Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 14:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Działanie MO zależnie od pozycji ciała - wątek scalony  (Przeczytany 15179 razy)
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« : 03-05-2010, 18:05 »

Nurtuje mnie jedna rzecz. Otóż, gdy przebudzę się około godziny 5 i wypiję wtedy dawkę MO, kładę się jeszcze spać na około godzinę, bo przeważnie wstaję o 6.20.
Czy takie spanie po wypiciu MO nie przeszkadza w jej działaniu? Czy znajdowanie się po wypiciu w pozycji poziomej, a nie pionowej wpływa na rozchodzenie się poszczególnych składników mikstury? Czy będą się jednakowo goiły wszystkie odcinki przewodu pokarmowego? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Może ktoś robi tak samo?

« Ostatnia zmiana: 03-05-2010, 18:30 wysłane przez Szpilka » Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
andrzejt
« Odpowiedz #1 : 03-05-2010, 18:46 »

Podpisuję się pod w/w pytaniem.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #2 : 03-05-2010, 19:25 »

Zamiast tak wypytywać warto chyba poprzekręcać się z boku na bok? Panowie obaj nie macie cierpliwości do eksperymentów? smile

A serio, gdy tylko przeczytałem istniejącą już na forum podobną dyskusję, czynię tak samo. Nastawiam budzik na 4:40 i śpię do 7-ej, marząc o zwycięstwie w maratonie msn-wink...
« Ostatnia zmiana: 03-05-2010, 19:27 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Stańczyk
« Odpowiedz #3 : 03-05-2010, 19:26 »

Czy takie spanie po wypiciu MO nie przeszkadza w jej działaniu?
Nie.
Zapisane
Tomek
« Odpowiedz #4 : 27-05-2010, 08:59 »

Takie może trochę dziwne pytanie ale zadam je smile.

Czasami ja, a czasami moja żona wstaje wcześniej 0.5-1h. Oczywiście ten kto wstał wcześniej, pije MO normalnie.
Ale budzimy na chwilę tę drugą osobę, ona to wypija, i jeszcze pośpi te powiedzmy 0.5-1h.

1. Czy po wypiciu pozycja horyzontalna ma negatywny wpływ na spływanie oleju?
    Niby w środku przewodu nie ma to znaczenia bo ruchy przewodu i tak popchną zawartość dalej.
    Ale przykład z nachylonymi ściankami i szybkością spływania oleju w zależności od gęstości ostatnio mnie zaciekawił.
2. Czy ten kawałek snu nie ma wpływu na całokształt?
    Chyba ciało trochę inaczej działa normalnie a inaczej podczas snu?

Tak, wiem, że może głupie te pytania, ale już dawno się nie przejmuję tym o co pytam więc śmiało smile.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2010, 19:48 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #5 : 27-05-2010, 09:17 »

Nie tyle głupie, co wałkowane już tyle razy....
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=13910.0
« Ostatnia zmiana: 27-05-2010, 09:20 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #6 : 27-05-2010, 11:17 »

Cytat
Czasami ja, a czasami moja żona wstaje wcześniej 0.5-1h. Oczywiście ten kto wstał wcześniej pije MO normalnie.
Ale budzimy na chwilę tę drugą osobę, ona to wypija, i jeszcze pośpi te powiedzmy 0.5-1h.
Tak właśnie robimy, kto pierwszy wstanie podaje pozostałym i dalej smacznie śpimy.
Zapisane
Tomek
« Odpowiedz #7 : 27-05-2010, 12:54 »

Dzięki.
Czyli wszystko jest OK smile


--
@Szpilka
W takim razie źle działa wyszukiwarka na tym forum.

Wpisałem "MO picie sen spanie"
I co? I nic.

Pokazują się 2 tematy:
1. Whena - efekty rozlicznych kontaktów z medycyną
2. Niski poziom żelaza

Ani tego wątku w którym to teraz piszę, ani tego co podałaś jako link NIE MA w wynikach poszukiwań.
Proszę więc, nie pisz: Było wałkowane już tyle razy.

A tak poza tym... reszta OK smile
« Ostatnia zmiana: 27-05-2010, 12:57 wysłane przez Tomek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 27-05-2010, 14:01 »

Proszę więc, nie pisz: Było wałkowane już tyle razy.
No przecież było...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomek
« Odpowiedz #9 : 27-05-2010, 14:17 »

 biggrin. Chodziło mi nie o to, że nie było, a o to, że na forach najczęściej ludziom nie chce się korzystać z wyszukiwarki i sprawdzać, czy już podobny temat nie był poruszany. Po co wałkować coś setki razy, skoro odpowiedź padła?

Osobiście szukałem podobnego temat, ale nie znalazłem. Dlatego tekst, że było wałkowane już tyle razy odniosłem jako: "korzystaj z wyszukiwarki". OK... mój błąd.... przepraszam w takim razie smile.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2010, 19:47 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #10 : 27-05-2010, 17:57 »

Cytat
Chyba ciało trochę inaczej działa normalnie a inaczej podczas snu?
Pewnie inaczej. Nie znaczy to jednak, że krew przestaje krążyć w układzie krwionośnym, limfa zalega w miejscu, w którym zastał ją sen, a zawartość przewodu pokarmowego podlega jedynie prawu grawitacji. Także w przewodzie pokarmowym istnieją odpowiednie mechanizmy:
Ważnym mechanizmem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego jest jego skoordynowana i precyzyjna czynność motoryczna - perystaltyka.
Także i tam ważną rolę odgrywają zastawki.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #11 : 27-05-2010, 22:10 »

Dokładnie. Człowiek jest jedynym chyba pionowo poruszającym się stworzeniem. A reszta cały czas trzyma jelita w poziomie, hihihi... i nijak im się olej równomiernie nie rozleje? msn-wink.
Zapisane

I'm going through changes
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #12 : 29-09-2010, 08:39 »

Podłączę się do wątku ale ze swoim pytaniem, troszkę bzdurnym, ale... smile Zastanawia mnie, czy na odpowiednie rozpływanie się MO po po jelitach może mieć wpływ pozycja pijącego, leżąca czy też stojąca. Pytam, bo u mnie to wyglada tak, budzę sie rano by wypić MO i lecę z powrotem do łóżka na jakąś godzinę. Teoretycznie, to można sobie jeść "stojąc" na głowie... no ale wątpliwość swoją chciałem rozwiać... msn-wink

Przed Tobą ktoś miał wątpliwość czy spłynie, jak będzie leżał... To się Zibi zapytał, czy zamierza w związku z tym spać na stojąco... //Abir

Ruch robaczkowy (perystaltyka, czynność motoryczna przewodu pokarmowego) wygrywa z grawitacją http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_pokarmowy_cz%C5%82owieka //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 29-09-2010, 11:21 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #13 : 29-09-2010, 11:02 »

Jeszcze słowo na temat wyszukiwarki. Tutejsza działa na innych zasadach niż na przykład gooogle. Szuka ciągu liter, dlatego podanie kilku oderwanych od siebie słów się nie sprawdza. Najlepiej podać jedno słowo w cudzysłowie, a nawet jego fragment, i to bez końcówki fleksyjnej. Jeżeli brak wyniku, trzeba szukać kolejnego słowa, które dobrze oddaje szukany temat. Ten temat rzeczywiście trudno jest wyszukać.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #14 : 29-09-2010, 20:02 »

A najlepszy jest mój własny przykład. Zdarza się czasem, że wypijam MO i śpię jeszcze ze dwie godzinki. Działa pieruńsko! Wszystko czuję poniżej żołądka, a jestem na kukurydzianym.

Z mojego doświadczenia wiem, że MO nie jest strawiona przez układ pokarmowy nawet po tych dwóch godzinach. Kiedy wstaję z łóżka, wyraźnie czuję nie raz, że mam ją w jakimś odcinku przewodu pokarmowego. Czuję przelewaniem, kłuciem, bólem i czuję ją jeszcze długo, zanim zjem śniadanie. Nawet jeżeli śpimy w pozycji leżącej, czy już nie śpimy i stoimy, nie trawimy, bo ilość MO nie uruchamia procesów trawienia. Druga sprawa, to nawet gdyby organizm miał trawić podczas snu, to bardzo wolno, bo jeszcze śpi.
« Ostatnia zmiana: 29-09-2010, 21:06 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!