Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO a karmienie piersią  (Przeczytany 136356 razy)
Aurelie
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 04-02-2011, mąż i córka 3,5 r. od stycznia 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wiadomości: 6

« : 22-04-2010, 08:57 »

Mam pytanie dotyczące stosowania MO podczas karmienia piersią. Wiem, że temat był poruszany, ale mam wątpliwości, bo w książce P. Słonecki pisze, żeby nie rozpoczynać podczas karmienia piersią. Natomiast na stronie w zakładce "Często zadawane pytania" wyjaśnia, że można, tylko należy uważać.
Karmię piersią 3 miesięczną córeczkę. Bardzo chciałabym pić miksturkę podczas karmienia z uwagi na to, że zamierzam karmić długo i szkoda mi czasu. Córce chcę podać jak skończy pół roku.
Czy jeśli rozpocznę picie MO w bardzo małej ilości (np. po 1 ml) i nie będę czuła drastycznych objawów oczyszczania, to mogę dziecku jakoś zaszkodzić?
« Ostatnia zmiana: 22-04-2010, 11:06 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #1 : 01-05-2010, 07:42 »

Aurelie, ja bym raczej nie ryzykowała, żeby zaczynać picie MO podczas karmienia piersią. Mam już dosyć długi staż, a mimo to często przerywam stosowanie mikstury albo piję tylko pół porcji, bo moja malutka ciągle ma jakieś wysypki po buzi. Najlepiej dla córci będzie tak, jak napisałaś, po skończeniu pół roku zacząć jej podawać MO. Ty raczej poczekaj  Smutny
Zapisane
Aurelie
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 04-02-2011, mąż i córka 3,5 r. od stycznia 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #2 : 04-05-2010, 08:08 »

Też przemyślałam sprawę i właśnie tak zrobię jak piszesz, dam córeczce jak skończy pół roku, a sama zacznę po zakończeniu karmienia, na razie piję tylko koktajle błonnikowe smile
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:04 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #3 : 07-03-2011, 16:46 »

Również jestem karmiącą matką i tak samo jak Ty chciałabym zacząć stosować MO. Pomyślałam sobie, że może sensowną opcją dla nas byłoby picie zubożonej wersji MO ograniczonej do oleju i aloesu. W ten sposób rozpoczniemy proces gojenia bez oczyszczania cytryną.
Bardzo proszę któregoś z Ekspertów o potwierdzenie czy miałoby to sens, czy też lepiej poczekać do końca karmienia i rozpocząć stosowanie pełnej MO?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 07-03-2011, 17:32 »

Ja radzę zaczekać do końca karmienia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #5 : 08-03-2011, 18:29 »

Ja zaczęłam pić MO tuż po porodzie. Nie doczytałam. W zasadzie nic takiego się nie działo, oprócz ciągłych biegunek u córeczki, które ustąpiły po odstawieniu glutenu. Najpierw odstawiłam jej, a potem sobie. Gdybym wtedy wiedziała to co teraz, pewnie bym się bała pić, ale stało się.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2011, 19:07 wysłane przez Apollo » Zapisane
Karola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #6 : 08-03-2011, 18:59 »

Zdecydowanie nie polecam rozpoczynania picia MO podczas karmienia piersią. Ja zaczęłam pić miksturę, kiedy synek miał ponad półtora roku (czyli de facto powinnam go już wtedy odstawić). Stwierdziłam, że przecież karmię go już bardzo rzadko, więc nie powinno mu się nic stać. Przeszłam wiele infekcji, a synek chorował razem ze mną, dokładnie w tym samym czasie. U niego nie były to jakieś ciężkie infekcje, bo przede wszystkim katar, jeden się kończył i za kilka dni zaczynał się następny. Cieszyłam się, że oczyszcza się razem ze mną. Tyle że on (sam wtedy jeszcze MO nie pił) oczyszczał się raczej z moich toksyn, skumulowanych w moim mleku - tak teraz, z perspektywy czasu, bogatsza o wiedzę i doświadczenie, myślę. Dodatkowo, popsuły mu się wtedy kupy i poszczepionkowe problemy z brzuszkiem pogłębiły się. Tak więc oczyszczania lepiej nie zaczynać z dzieckiem przy piersi.
Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #7 : 21-01-2017, 17:04 »

Moja żona karmi piersią nieco ponad rok, a ma nadżerkę w okolicy żołądka, którą zdiagnozowała sobie gastroskopią z powodu bólów w tej okolicy. Czytam i pytam zatem, czy może zacząć MO karmiąc. Około 2-3 lat temu piła ją przez pół roku, może dłużej w wersji z oliwą. Czytając Wasze wypowiedzi myślałem, aby poczekać z zakończeniem karmienia małego łakomczucha, ale znalazłem wypowiedź Mistrza:
Cytat
Natomiast jeśli kobieta ciężarna lub karmiąca piersią zamierza rozpocząć stosowanie Mikstury oczyszczającej, należy wiedzieć, że na początku kuracji do krwiobiegu przedostaje się duża ilość toksyn wywołujących objawy zatrucia. Toteż kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zachować szczególną ostrożność, rozpocząć kurację od ¼ dawki albo mniejszej, natomiast po wystąpieniu gwałtownej reakcji organizmu najlepiej kurację przerwać .
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30.0
Zatem myślę, że spróbujemy wdrożyć MO od dawki mniejszej niż 1/4 i bardzo powoli zwiększać obserwując organizm.
Zapisane
Taptapu
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22.07.2017
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #8 : 12-04-2018, 00:55 »

Czy przy infekcji u dziecka należy przerwać picie mikstury u siebie? Dziecko MO jeszcze nie pije (ma 2 mies.), ja piję od początku ciąży. Dziecko ma katar i umiarkowaną gorączkę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 12-04-2018, 10:40 »

W tej sytuacji nie ma potrzeby przerywania stosowania MO.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!