Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki naturalne  (Przeczytany 265560 razy)
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #220 : 17-05-2014, 08:56 »

Na syfy.
« Ostatnia zmiana: 17-05-2014, 09:01 wysłane przez Daniel_K » Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #221 : 20-07-2018, 21:35 »

Ostatnio żona zakupiła rewelacyjny wegański dezodorant w kremie a perfect match(a). Producent zapewnia, że jest on wolny od konserwantów i jakiejkolwiek "chemii". Używamy go zamiast antyperspirantu i zapewniam was, że jest od niego lepszy. Ja przez lata stosowałem Rexonę bo jest chyba najbardziej skuteczna, ale do tego wegańskiego jej daleko. Tak że jeśli ktoś ma kłopoty z silnym poceniem to kupować w ciemno. Jest wart swojej ceny i wystarcza na bardzo długo. Jedyny mankament to kremowa postać w pudełeczku. Trzeba skombinować sobie jakąś szpatułkę do "wyskrobywania" go.

https://bioana.pl/pl/p/Dezodorant-w-kremie-a-perfect-matcha-NOWA-RECEPTURA/20

Na stronie dystrybutora można kupić także dezodoranty w formie sztyftu. Jako prezent dostałem od żony ten:
https://bioana.pl/pl/p/Dezodorant-w-sztyfcie-waldnebel/122
Co prawda jest to męski zapach, ale jestem z niego mniej zadowolony, więc oboje używamy tego pierwszego w słoiczku.



Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #222 : 23-08-2018, 15:44 »

Od kilkunastu dni wraz z żoną zamiast typowego antyperspirantu używamy kremu, który poleca Savage. Pot rzeczywiście nie śmierdzi, zapach jest ładny. Natomiast zauważyłem, że bardziej się pocę. Żona również, choć jej to tak bardzo nie przeszkadza i chyba zostanie przy tym kremie. Ja natomiast skłaniam się bardziej w kierunku oliwy magnezowej. Jednak stosując oliwę pot miewa swój nieprzyjemny zapach.

Sprawdziłem skład kremu i wcale nie jest tak "bez chemii". Zawiera m.in. uwodorniony tłuszcz roślinny, wodorowęglan sodu, Geraniol i tlenek cynku.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #223 : 26-08-2018, 18:36 »

Większą potliwość należy tłumaczyć tym, że gruczoły potowe nie są już blokowane przez antyperspirant. Więc mimo, że pociliśmy się mniej to nie było to normalne dla naszej fizjologii. Nie mam zamiaru tutaj nikogo pouczać, że gruczoły potowe pod pachami są po to, aby wydalać pot, bo to wszyscy wiemy. Dezodorant, którego używam ma za zadanie tylko neutralizację przykrego zapachu, a nie blokowania gruczołów. Ja również zaobserwowałem większą potliwość, ale wiem, że po prostu te gruczoły podjęły normalną pracę.
Co do składu: wodorowęglan sodu to po prostu soda, geraniol to naturalny składnik olejków eterycznych, a o szkodliwości tlenku cynku nie doczytałem się (nie wchłania się przez skórę). W składzie jest również olej kokosowy szeroko stosowany w kosmetyce i spożywce z upraw bio i nie widzę tu info, że jest uwodorniony. Czy jego miałeś na myśli w składzie?
Co do oliwy magnezowej to stosowała ją moja żona i niestety kompletnie się nie sprawdziła jak i inne domowej roboty dezodoranty.
Ja i żona jesteśmy bardzo zadowoleni z Pony Hutchen, ale nikogo nie nakłaniamy do ich stosowania. Żona stwierdziła, że ten dezodorant przebija jakością i skutecznością wszelkie inne dezodoranty oraz szkodliwe antyperspiranty. Oczywiście wyrażam tutaj jedynie swoją opinię, która może być przydatna dla innych osób.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #224 : 27-08-2018, 08:32 »

Jest w składzie Hydrogenated Vegetable Oil, wymieniony zaraz po oleju rzepakowym. Nie chwalą się z jakiego  tłuszczu więc zgaduję, że to mało teraz zachwalany olej palmowy. Chyba taką "margaryną" poprawiają konsystencję kosmetyku?
Zapisane
Makabella
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #225 : 07-02-2019, 13:39 »

Kosmetykami naturalnymi interesuję się od dawna i coraz częściej staram się je wykonywać samodzielnie. Niestety często trudno o dobrej jakości i zaufane surowce.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Skąd: Żyrardów
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #226 : 19-09-2019, 23:05 »

Ja polecam dezodorant nie kremie firmy Manna. Ten bez zapachu dla skór wrażliwych. W ofercie są również zapachowe, ale używałam i nie były tak skuteczne, choć opinie są różne.  Tylko w chłodniejsze dni dawały radę, ale przecież nie o to chodzi. Za to ten pierwszy o którym piszę, nigdy mnie nie zawiódł i jest bardzo wydajny. Dodam, że na mnie żaden dezodorant naturalny nie działa, ten jest pierwszy i będę stosować póki będzie w ofercie.

https://mannamydlo.pl/produkty/dezodoranty-w-kremie-i-wody-kwiatowe/kremowe-dezodoranty/bezzapachowy-dezodorant-w-kremie-do-skory-wraliwej-udoskonalony
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #227 : 20-09-2019, 13:32 »

A chlorek magnezu?
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!