Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 05:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakraplanie nosa a bóle głowy - niepokoić się.  (Przeczytany 7379 razy)
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« : 25-09-2007, 21:35 »

MO piję 11 miesięcy.W styczniu po tygodniowym zakraplaniu nosa miałam grypę "gigant" (boląca głowa, z katarem schodziły ogromne ilości flegmy, czasami z krwią). Po dwóch tygodniach znów zaczęłam zakraplać i rozchorowałam się na oskrzela. Teraz po 7 miesiącach znów spróbowałam - i po tygodniu strasznie rozbolała mnie głowa. Wczoraj momentami schodził bardzo wodnisty katar, a dzisiaj nie byłam w stanie iść do pracy. Od nocy głowę mi rozsadza od wewnątrz i czuję ogromne ciśnienie na nos, ale nic nie schodzi. Robiłam już parówki z szałwi, inhalacje z solą jodobromową. Teraz leżę pod kołdrą i kocem, i czekam na leki homeopatyczne, które zalecał pan Janus.
Panie Józefie, co mogłabym jeszcze zrobić, żeby sobie ulżyć? Dlaczego za każdym razem, kiedy zaczynam zakraplać nos, choruję? Nigdy wcześniej nie miałam problemów z zatokami.
Będę Panu bardzo wdzięczna za jakieś sugestie.

PS
Poszłam do ośrodka zdrowia po zwolnienie, a lekarka (której nie poznałam, bo jest po operacji na raka mózgu) zapisała mi Taromentin - antybiotyk o szerokim spektrum działania, powodujący m.in. kandydozę - bez żadnych badań.  Nie jem antybiotyków odkąd stosuję MO i czytam to forum. I cieszę się, że do lekarza idę tylko po zwolnienie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 25-09-2007, 23:57 »

No cóż. Taka reakcja organizmu jest ze wszech miar pożądana i per saldo z pewnością wyjdzie na dobre. Ale niestety trzeba ją jeszcze przeżyć. Może lek przeciwbólowy w bólu nie do zniesienia? Nie powinien wyrządzić większych szkód ani zablokować procesu oczyszczania organizmu z toksyn, czym w istocie są objawy chorobowe.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #2 : 26-09-2007, 09:08 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Po nocy ból głowy trochę zelżał. A ja rano zakropliłam drożną dziurkę nosa. Piekło aż do czubka głowy. Pomyślałam, że krople ruszą flegmę i ta w końcu zejdzie. Czy dobrze zrobiłam, czy lepiej już teraz tylko czekać, aż  organizm sam sobie z tym poradzi?  
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2010, 18:11 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 26-09-2007, 19:08 »

Dopóki zakraplanie nosa powoduje ból, dopóty warto je kontynuować. No, może nie codziennie, ale warto sprawę doprowadzić do końca.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marceli
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 50
MO: 14 01 2012
Skąd: małopolska
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #4 : 21-08-2013, 17:40 »

Przepraszam, nie mogę znaleźć wątku, w którym pisałem, więc zapytam w tym.

Mistrzu, jeśli można prosić o odpowiedź na moje pytania:

Od dobrych kilku dni zakraplam nos kroplami rozcieńczonymi z pestek grejpfruta, już jest lepiej jak poprzednio przed kilkoma miesiącami, to znaczy ból jest mniejszy. W nosie prawie w ogóle, trochę oczodoły, a najwięcej górna część głowy, szczególnie w okolicach egzemy i niekiedy w skroniach.

Czy to tylko grzybica, czy może rak mózgu? Czy kontynuować zakraplanie? Pytam, ponieważ nie schodzi już żadna wydzielina (wydzielina zeszła na początku stosowania MO).

Od początku sierpnia piję KC i egzema trochę przygasła, stosuję też zewnętrznie OJ, czy dostanę jeszcze jakąś radę poza cierpliwością?
« Ostatnia zmiana: 21-08-2013, 20:43 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!