Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 10:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wirusowa infekcja dróg oddechowych  (Przeczytany 12539 razy)
Gryka
« : 04-05-2010, 08:21 »

Dwumiesięczne dziecko było w szpitalu z powodu infekcji dróg oddechowych (był katar, lekki kaszel). Lekarz zalecił hospitalizację profilaktycznie. Po powrocie do domu, tego samego dnia, dziecku powrócił kaszel. Na początku suchy, a teraz jest już mokry. Mała się męczy, w płucach nic nie ma. Jak jej pomóc i ulżyć? Robimy inhalacje z soli morskiej, ale to ciągle mało.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2012, 13:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 04-05-2010, 09:06 »

W takich wypadkach najlepsze, co można zrobić, to nie przeszkadzać.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2010, 09:23 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gryka
« Odpowiedz #2 : 04-05-2010, 09:32 »

Trochę lakonicznie Mistrz napisał smile. To nasze pierwsze dziecko i jeszcze nie mamy doświadczenia w takich sytuacjach. Mam rozumieć, że mamy zaprzestać wszelkich inhalacji, oklepywania i czekać aż samo przejdzie?  
« Ostatnia zmiana: 04-05-2010, 09:40 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 04-05-2010, 09:58 »

Lakonicznie, to opisujecie swoją sprawę, wpadając tutaj po e-receptę. Co, chcielibyście rady, by profilaktycznie znowu hospitalizować dziecko? Jako rodzice, powinniście mieć więcej wiedzy o zdrowiu i nie godzić się na takie niedorzeczności, jak profilaktyczna hospitalizacja, bo o podobnej głupocie już dawno nie czytałem. Nie wiem - śmiać się  czy płakać? O prozdrowotnej roli chorób przeziębieniowych jest tutaj sporo napisane: http://www.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gryka
« Odpowiedz #4 : 04-05-2010, 10:09 »

Myślałem, że forum jest od tego, aby wymieniać się poglądami i informacjami, ale być może się myliłem. Nie jestem lekarzem, żeby weryfikować diagnozy ludzi, którzy przez naście lat zajmują się podobnymi przypadkami, więc uszczypliwości co do zakresu mojej wiedzy są chyba nie na miejscu. Dziecko nie rodzi się przecież z instrukcją obsługi, żebym mógł się jej nauczyć na pamięć.  

Niemniej dziękuję za link, przeczytam wszystko z ciekawością, żeby nie zadawać głupich pytań smile.    

 
« Ostatnia zmiana: 04-05-2010, 10:42 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #5 : 04-05-2010, 10:21 »

Pewnie dziecko było niedawno szczepione i ta "profilaktyczna" hospitalizacja to wersja dla rodziców.
Mam nadzieję, że w szpitalu nie podawano mu "profilaktycznie" żadnych antybiotyków czy innych leków.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2010, 10:43 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 04-05-2010, 11:45 »

Myślałem, że forum jest od tego, aby wymieniać się poglądami i informacjami, ale być może się myliłem.
Nie, nie mylił się Pan. Właśnie taka jest rola forum, by wymieniać się poglądami i informacjami o zdrowiu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mari
« Odpowiedz #7 : 04-05-2010, 14:03 »

 W szpitalu można nałapać zestaw wirusów, każdy oddział ma podobno inny, tak mi powiedziała pielęgniarka.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #8 : 04-05-2010, 22:07 »

Profilaktyczna hospitalizacja - to już nawet do tego konowały są zdolni.  eek  Słyszałam o profilaktycznym podawaniu antybiotyków nie raz  a tu proszę przy katarze od razu szpital, nie wystarczy im wypisać receptę, muszą dziecko dwumiesięczne męczyć w oddziale szpitalnym. 
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #9 : 04-05-2010, 22:20 »

Rowniez jest to dla mnie nowe. Byc moze lekarze coraz mniej zarabiaja na szczepieniach, wiec teraz polecaja hospitalizacje. I tak fundusz zaplaci. Cos mi tu nie gra, albo rodzic zle nam wyjasnil.

Cytat
Nie jestem lekarzem, żeby weryfikować diagnozy ludzi, którzy przez naście lat zajmują się podobnymi przypadkami,

My rowniez nimi nie jestesmy, wiec dlatego staramy sie zrozumiec nasz wlasny organizm, bez pomocy lekarza.Ale tutaj kazdy za siebie odpowiada i jesli chcesz porady dla dziecka, to dopiero po tym jak zrozumiesz o co nam chodzi i dlaczego tak sie dzieje. To nie zlosliwosc, lecz dobra rada dla twojego dziecka na przyszlosc.
Zapisane
Tehuti
« Odpowiedz #10 : 05-05-2010, 09:06 »

W szpitalu można nałapać zestaw wirusów, każdy oddział ma podobno inny, tak mi powiedziała pielęgniarka.
Ciekawe  jak je rozpoznają, te wirusy, i to na każdym oddziale inne, no proszę smile
Poproś tą pielęgniarkę o jakiś dowód, że te wirusy naprawdę tam są, te 'chorobotwórcze' oczywiście, którymi nas straszy mordercza medycyna smile
Zapisane
Mari
« Odpowiedz #11 : 05-05-2010, 12:23 »

Mówiła z praktyki. Po rozpoczęciu tam pracy zaczęła dużo chorować (grypy, infekcje). Mówiła, że dość długo to trwało.
Myśmy z mężem po wyjściu ze szpitala, po opiece nad dzieckiem (rotawirus) również "odchorowali", w różnych odstępach czasu ok. miesiąca, ale mieliśmy te same objawy, (nie rotawirus) dość charakterystyczne. Dziecko po szpitalu też miało tę infekcję.  Na sali leżały dzieci z problemami górnych dróg oddechowych, a przy okazji z rotawirusem. Nic nie twierdzę, piszę jak było.


« Ostatnia zmiana: 05-05-2010, 13:20 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 05-05-2010, 16:48 »

No przecież każdy dobrze wie, a przynajmniej powinien, że najwięcej zarazków jest tam, gdzie jest najwięcej chorych, a więc w szpitalu albo przychodni.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ell_anna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2009
Skąd: okolice Warszawy
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #13 : 05-05-2010, 21:06 »

Nie jestem lekarzem, żeby weryfikować diagnozy ludzi, którzy przez naście lat zajmują się podobnymi przypadkami, więc uszczypliwości co do zakresu mojej wiedzy są chyba nie na miejscu.

Nie jesteś lekarzem, ale masz swój rozum. Poczytaj trochę na forum o różnych przypadkach jak pseudodiagnozy lekarskie potrafią zrujnować zdrowie. Jeszcze 2 lata temu też nie śmiałam podważyć zaleceń lekarzy i tułałam się z dzieckiem po szpitalach od lekarza do lekarza.

Od ponad roku nie korzystam z usług służby zdrowia. Efekty widzę przede wszystkim w portfelu, nie mówiąc o znacznej poprawie stanu zdrowia dzieci smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!