Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 03:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakieś takie objawy ... jak przy drożdżycy  (Przeczytany 6101 razy)
MG42
« : 10-05-2010, 12:11 »

Witam.
Stosuję MO + KB już 2 lata. Ogólnie nastąpiła zdecydowana poprawa zdrowia.  Z najważniejszych to "cudowne" zniknięcie wszystkich alergii oraz wyleczenie z przewlekłego zapalenia zatok. Natomiast przybyły następujące objawy oczyszczania (albo i nie oczyszczania): wzdęcia podbrzusza i gazy oraz drobna wysypka na czole (czoło przypomina w dotyku tarkę oraz przetłuszcza się).
Najbardziej kłopotliwe z tych objawów to wzdęcia i gazy. Zauważyłem, że występują tylko w następujących sytuacjach: po spożyciu jakiś makaronów, porannej herbacie z cukrem i takiej samej herbacie na drugie śniadanie. Jeśli zaczynam dzień od niesłodzonej herbaty, zielonej herbaty czy rumianku lub melisy to takich objawów nie mam cały dzień. Przyznam szczerze, że nie mogę zdecydować się na DP. Z różnych powodów.
W związku z tym mam pytania.
1. Jak pomóc sobie z ta opryszczką na czole - przecieranie aloesem próbowałem. Nie pomaga.
2. Czy czeka mnie dieta prozdrowotna (wiem że jest to zalecane czy niezbędne, ale proszę wierzyć - muszę się na to nastawić psychicznie msn-wink)? Czy można czymś sobie ulżyć przy takich wzdęciach?  
« Ostatnia zmiana: 10-05-2010, 12:17 wysłane przez MG42 » Zapisane
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #1 : 10-05-2010, 12:18 »

Zostaw makaron i problem z głowy, to takie proste i do czego cukier?
Wieczorem podam Ci żel na problemy z czołem.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2010, 17:54 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #2 : 10-05-2010, 14:01 »

Effectus ma rację. Jak zdiagnozowałeś co Ci szkodzi - wyeliminuj to. Wtedy przypuszczalnie nawet krem będzie zbędny.
Zapisane
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #3 : 10-05-2010, 14:03 »

Iza, nie krem tylko żel na bazie aloesu, sprawdziłem przez okres kilku lat i działa.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #4 : 10-05-2010, 18:29 »

Zdecydowanie odstaw gluten. Polepszy się stan skóry i wzdęcia powinny przestać się pojawiać.
Sama nigdy nie odczuwałam żadnych dolegliwości po zjedzeniu potrawy z glutenem, ale ostatnio stało się inaczej. Od ponad roku staram się jeść bez glutenu i przy ostatniej infekcji skusiłam się dwa razy na bułkę pszenną (nie miałam siły nic innego sobie przygotować), no i katastrofa. Myślałam, że mnie rozsadzi. Takie wzdęcie miałam ostatnio chyba w ciąży, no i teraz na pewno było to po bułce, bo nic innego nie zjadłam. 
Zapisane

MG42
« Odpowiedz #5 : 10-05-2010, 19:57 »

Dzięki. Właściwie mam jeszcze jeden problem. Mianowicie za wysokie ciśnienie od 2-3 dni. Czułem się źle i dopiero dzisiaj dałem się namówić na pomiar ciśnienia. Wyszły 3 pomiary w zależności od urządzenia: 190/110, 145/110, 134/100. Objawy: uczucie ciężkości klatki piersiowej, problem z oddychaniem, jakieś kłucia takie w mostku. Absolutnie nigdy, ale to nigdy nie miałem takich dolegliwości jak również za wysokiego ciśnienia. Jakieś sugestie? Tak jak się zastanawiam to dolegliwości te zbiegły się z rozpoczęciem zażywania kelpu. Od jakiegoś czasu duży stres w pracy. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #6 : 10-05-2010, 21:17 »

Ja też mam wysokie ciśnienie. Po raz pierwszy pojawiło się kilka miesięcy temu, podczas picia MO z citroseptem. Z tego powodu przedłużyłam picie MO z aloesem (do około ośmiu miesięcy). Teraz jestem na połowie dawki - znów z citroseptem - i mam powtórkę z rozrywki.
Muszę też zmniejszyć ilość używanej soli, bo chyba trochę przesadzam (jem bardzo dużo śledzi).
Mam już przygotowaną ostatnią (piątą w ciągu roku) butelkę nefroseptu, bo ja przede wszystkim mam wysokie ciśnienie rozkurczowe (nerkowe). U mnie nerki mogą być powodem, bo je od czasu do czasu odczuwam.

MG42, jeśli Ci nie pomogłam tym co napisałam, to wpisz w górnej belce hasło "wysokie ciśnienie". Temat był już obszernie poruszany na forum, więc będziesz mógł sobie poczytać i wszystko posprawdzać.

Ps. Uzupełnij "płeć" w swoim profilu, bo trzeba się wczytywać, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!