Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Olej lniany  (Przeczytany 11248 razy)
wikrap1
« : 21-03-2010, 18:37 »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o piciu oleju lnianego. Zawiera kwasy tłuszczowe OMEGA-3 i 6, witaminę E itd. można znaleźć info w necie.
Co sądzicie o tym specyfiku? Czy są jakieś przeciwwskazania przed piciem go? Dla czego warto/ nie warto?
W przeciętnej diecie występuje niedobór kwasów omega-3. Podobno w tym oleju jest go ok. 60%. thumbup
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 21-03-2010, 18:51 »

Nie znam nikogo o zdrowych zmysłach, kto z własnej nieprzymuszonej woli piłby olej. Umieściłeś pytanie w dziale Diety i kuracje, więc chyba masz na myśli kurację olejem lnianym  .
Cytat
W przeciętnej diecie występuje niedobór kwasów omega-3.
W naszym odżywianiu ten niedobór nie występuje, w koktajlu błonnikowym jest wystarczająca ilość NNKT, w tym omega-3.

To, że coś jest zdrowe, nie znaczy jeszcze, że trzeba tego stosować dużo. Istnieją kuracje z olejem lnianym, które są jednak przeznaczone dla ciężko chorych, jednak nas to nie interesuje, gdyż zajmujemy się profilaktyką, a nie leczeniem - jak sama nazwa wskazuje jest to forum niemedyczne. Otrzymałeś radę, żeby przeczytać Regulamin forum, ale chyba jeszcze do tego nie doszedłeś. Przeczytaj chociaż motto smile.
Zapisane
wikrap1
« Odpowiedz #2 : 21-03-2010, 19:35 »

Jeszcze nie zdążyłem się zapoznać dokładnie z waszą dietą, koktajlami i MO... A olej piłem do tej pory i chciałem po prostu poznać wasze zdanie na ten temat.
Zresztą mi tam ten olej nawet smakuje...  biggrin


http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=dlaczego&od=&from=os
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=zreszt%B1&od=&from=os
Zwróć uwagę na pisownię. Jest różnica między "dla czego" (dla kogo) a zaimkiem "dlaczego" oraz między "z resztą" (np. pieniędzy) a partykułą "zresztą".
« Ostatnia zmiana: 21-03-2010, 19:48 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 21-03-2010, 19:52 »

Zresztą mi tam ten olej nawet smakuje...  biggrin
No to... na zdrowie. Jednak wystarczyłoby dodawać do surówek. Lepiej jadać racjonalnie, niż wybiórczo stosować coś dlatego, że dobrze piszą o tym w necie. Piszą najczęściej ci, co chcą sprzedać.
Zapisane
wikrap1
« Odpowiedz #4 : 21-03-2010, 21:31 »

Cytat
Piszą najczęściej ci, co chcą sprzedać.
I po to jest ten wątek
A co do sałatek itp. też jest czasem dodawany. Podobno dodany do czegoś lepiej się wchłania, ale lubię z łyżeczkę sobie chlapnąć No to dziękuję za informacje, dobranoc. smile

Zaniechaj dziękowania, pozdrawiania, witania, żegnania itd. (patrz pkt 10 Regulaminu). Poza tym po prawej na górze masz wyszukiwarkę, zanim napiszesz o czymś wątek, poszukaj najpierw, czy już ktoś wcześniej nie napisał wątku na ten temat. // Olisha
« Ostatnia zmiana: 21-03-2010, 23:00 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!