Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to hemoroidy?  (Przeczytany 50971 razy)
Wiki
« : 21-09-2007, 11:01 »

witam,  jakis czas temu bylo mi tak slabo ze siadlam na schodach, bylo zimno, po kilku dniach mialam problemy  z wyproznianiem -  moj horror - lazienka kojarzy mi sie tylko z bolem, mimo wstydu w koncu poszlam do lekarza, zrobil mi badanie palcem, powiedzial ze to nie sa hemoroidy, przepisal mi czopki, ktore nie wiele pomogly, teraz przy odbycie sa grutki a w kale sa slady krwi a kiedy w kladam palec wyczuwal takie podluzne zdrubienie, troche pomaga mi krem alantan, nawet wymyslilam sposob jak "TAM"  zobaczyc jak sie rzeczy maja i tu prosze sie nie smiac ale wzielam lustrko  pomiedzy nogi i zobaczylam podluzna zylke, kolo odbytu, podejrzawam ze to ona jest przyczyna, czy to sa hemoroidy?, prosze o odpowiedz jesli ktos z was ma podobne doledliwosci, dodam tylko ze, mam problemy z naczynkami i naczyniowiec przepisal mi antybiotyk cipronex i defralex, wg ulotki maja one tez leczyc hemoroidy a tu nic a biore je juz drugi tydzien
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 17:13 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #1 : 21-09-2007, 11:05 »

Radze zastosować okłady z alocitu wg. książki P. Józefa oraz stosować maść ochronną z witaminą A także wg zaleceń Mistrza.

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #2 : 25-09-2007, 10:54 »

Już kiedyś polecałam bardzo skuteczny w takich stanach żel EMORECT. Dodatkowo po każdym wypróżnieniu smaruj odbyt olejem lnianym. Życzę szybkiego pozbycia się kłopotu.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 25-09-2007, 11:07 »

Cytat od: "Lucy"
smaruj odbyt olejem lnianym.


polecam rowniez spozywanie siemienia...
Zapisane
Wiki
« Odpowiedz #4 : 25-09-2007, 13:03 »

Cytat od: "Marcin"
Radze zastosować okłady z alocitu wg. książki P. Józefa oraz stosować maść ochronną z witaminą A także wg zaleceń Mistrza.

pozdrawiam
Marcin

 a czy alkocit jest silniejszy w dzialaniu od samego aloesu?

[ Dodano: 25-09-2007, 14:05 ]
Cytat od: "Lucy"
Już kiedyś polecałam bardzo skuteczny w takich stanach żel EMORECT. Dodatkowo po każdym wypróżnieniu smaruj odbyt olejem lnianym. Życzę szybkiego pozbycia się kłopotu.

 dzieki, popytam o ten zel w aptekach jeszcze dzis

[ Dodano: 25-09-2007, 14:10 ]
Cytat od: "frytka2"
Cytat od: "Lucy"
smaruj odbyt olejem lnianym.


polecam rowniez spozywanie siemienia...


 siemie pilam kilka razy ale nie wiem czy jest taka potrzeba, nie mam problemu z zaparciami czy mimo to mam go pic nadal?
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #5 : 25-09-2007, 18:30 »

Wiki,

Kilka dobrych lat temu miałam tę samą dolegliwość. Pewien doświadczony bioenergoterapeuta polecił mi wówczas smarowanie odbytu, po każdym wypróżnieniu i następnie dokładnym jego umyciu (ważne!!), maścią o nazwe Linomag. Spróbuj, zobaczysz, że to działa. Poczujesz ulgę. Zapomniałam już na dobre o hemoroidach.

Kawka
Zapisane
Wiki
« Odpowiedz #6 : 25-09-2007, 22:50 »

Cytat od: "kawka"
Wiki,

Kilka dobrych lat temu miałam tę samą dolegliwość. Pewien doświadczony bioenergoterapeuta polecił mi wówczas smarowanie odbytu, po każdym wypróżnieniu i następnie dokładnym jego umyciu (ważne!!), maścią o nazwe Linomag. Spróbuj, zobaczysz, że to działa. Poczujesz ulgę. Zapomniałam już na dobre o hemoroidach.

Kawka

Linomag ma wlasciwosci gojace i natluszczajace znam ja bo kiedys uzywalam do pielegnacji dloni, bede miec ja na uwadze rowniez pod tym wzgledem, i naprawde sie ich pozbylas? w tej chwili to jest moje jedyne marzenie, jutro ide do lekarza, nie wiem co mu zrobie jak blysnie mi tekstem "przewlekle" poniewaz bylam u niego jakis czas temu jeszcze nic nie bylo widac, qrcze jest lekarzem na pewno wiedzial co oznaczaja obiawy ale on skad przepisal czopki ktore notabede tylko podraznily i zeby nie oklady z miazu aloesa, takiego domowego z reszta to pewnie w ogole nie moglabym  sie zalatwic.. eh i to sa wlasnie lekarze i oni jeszcze chca podwyzke  a za co??!!! niech najpierw leczyc sie na ucza a nie tylko isc na latwizne , tak leczyc to i ja moge, za ktoryms razem trafie ... to sobie troche ponarzekalam:)
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #7 : 26-09-2007, 08:10 »

Tak, ręczę za skuteczność terapii Linomagiem. Tylko pamiętaj, że ważne jest w niej zachowanie higieny, o której wspomniałam i jak najgłębsze staranne nakładanie maści. Tę metodę poleciłam znajomej, która miała już w ręce skierowanie na operację hemoroidów ....... Jej też ona pomogła i zabieg nie był potrzebny.

Poza tym warto zmodyfikować dietę, jeść pieczywo pełnoziarniste razowe etc.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #8 : 26-09-2007, 10:25 »

Moja mama pozbyła się hemoroidów dzięki MO i koktajlom z błonnikiem.
Zapisane
Wiki
« Odpowiedz #9 : 26-09-2007, 11:33 »

Cytat od: "kawka"
Tak, ręczę za skuteczność terapii Linomagiem. Tylko pamiętaj, że ważne jest w niej zachowanie higieny, o której wspomniałam i jak najgłębsze staranne nakładanie maści. Tę metodę poleciłam znajomej, która miała już w ręce skierowanie na operację hemoroidów ....... Jej też ona pomogła i zabieg nie był potrzebny.

Poza tym warto zmodyfikować dietę, jeść pieczywo pełnoziarniste razowe etc.


bylam u lekarza dal skierowanie na retroskopie czy jakos tak, ale linomag juz stosuje, odczuwam lekki bol, ale czekam an efekty, mam nadzieje ze beda pozytywne:)
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #10 : 26-09-2007, 15:04 »

Cieszę się, że zastosowałaś maść Linomag. Mam nadzieję, że na efekty nie będziesz długo czekać.

Kupiłaś oczywiście maść Linomag (Vitaminum F) bez żadnych dodatków - opakowanie z zieloną literką "L"? Nie pomyl z kremem Linomag, który zawiera kwas borowy- opakowanie z czerwoną literką "L".
Zapisane
Wiki
« Odpowiedz #11 : 01-10-2007, 17:41 »

Cytat od: "kawka"
Cieszę się, że zastosowałaś maść Linomag. Mam nadzieję, że na efekty nie będziesz długo czekać.

Kupiłaś oczywiście maść Linomag (Vitaminum F) bez żadnych dodatków - opakowanie z zieloną literką "L"? Nie pomyl z kremem Linomag, który zawiera kwas borowy- opakowanie z czerwoną literką "L".

 tak kupilam ta masc ale juz kilka dni jak stosuje  nie widze poprawy jestem zalamana....
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #12 : 01-10-2007, 19:54 »

To mnie bardzo zmartwiłaś tą  wiadomością.
Może stosujesz maść tylko na powierzchni wokół odbytu. Jeżeli tak, to zmień sposób aplikacji Linomagu. Stosuj go również do środka odbytu, jak najgłębiej możesz. Bardzo delikatanie, żeby nie  uszkodzić sluzówki.
Ten sposób na hemoroidy naprawdę pomaga.
Zapisane
lena162
« Odpowiedz #13 : 01-10-2007, 20:06 »

Ja miałam straszne hemoroidy po porodzie. Lekarz ginekolog powiedział mi , że po połogu mam iśc na zabieg bo leczenie ich nie ma sensu. Stosowałam maść Avenoc kilka razy dziennie  na czysty odbyt bardzo głeboko i pomogło.
Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #14 : 02-10-2007, 09:12 »

Witam. Nie wydaje mi sie, aby można było raz na zawsze pozbyć sie hemoroidów. Znam wiele osób, którym dolegliwości powracają. Ważne jest aby prowadzić zdrowy tryb życia. Jeść żywność bez konserwantów, bogatą w błonnik, suszone śliwki, figi, rodzynki. Istotna jest higiena (mycie odbytu po załatwieniu się,) utrzymanie czystości  i suchości w okolicach odbytu.  Dźwiganie ciężkich przedmiotów czy inny wysiłek powodujący zbytnie obciążenie odbytu, nawet przy wypróżnianiu, może spowodować ponowienie się problemu. Skuteczne są spacery -dla  poprawy przemiany materii. Dla ogólnego wzmocnienia żył- jeść cała cytrynę - bez żółtej skórki oczywiście... Niestety - gdy problem wraca -mi pomagają tylko czopki Procto-Givenol,  Posterisan. Stosować jak najszybciej, gdy tylko pojawi sie problem,   po wypróżnieniu.  Powodzenia
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #15 : 02-10-2007, 18:56 »

Iwomis napisała: "Nie wydaje mi sie, aby można było raz na zawsze pozbyć sie hemoroidów. Znam wiele osób, którym dolegliwości powracają. Ważne jest aby prowadzić zdrowy tryb życia. ....." Ależ można i ja jestem tego najlepszym przykładem.

Iwomis, u mnie dolegliwości związane z hemoroidami poszły w zapomnienie. Oczywiście staram sie prowadzić, o czym piszesz, "zdrowy tryb życia" i utrzymywać właściwą higienę.  Dodam od siebie do tego o czym napisałaś w swoim poście, że ważne jest także unikanie zaparć  i zbyt intensywnego parcia przy wypróżnianiu, bo może to sprzyjać temu przykremu schorzeniu.
Zapisane
Wiki
« Odpowiedz #16 : 17-10-2007, 22:00 »

mam juz wynik rektroskopi, mam w odbycie dwa guzki krawnicze, a lekarz przepisal mi czopki  distreptaza wszystko bylo by w porzadku gdyby nie to ze w aptece pani polecila brac je na noc a lekarz mowil aby rano i co ja mam zrobic? Smutny
Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #17 : 18-10-2007, 08:55 »

Z własnego doświadczenie wiem, że czopki nocą lepiej działają smile  smile  smile
Zapisane
Wiki
« Odpowiedz #18 : 29-10-2007, 21:32 »

wiecie co chcialabym wam podziekowac za rady, chyba znalazlam sposob, juz dwa dni i nic, zadnego bolu przy zalatwianiu i pieczenia po... qrcze co za radosc taka niby prosta rzecz a cieszy moje lekarstwo to czopki posterisan h, mowie wam rewelacja
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #19 : 30-10-2007, 08:05 »

Cytat od: "Wiki"
moje lekarstwo to czopki posterisan h

Tylko, że zawierają w sobie hydrokortyzon, a to przecież steryd. Przypuszczam, że po odstawieniu tych czopków problemy powrócą Smutny
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!