Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 03:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reklamy leków uspokajających, apteki...  (Przeczytany 4850 razy)
Rishro
« : 21-02-2010, 20:49 »

 =>Chciałem tu poruszyć temat leków uspokajających. Mimo że nie oglądam dużo telewizji, zauważyłem nawał reklam, które przedstawiają właśnie leki uspokajające. Hasła typy "dobry sen", "nie otumania". Pytanie czy mi się wydaje czy właśnie ostatnimi czasy pojawia się więcej tego typu reklam? Może jakaś masowa nerwica ludzi opanowała. I leki pójdą jak świeże bułeczki.
 
 =>Ciekawy też jest fakt sprzedaży ziółek do parzenia działających uspokajająco nazwanych mianem "Suplement diety". Co za herezja! To daje możliwość sprzedaży w każdym spożywczym czy super hiper markecie. Bez pozwolenia na sprzedaż leków.

 =>Co do aptek. Jest ich faktycznie coraz więcej, co zauważyłem w sowim mieście. Pojawiają się nawet ulotki tego typu że na drugiej stronie znajduje się oferta leków. Niczym gazetki z hiper marketów. Oferta leków jak bułeczek czy czegoś co zakupują ludzie masowo. Będą żreć jakieś leki bo jest promocja, a wzmacniają serce! To dopiero śmieszne. Wzmacniają serce. A czy ja mam słabe serce że muszę je wzmacniać? Z tego co wiem to jedynie wysiłek fizyczny jest w stanie zwiększyć siłę serca, poprzez intensywniejszą pracę mięśni co prowadzi do ich przyrostu. Albo jakieś cudaczne leki na wzmocnienie. Chyba wzmocnienie głupoty i wiarę w cudowny lek.

 =>Pytanie. Czy większość ludzi jest podatna na takie reklamy? Chyba tak, jeśli powstaje coraz więcej aptek. Niektóre wyglądają jak samoobsługowy spożywczak, z tym że zamiast produktów spożywczych są leki. Promocja!
« Ostatnia zmiana: 21-02-2010, 21:02 wysłane przez Rishro » Zapisane
Piotrek_1992
« Odpowiedz #1 : 22-02-2010, 00:31 »

Tak, tez to zauważyłem. Raz przyjrzałem się serii reklam i spostrzegłem że co druga reklama jest o tematyce promującej leki.

Mnie się wydaje że ludzi nie znający alternatywnych pojęć dla dbania o swoje zdrowie oraz odrzucających je, ponieważ sądzą że nie istnieją. Dodatkowo przyczynia się do tego nauka szkolna która twierdzi głośno i orzekając że trzeba leczyć choroby. Społeczeństwo jest wtedy ograniczone do jednego sposobu myślenia.

Jeżeli do tego dołożymy przetwarzane chemiczne pożywanie które jak wiemy daje efekty takie jakie daje. Które przyczynia się jeszcze bardziej do ograniczenia ludzi. Oraz do obniżenia hemostazy w organizmie, co powoduje do nabicia prawdziwej chorób.
Ludzie wtedy widzą to co oni chcą czyli to że leki są współczynnikiem tym dobrym, które im pomaga i dopuszczają do rozpowszechniania tego wszędzie. A farmaceutyka na tych zbija kokosy  disgust
« Ostatnia zmiana: 03-03-2010, 17:32 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2 : 03-03-2010, 17:04 »

Są podatni, są. Ale czego tu oczekiwać od ludzi, którzy kwestię swojego zdrowia (albo raczej: straconego zdrowia) z ufnością powierzają lekarzom i sami niewiele się nią interesują? Dla których medycyna jest nieomylna i którzy wierzą w statystyki, naukowców oraz "prozdrowotne" porady kolorowych czasopism? I w końcu, co smutne, którzy są głusi na tłumaczenie, że można myśleć i postępować inaczej?

Reklamy leków uspokajających (choć tych przeciwbólowych, "naturalnych" i rzekomo uodparniających też jest całkiem sporo) to jeszcze nic. Kiedy widzę reklamę nawołującą do szczepień, to mam ochotę rozwalić telewizor eek

Poza tym - reklamy produktów spożywczych (np. Activia, Danacol, Danonki, Actimel, i długo by tak jeszcze wymieniać), które pielęgnują w ludziach błędne przekonania. Pozostaje nadzieja, że coraz więcej z nich przestanie się na to nabierać i zacznie myśleć samodzielnie... chociaż chwilami mam co do tego poważne wątpliwości.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!