Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 16:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sportowcy - astmatycy  (Przeczytany 29583 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« : 27-02-2010, 14:20 »

Za sprawą Justyny Kowalczyk na Olimpiadzie głośno się zrobiło o przyjmowaniu legalnie przez sportowców niedozwolonych sterydów. Wystarczy załatwić sobie zaświadczenie o astmie i już wszystko jest legalne. Z pierwszej dziesiątki biegaczek tylko Justyna jest zdrowa. Potępianie Justyny za mówienie o tym jest haniebne i ma na celu wspieranie lobby farmaceutycznego. Wstyd mi za takich ludzi jak Korzeniowski. Osiągnął wiele dla Polski, ale teraz powinien zająć się chyba wnukami.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #1 : 27-02-2010, 22:56 »

Powoli nie wiadomo, czy to co, dzieje się na arenach sportowych to konkurencja ludzkich możliwości, czy też należałoby powiedzieć: możliwości manipulacji ludzkim organizmem poprzez farmację. Jedni uczciwie trenują, inni ćpają. I to ma być sport?
« Ostatnia zmiana: 02-03-2010, 23:15 wysłane przez Solan » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #2 : 27-02-2010, 23:47 »

Sport jest chory…
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 28-02-2010, 00:01 »

Jedni uczciwie trenują inni ćpają. I to ma być sport?

Tak jak ze wszystkim. Skoro jest to dopuszczalne czyli, że normalne.

Nie chcę odnosić się do sprawy sportowców i JK autorytatywnie, ale zdaje się, że ona też miała coś wspólnego ze sterydami.
Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #4 : 28-02-2010, 11:48 »

Każdy sportowiec na poziomie mistrzowskim bierze...
A jeżeli ktoś Ci mówi inaczej, to najzwyczajniej kłamie.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2010, 23:15 wysłane przez Solan » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #5 : 02-03-2010, 22:35 »

Sport jest chory…

Zgadza się. Justyna pokazała jednak, że potrafi wygrać nawet wtedy gdy przeciwniczko są na sterydach. Mam nadzieję, że Korzeniowski się zreflektował.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #6 : 02-03-2010, 22:55 »

Justynie o żadne sterydy nie chodziło. Rozżalona była, że nie idzie jak by chciała i tyle. Powinna raczej sobie dać spokój w takim momencie z wylewaniem żali, bo z tego co kojarzę sama ma epizod koksiarski w życiorysie. A koleżanki biegaczki wtedy jej nie wypominały.

Korzeniowski się wkurzył, bo sam jest chyba astmatykiem.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #7 : 03-03-2010, 10:04 »

Korzeniowski się wkurzył, bo sam jest chyba astmatykiem.

Czyli jego medale też zostały w taki sposób osiągnięte? Przykra sprawa.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #8 : 03-03-2010, 10:13 »

Pamiętam, jak kiedyś na siłowni, pewien osiłek tłumaczył innemu, że właśnie "prochy" na alergię są extra alternatywą dla typowych sterydów anabolicznych (nie pamiętam, ale chyba chodziło o lek na bazie efedryny...) i że są dwie korzyści, bo mija alergia i jest się napakowanym.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2011, 18:20 wysłane przez Zibi » Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #9 : 03-03-2010, 14:17 »

Cytat
Pamiętam, jak kiedyś na siłowni, pewien osiłek tłumaczył innemu, że właśnie "prochy" na alergię są extra alternatywą dla typowych sterydów anabolicznych (nie pamiętam, ale chyba chodziło o lek na bazie efedryny...), i że są dwie korzyści, bo mija alergia i jest się napakowanym.

Opinie chłopaków z siłowni to są chyba jednak niewiele warte msn-wink Ponoć obecny gubernator Kalifornii  powiedział kiedyś: "Gdyby ktoś mi powiedział, że jeżeli zjem kilo gówna, to pójdzie mi w mięśnie, to bym zjadł". Jeden mój kolega chwalił się, że wbija sobie oliwkę bambino i od tego ostro puchnie, a inny specjalnie koło uli pszczół się kręcił, bo myślał, że od użądlenia biceps mu urośnie;)

Właśnie czytam, że te leki na astmę w takiej wziewnej formie, to zdrowym w żaden sposób nie pomogą uzyskać lepszych wyników. Tak czy siak, odechciewa się to wszystko oglądać.
Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #10 : 03-03-2010, 15:16 »

Cytat
Justyna pokazała jednak, że potrafi wygrać nawet wtedy gdy przeciwniczko są na sterydach...
Proszę cię ...  lol
Cytat
Pamiętam, jak kiedyś na siłowni, pewien osiłek tłumaczył innemu, że właśnie "prochy" na alergię są extra alternatywą dla typowych sterydów anabolicznych (nie pamiętam, ale chyba chodziło o lek na bazie efedryny...), i że są dwie korzyści, bo mija alergia i jest się napakowanym.
napakowanym chyba w głupotę
Cytat
Ponoć obecny gubernator Kalifornii  powiedział kiedyś: "Gdyby ktoś mi powiedział, że jeżeli zjem kilo gówna, to pójdzie mi w mięśnie, to bym zjadł".
Ha zgadza się - to prawda - powiedział to zdaje się w wieku 17lat gdy mieszkał jeszcze w Austrii
Cytat
Jeden mój kolega chwalił się, że wbija sobie oliwkę bambino i od tego ostro puchnie, a inny specjalnie koło uli pszczół się kręcił, bo myślał, że od użądlenia biceps mu urośnie;)
To są głupoty i prowokację, mityczne opowieści sfrustrowanych pseudo-kulturystów - w kręgach tych można usłyszeć tak absurdalne historie/opowieści ja ta powyżej.
A rozpowiadają je zazwyczaj cherlawi nowicjusze dla którego zalany wieprzek z 50 ramieniem (i takim też poziomem IQ) jest autorytetem
Cytat
Właśnie czytam, że te leki na astmę w takiej wziewnej formie, to zdrowym w żaden sposób nie pomogą uzyskać lepszych wyników. Tak czy siak, odechciewa się to wszystko oglądać.
To akurat nie jest prawdą, ale mniejsza z tym
Doping w sporcie jest obecny od przynajmniej 60-50 lat, naturalnie pierwszych prekursorów wspomagania datuję się na czasy starożytnej Grecji
Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
michael27
« Odpowiedz #11 : 03-03-2010, 16:59 »

Jeden mój kolega chwalił się, że wbija sobie oliwkę bambino i od tego ostro puchnie, a inny specjalnie koło uli pszczół się kręcił, bo myślał, że od użądlenia biceps mu urośnie;)



Czytałem kiedyś forum dla mięśniaków. Był tam post kolesia, któremu po szczepionce ręka spuchła w bicepsie tak, że była o kilkanaście centymetrów grubsza. Pochwalił się tym oczywiście. Jaka była reakcja kolegów z forum? Tu cytat: "stary jak nazywa się ten towar?"
Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #12 : 03-03-2010, 18:55 »

Co jest potwierdzeniem prawdy, o której pisałem wyżej.
Takich ludzi nie należy brać na poważnie. Kilka lat temu trzymały się mnie żarty i przyznaję się, że zalecałem największym głupcom absurdalnych kuracji. Były odmiany diet solnych, na bazie lodów, suplementacje drożdżami itp ... - doprawdy, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ludzie potrafią być durni.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2010, 19:02 wysłane przez Szpilka » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
michael27
« Odpowiedz #13 : 03-03-2010, 19:44 »

Ja to wiem, bo lektura tamtego forum to potwierdzała. Już nie wspomnę o gościu, który zakupił pasze dla świń i pytał jak ma to zażywać.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #14 : 03-03-2010, 19:55 »

Cytat
Już nie wspomnę o gościu, który zakupił pasze dla świń i pytał jak ma to zażywać.
Ten to dopiero osiągnął efekty! Trzeba pamiętać, że dziś już świnia nie rośnie pół roku jak miało to miejsce jeszcze niedawno. Dziś hodowca martwi się jak świnia nie osiągnie masy ubojowej w niespełna trzy miesiące a pasza naszpikowana jest sterydami.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2010, 20:11 wysłane przez Slawekgo » Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #15 : 03-03-2010, 20:50 »

Cytat
Już nie wspomnę o gościu, który zakupił pasze dla świń i pytał jak ma to zażywać.
Zgadza się. Były i takie przypadki. Doprawdy jedli to ludzie (w pewnej fazie przygotowawczej), którzy w mistrzostwach Polski startowali, zajmując wysokie lokaty - bez nazwisk :-) - patologia...
Prawda jest taka, że dla osób chcących osiągnąć cel za wszelką cenę - nie ma GRANIC
Świętnie się tutaj sprawdzają słowa:
"Gdyby mi ktoś powiedział, że jak zjem kilo gówna i pójdzie mi w mięśnie, to bym zjadł" - A.S
Smacznego GÓWernatorze, hihi.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2010, 21:11 wysłane przez Szpilka » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #16 : 03-03-2010, 22:04 »

Oak, skoro tak się znasz na rzeczy, to napisz konkretnie, co bierze Kowalczyk czy Małysz?
« Ostatnia zmiana: 04-03-2010, 14:31 wysłane przez Szpilka » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #17 : 04-03-2010, 14:30 »

Chłopaki na mieście mówią, że Justyna sok z gumi -jagód. Zaś Adaś tradycyjnie bułka + banan.
"Każdy ma swoje sekrety" - M.P  - 2003 r. - lol
« Ostatnia zmiana: 04-03-2010, 14:32 wysłane przez Szpilka » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
olisha
« Odpowiedz #18 : 04-03-2010, 19:01 »

I pewnie ten gluten z bułki Małyszowi takiego kopa daje? msn-wink
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #19 : 04-03-2010, 19:23 »

Oak, skoro tak się znasz na rzeczy, to napisz konkretnie, co bierze Kowalczyk czy Małysz?

Nie sądzę, żeby cokolwiek brali. Małysz nie uprawia sportu wytrzymałościowego, więc nie potrzebuje, a Justyna nie rozpoczynałaby tej awantury gdyby coś brała. Nie podejrzewam żeby była tak głupia.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!