Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wysiłkowe nietrzymanie moczu  (Przeczytany 4053 razy)
Asicyna
« : 26-04-2010, 14:28 »

Może mnie ktoś oświeci, co mam zrobić.

Od czasu porodu, w lutym 2009r. niestety dręczy mnie ten wstydliwy problem. Dlaczego wstydliwy? Dość mam wyłapywania dziwnych figur gdy zdarza mi się kichnąć, bo boję się przecieku. Problemem jest także bieganie. W lipcu zeszłego roku zaczęłam biegać. Nie wyczynowo - tak dla siebie, żeby sprawdzić, do czego uda mi się dojść (7km  biggrin ). Niestety przestałam, bo dosyć miałam nerwów, gdy moje systemy zapobiegawcze zawiodły (efekt: wstyd nie z tej ziemi i wyciągnięta po kolana koszulka; już nie biegam).

Oczywiście zalecane jest ćwiczenie Kegla. Ale tu się można pogubić - jedni zalecają wstrzymywać mocz przy siusianiu i tak ćwiczyć, inni robić dodatkowo jakieś skłony i przysiady (na sucho). A ja tak naprawdę to nawet nie wiem, czy te ćwiczenie robię dobrze. I ciągle o nich zapominam.

Może ktoś z was ma jakieś sprawdzone metody walki z tym problemem?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 26-04-2010, 15:08 »

Ćwiczenia i tak warto robić, z wielu względów i nie zapominać o nich. Opis ćwiczenia nie pozostawia wątpliwości.

Na razie pij cierpliwie MO, stosuj racjonalne odżywianie, ewentualnie DP, pij koktajle i sobie spokojnie czekaj na poprawę. U mnie pomogło, mimo że jestem po klimakterium. Jeśli poprawa nie nastąpi, znaczy, w trakcie cięcia do porodu coś uszkodzono. Wtedy tylko zabieg plastyczny, robi się takie i pomagają. Na zasadzie: jeden spieprzy, drugi ma co naprawiać.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #2 : 26-04-2010, 18:53 »

 eek No to się podłamałam. Tzn. mam nadzieję, że jednak nie należę do grupy zagrożonej zabiegiem chirurgicznym.  confused
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!