Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 10:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Migdały - problem  (Przeczytany 10650 razy)
darek84
« : 18-03-2010, 13:26 »

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z migdałami od ponad 2 lat, to znaczy nie choruje, nie mam problemów z gardłem, anginy nigdy nie miałem ale za to na migdałach porobiły mi się tak zwane krypty- czyli dziury, do tego mam zaczerwienione gardło, odczuwam drapanie, na tylnej ścianie gardła mam jakieś pęcherzyki i odczuwam drapanie. Mówiąc ogólnie niezbyt przyjemne odczucia. Liczyłem ze pijąc MO trochę ten stan się poprawi, ale raczej tych dziur w migdałach przybywa i są coraz większe. Wybrałem się tydzień temu do laryngologa, powiedział że nie ma wskazań do wycięcia migdałów, i przepisał Luivac, który ma rozwiązać ponoć sprawę (http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2640). Problem w tym ze się go bierze na czczo przez 28 dni, następnie przerwa i znowu seria 28 dni. Nie chciałbym rezygnować z picia MO i nie wiem co robić, jak pogodzić jedno z drugim? Jak myślicie, jest sens odstawienia MO na ten czas czy dać sobie spokój z tym lekiem? Preferowałbym podrzeć receptę ale może lek spełni swoją rolę... Chyba że znacie jakąś alternatywę? Szukałem na forum, ale raczej tego typu przypadku nie było...
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #1 : 18-03-2010, 14:15 »

Na tym forum pytasz nas, czy masz sie zaszczepic? Doustnie czy tez dozylnie, jak tam wolisz. Chyba (choc raczej na pewno) nie rozumiesz idei tego forum.
Cytat
Nie chciałbym rezygnować z picia MO i nie wiem co robić, jak pogodzić jedno z drugim?
 Bez komentarza!  bag
Zapisane
Sektos
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 52
MO: 05-10-2009
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #2 : 18-03-2010, 14:16 »

Ja bym nie brał tego leku będąc na Twoim miejscu. Nie zagraża to życiu - tak to przynajmniej przedstawiłeś. Czyli nie ma potrzeby ładować w siebie sztucznie wytworzone leki.
Pijesz MO od dawna. A wdrożyłeś KB i DP? Jeżeli nie, to to jest kolejnym, niezbędnym krokiem. A na same migdałki czy gardło stosuj mieszankę na drogi oddechowe: http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych i ssij olej: http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszki.
To wydaje się o niebo lepszym rozwiązaniem!!
A recepta do kosza smile.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2010, 14:20 wysłane przez Sektos » Zapisane

// Energia podąża za uwagą.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #3 : 18-03-2010, 14:40 »

Jeśli moi poprzednicy nie rozwiali twoich wątpliwości, to może ja Ci pomogę. Brałam ten lek jakieś 5 lat temu, może więcej. Dostałam go, gdyż często chorowałam na anginy ropne, miałam migdałki takie, jak ty opisujesz i do tego prawy migdał jest przerośnięty. Luivac to taka szczepionka i też brałam ją w 2 seriach po 28 dni. Myślisz, że teraz moje migdały wyglądają inaczej, dzięki temu lekowi? Nie wyglądają. Może mam mniej angin i zapaleń gardła, ale to raczej nie zasługa leku, ale innych rzeczy - takich, jak dieta i zioła. Na te moje migdałki stosowałam specjalne okłady z oleju rycynowego na szyję - polecone przez bioenergoterapeutkę. Miały one za zadanie wyleczyć migdały i zmniejszyć ból w trakcie angin.

Szkoda kasy na ten lek. I tak nic nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2010, 15:19 wysłane przez Szpilka » Zapisane
darek84
« Odpowiedz #4 : 18-03-2010, 15:42 »

Ok, dzięki za komentarze. Spodziewałem się tego typu spojrzenia na mój problem i utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, żeby nie wykupywać leku. KB i DP wdrożyłem + mieszankę na drogi oddechowe, ale nie widzę poprawy. Spróbuję jeszcze z ssaniem oleju. Przez jakiś czas będę dodatkowo płukał gardło wodą utlenioną. Zobaczymy, trzeba być dobrej myśli.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2010, 15:52 wysłane przez Szpilka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #5 : 18-03-2010, 16:16 »

Spróbuj siemienia lnianego. Ugotuj rano kisielek z siemienia i przez cały dzień płucz gardło niewielką jego ilością, (tak małą, aby tylko pokryły migdały i gardło). Postaraj się, aby przez jakiś czas po takim płukaniu, nie jeść i nie pić, po to,
by kisielek pozostał jak najdłużej na chorym miejscu. Oczywiście ssanie oleju też rób.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!