zawsze występują wraz z błonnikiem i takie są naturalne i zdrowe.
Ze względu na brak błonnika, witaminy i organiczne sole mineralny zbyt szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego, a gwałtowny wzrost ich stężenia w krwi powoduje niepotrzebne zakłócenia w funkcjonowaniu organizmu. Toteż soki są doskonałym dodatkiem do napojów, ale z ich piciem bez rozcieńczenia nie należy przesadzać. Należy sobie uzmysłowić, że wśród wielu substancji potrzebnych naszemu organizmowi – nie ma takiej, której potrzebowałby on jak najwięcej; nadmiar dobrego też potrafi zabić.
Jeśli chodzi o soki jednodniowe – piłem; są niczego sobie. I cena całkiem przystępna! Zawsze to lepsze od coca-coli i innego dziadostwa.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!