Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to jest "wina" trzustki?  (Przeczytany 5508 razy)
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« : 05-05-2010, 11:12 »

Niedawno zaobserwowałem u niepijącego alkoholika, wyraźnie większą dolną częścią klatki piersiowej. Od swojego stylu życia, "dorobił się" on zwapnionej trzustki w jednej trzeciej.
Podobną budowę mam i ja. Dodam, że nie piję alkoholu i nigdy go nie nadużywałem. Nie cierpię też na inne poważniejsze schorzenia.
Proszę powiedzieć jakie objawy daje nieprawidłowo funkcjonująca trzustka. Czy może konowalskim stylem "taka moja uroda"?

PS. Wydaje mi się, że ten post powinien znaleźć się w dziale "W drodze do zdrowia - pytania, wątpliwości", o co proszę.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2010, 16:27 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Mariusz_
« Odpowiedz #1 : 07-05-2010, 22:35 »

Trzustka produkuje enzymy do trawienia pożywienia/ rozkładu
odpowiedź nasuwa się sama, skoro organizm nie jest w stanie przyswajać pożywienia, witamin, minerałów...

Objawy?
nawracający, uporczywy ból o zróżnicowanym nasileniu występujący głównie po jedzeniu i zlokalizowany w nadbrzuszu (chorzy opisują ból jako piekący, przeszywający, ostry lub ściskający, często promieniujący do pleców; ból może trwać kilka dni lub nawet tygodni, rzadko mija po mniej niż 24 godzinach);
postępująca utrata masy ciała;
podwyższony poziom cukru we krwi - nieprawidłowa tolerancja glukozy i stopniowo rozwijająca się cukrzyca;
uporczywa biegunka zwykle o charakterze tłuszczowym, będąca wynikiem niepełnego trawienia pokarmów wskutek niedoboru enzymów trzustkowych;
niewielkiego stopnia żółtaczka;
świąd skóry.


Kopiując z Wikipedii lub jakiejkolwiek strony w internecie, podajemy źródło. Tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przewlek%C5%82e_zapalenie_trzustki
« Ostatnia zmiana: 08-05-2010, 09:34 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #2 : 08-05-2010, 00:22 »

 Opisane przez Ciebie objawy i mniejsza dysproporcja w mojej budowie, wskazują na to, że to nie trzustka.

Dziękuję ponownie Mariuszu!
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Mariusz_
« Odpowiedz #3 : 08-05-2010, 08:23 »

Tak na oko podejrzewam że to nie trzustka a specyficzna konstytucja, ale to pewno Grażyna więcej coś powie smile

Ja stawiam na jelito grube tak na oko. Ma powiązanie z płucami. I może się uwidaczniać w taki sposób. Ale nie jesteśmy jasnowidzami. Trzeba się zbadać, wtedy można to stwierdzić na pewniaka.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 08-05-2010, 09:37 »

Najgorsze jest szukanie sobie chorób i nieprawidłowości. Żeby cokolwiek doradzić trzeba naprawdę dużo więcej wiedzieć o człowieku, jego trybie życia, przyzwyczajeniach, konstytucji. Najlepiej po prostu skupić się na codziennym dbaniu o swój organizm, a my przecież metody tego dbania mamy dobrze opanowane.
Zapisane
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #5 : 08-05-2010, 18:39 »

Jest dokładnie tak jak mówisz Grażyno!
 Zaniepokoiło mnie po prostu pewne podobieństwo. Skoro nie dzieje się nic krytycznego, a wiem już, że zdrowie to nie poszczególne organy, koncentruję się więc dalej na drodze wg Mistrza.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!