Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czym się golić?  (Przeczytany 35830 razy)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #20 : 08-08-2012, 07:41 »

A może któryś z panów próbował depilatora? Ponoć gębka na długo pozostaje gładka smile
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #21 : 21-07-2016, 06:48 »

Czy taki żel jest bardzo szkodliwy dla organizmu?

http://facetaria.pl/proraso-proraso-zel-na-drobne-skaleczenia-przy-goleniu-10ml-p-952.html
SKŁADNIKI/INGREDIENTS: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Silicia, Propylene Glycol, Eucalyptol, Parfum, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil.


albo ałun?

czy może lepszy oczar?

Wiem, związki z aluminium, dezodoranty są szkodliwe.
Ale tu nie używamy tak dużej ilości.
Tyle że bezpośrednio na krew...
Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #22 : 21-07-2016, 07:21 »

Wg mnie wszystko co zawiera aluminium - odpada "w cuglach".
A zauważ, że tu masz je już na drugim miejscu w składzie zaraz po wodzie.

Ja co prawda golę się w zasadzie raz w tygodniu, bo cerę mam dość wrażliwą w przeciwieństwie do zarostu, który jest bardzo twardy confused.
Używam maszynki elektrycznej - najpierw "lecę" trymerem, żeby maksymalnie skrócić zarost (który maszynką po tygodniu musiałbym "jeździć" we wszystkie możliwe strony), dopiero po tym "wykańczam" goleniem.
W ten sposób mam zdecydowanie mniej podrażnień choć całe golenie pochłania więcej czasu...
No koniec spryskuję twarz "mgiełką" z mieszanki soku z aloesu ze srebrem koloidalnym (wykorzystałem opakowanie po jakimś preparacie z atomizerem). I tyle.

Maszynkę elektryczną mam taką, że można ją używać zarówno na sucho jak i na mokro - dla mnie na sucho jest zdecydowanie lepiej.

Jeżeli chodzi o ałun - mogę się tu jedynie wypowiedzieć w kwestii jego zastosowania jako dezodorantu, bo w takiej wersji używała go moja Mama. Niestety po kilku dniach stosowania dostawała uczulenia.
Kupiłem jej w to miejsce kryształ Salt of the Earth - stosuje regularnie i podrażnień nie ma.
Widać kryształ a kryształ też mogą być indywidualne różnice jeżeli chodzi o reakcje.

A może któryś z panów próbował depilatora? Ponoć gębka na długo pozostaje gładka smile

Dziękuję - postoję. Próbowałem kiedyś - raz, i tylko na nodze - i więcej mnie nie ciągnie biggrin.
Szczerze podziwiam wytrzymałość na ból każdej kobiety, która w jakimkolwiek miejscu używa depilatora!
« Ostatnia zmiana: 21-07-2016, 07:44 wysłane przez ArtComp » Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #23 : 21-07-2016, 08:10 »

Dzięki, ale ja muszę golić się częściej, mam elektryczną Braun najnowszej wersji jednak to nie to samo co żyletka, przynajmniej u mnie.


A co do kryształów, ałunów, salt of the earth, czemu nie zastąpić tego oliwą magnezową?
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!