Niemedyczne forum zdrowia
11-05-2024, 04:03 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Przedwyborcze pomys³y na wychowanie dzieci i m³odzie¿y  (Przeczytany 36931 razy)
Voldin
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo¶ci: 309

« : 08-05-2010, 22:08 »

Edukacja wed³ug Korwin-Mikke jest ciekawa biggrin Jak kto¶ nie chce chodziæ do szko³y, to nie powinien chodziæ (nawet najm³odsze dzieciaki), bo jak kto¶ jest zmuszany, to tam potem robi rozpierduchê. Z utêsknieniem czeka na czasy, kiedy bêdzie mo¿na ucznia, który r±bnie co¶ z szatni wych³ostaæ, a nie zawracaæ g³owê policji. Blokowanie agresji w¶ród ch³opców jest szkodliwe, bo jak du¿y nie zleje ma³ego, to bêd± niezahartowani i cipy z nich wyrosn± smile

« Ostatnia zmiana: 08-05-2010, 22:30 wys³ane przez Voldin » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.360

« Odpowiedz #1 : 09-05-2010, 09:11 »

Edukacja wed³ug Korwin-Mikke jest ciekawa biggrin Jak kto¶ nie chce chodziæ do szko³y, to nie powinien chodziæ (nawet najm³odsze dzieciaki), bo jak kto¶ jest zmuszany, to tam potem robi rozpierduchê. Z utêsknieniem czeka na czasy, kiedy bêdzie mo¿na ucznia, który r±bnie co¶ z szatni wych³ostaæ, a nie zawracaæ g³owê policji.

W pe³ni popieram. Do czego doprowadza wychowanie bezstresowe wszyscy widzimy.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #2 : 09-05-2010, 09:17 »

U nas nauczyciele nie maja juz w ogole autorytetu (poza malymi wyjatkami). Jesli nauczyciel skarci ( nie fizycznie) jakiegos ucznia, na drugi dzien jest mamusia gotowa do walki za synka/corke  bash. A bullizm w szkolach rosnie jak grzyby po deszczu! Nasi politycy dyskutuja, cz maja zabronic rowniez klapsa w domu  eek. Bez komentarza.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo¶ci: 309

« Odpowiedz #3 : 09-05-2010, 10:08 »

Raz dostanie ³omot i ju¿ wiêcej do szko³y nie pójdzie, tak ¿e nie wiem, gdzie tu ten aspekt wychowawczy biggrin
« Ostatnia zmiana: 09-05-2010, 10:12 wys³ane przez Voldin » Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #4 : 09-05-2010, 10:19 »

Cytat
ju¿ wiêcej do szko³y nie pójdzie,
A dlaczego nia mialoby isc do szkoly?

Voldin. Nie jestem za przemoca i w szkolach i poza. Chodzi mi o nadopiekunczosc rodzicow, nawet gdzy dziecko zasluzylo na kare. A jakie sa dzisiaj kary? 1 dzien bez komputera? Ale to juz chyba inny watek wiec koncze temat.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 09-05-2010, 10:21 »

Hitler, Stalin, Mussolini, Himmler i zbrodniarze wszechczasów byli "przyk³adnie karani" i co? Nauczyciele nie maj± autorytetu i ja siê nie dziwiê. Bo co to za nauczyciele?
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo¶ci: 309

« Odpowiedz #6 : 09-05-2010, 10:26 »

Cytat
A dlaczego nia mialoby isc do szkoly?

No bo Korwin, te¿ ma pomys³, ¿eby taki dzieciak nie musia³ i¶æ do szko³y jak nie chce.

Cytat
Hitler, Stalin, Mussolini, Himmler i zbrodniarze wszechczasów byli "przyk³adnie karani" i co? Nauczyciele nie maj± autorytetu i ja siê nie dziwiê. Bo co to za nauczyciele?

Z tymi nauczycielami to siê zgadzam. Skoro nawet u nas na forum, czêsto s± opinie, ¿e sporo nauczycieli to niez³e m³otki, to z jakiej paki te dzieci maj± ich jako¶ szanowaæ. Jak sobie przypomnê niektórych moich nauczycieli, niez³ych psycholi, to w ¿yciu nie da³bym im prawa do jakichkolwiek kar fizycznych. A skoro jak pisze Emisia, nieliczni nauczyciele ciesz± siê autorytetem, to widaæ, ¿e mo¿na. Bez spuszczania ³omotu.

« Ostatnia zmiana: 09-05-2010, 10:31 wys³ane przez Voldin » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #7 : 09-05-2010, 10:29 »

Jak patrzê siê na rówie¶ników swoich dzieci to siê nie dziwiê takim pomys³om. Dzieci nie chc± siê uczyæ, bo widz± co wyprawiaj± doro¶li. Jacy s± zak³amani. Wystarczy mieæ kogo¶ ustawionego w rodzinie i nie trzeba siê przemêczaæ na "pañstwowych posadkach". Ja mówiê swoim dzieciom, ¿e wiedza co prawda nie gwarantuje m±dro¶ci, bo ona przychodzi z wiekiem, a i nie do ka¿dego, ale co siê dowiedz± to ich skarb.
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 12.02.2010
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 225

Oddajcie mi moje w³osy wy z³odzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #8 : 09-05-2010, 10:35 »

Edukacja wed³ug Korwin-Mikke jest ciekawa biggrin Jak kto¶ nie chce chodziæ do szko³y, to nie powinien chodziæ (nawet najm³odsze dzieciaki), bo jak kto¶ jest zmuszany, to tam potem robi rozpierduchê. Z utêsknieniem czeka na czasy, kiedy bêdzie mo¿na ucznia, który r±bnie co¶ z szatni wych³ostaæ, a nie zawracaæ g³owê policji. Blokowanie agresji w¶ród ch³opców jest szkodliwe, bo jak du¿y nie zleje ma³ego, to bêd± niezahartowani i cipy z nich wyrosn± smile

Tak to prawda ¿e Korwin takie ma pogl±dy na szkolnictwo ale równie¿ powiedzia³ ¿e dzieci s± w³asno¶ci± rodziców (zw³aszcza najm³odsze) i ci je¶li zdecyduj± na pos³anie dziecka do szko³y to ono ma tam uczêszczaæ! Pewien element przymusu musi byæ i bêdzie za rz±dów Korwina.
Z Twojej wypowiedzi w³asnie wynika³by ¿e za rz±dów Korwina edukacja nie by³aby tak powszechna jak teraz i spora czê¶æ dzieci mo¿e nie chodziæ do szko³y. 99% dzieci woli siê bawiæ :-)
Taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania. Wydaje mi siê ¿e Korwin musi te kwestie jeszcze doprecyzowaæ jak i wielu innych kwestii bowiem "diabe³ tkwi w szczegó³ach".
 
Problemem w szkolnictwie, wed³ug mnie i z tego co wiem Korwina tak¿e, jest taki ¿e nie ma tu wolnego rynku. Obecnie pañstwo narzuca z góry okre¶lone, jednolite standardy/zasady i co gorsze zupe³nie niepasuj±ce, szkodliwe. Np. ograniczenie aparatu przymusu i terroru poprzez zakaz stosowania kar cielesnych. Je¶li rodzina realizuje program beztroskiego wychowania (bo to rodzina wychowuje!) a szko³y nie maj± skutecznych narzêdzi do zwalczania negatywnych zachowañ to efekt mo¿e byæ tylko jeden. Szko³y nie bêd± mog³y spe³niæ swoj± funkcjê, dzieci po szkole niewyedukowane.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2010, 10:42 wys³ane przez Timbuktu » Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #9 : 09-05-2010, 10:47 »

Mysle ze nie powinno sie porownywac dzisiejszych czasow do tych przedwojennych. Kiedy dzieci to chyba tylko szkola wychowywala. Rodzice pracowali od switu do nocy zeby nakarmic rodzine wiec poza szkola byla ulica. Tak mysle. Dzis wiekszosc rodzicow spedza wiele czasu z dziecmi, ale podwazajac decyzje nauczyciela, to jakby ten czas spedzony w szkole jest dla dziecka pusty. Chodzi mi o to ze nauczyciel powinien byc respektowany przez mlodziez, a nie jest. Wiec gdzies musi byc ten problem.

"Hitler, Stalin, Mussolini, Himmler i zbrodniarze wszechczasów byli "przyk³adnie karani" i co? Nauczyciele nie maj± autorytetu i ja siê nie dziwiê. Bo co to za nauczyciele?"
Owszem, ale wiem ze bylo o wiele wiecej wspanialych osob minionego wieku. Wiec nie popadajmy w skrajnosc paru psychopatow.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2010, 12:36 wys³ane przez Emisia » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.360

« Odpowiedz #10 : 09-05-2010, 13:03 »

Hitler, Stalin, Mussolini, Himmler i zbrodniarze wszechczasów byli "przyk³adnie karani" i co?
Gdyby nie by³o przymusu chodzenia do szko³y, to mo¿e oni zrezygnowaliby z chodzenia do szko³y i nauczyliby siê jakiej¶ uczciwej pracy. ¦wiat zosta³by dziêki temu ocalony od tylu zbrodni.  clap
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #11 : 09-05-2010, 13:18 »

Widzê, ¿e nie rozumiecie ró¿nicy pomiêdzy wychowaniem bez przemocy a wychowaniem bezstresowym. Ja nie wychowujê dzieci bezstresowo. Moje dzieci nie s± moj± w³asno¶ci±. Ju¿ nied³ugo wyfrun± z gniazda i nic mi do ich przysz³ego ¿ycia tak jak moim rodzicom nic do mojego. Tylu tu chrze¶cijan a nic z nauk Jezusa nie rozumiej±. Nie bêdê g³osowa³a na ¿adne przyzwolenie do terroru i przymusu czyli Korwin odpada. Zgadzam siê z jego liberalizmem gospodarczym ale te¿ nie do koñca.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #12 : 09-05-2010, 13:36 »

Co ty Iza? Co ma Jezus do polityki? Kto powiedzial zreszta ze tu sa sami chrzescijanie? No to juz sie zaczynam wkurzac.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #13 : 09-05-2010, 13:47 »

Ja nie napisa³am, ¿e tu s± sami chrze¶cijanie. Nie masz o co siê wkurzaæ. Wkurzasz siê, bo jestem przeciwko pacyfikowaniu dzieci?
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #14 : 09-05-2010, 14:00 »

Wkurzam sie bo mieszasz kosciol z wychowaniem. Fakt faktem jest ze wieki temu bylo wielu wspanialych osob, wynalazcow, muzykow pomimo rygorystycznym wychowaniu. Dzis nasi wynalazcy dokladaja juz tylko jakas teze do tej juz istniejacej. Dzis mamy wielu studentow z dyplomem bez egzaminu. Kiedys to bylo nieprawdopodobne. I rezultat widac golym okiem. Nie wiem gdzie lezy problem, ale nie zgadzam sie rowniez ze moje dziecko nie jest moja wlasnoscia. To ja mu dalam zycie i to ja za nie odpowiadam. Czy wyrosnie na morderce czy tez na prawnika, to rowniez wiele odemnie zalezy. To zbyt latwo powiedziec ze jak wyfrunie z gniazdka to juz mnie nie obchodzi co dalej. Ja rowniez nie pozwolilam mojej mamie do wtracania sie w moje zycie, ale czy to znaczy ze nie moge jej zapytac o rade? Powtarzam, jestem przeciw jakiejkolwiek przemocy, ale nie bede sie biernie przygladac, jak sym mi bedzie plul w talerz, moj i innych!
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #15 : 09-05-2010, 14:15 »

Jak mieszam Ko¶ció³ z wychowaniem? Gdzie? ¯e napisa³am o braku zrozumienia nauk Jezusa? Tak jest i nic na to nie poradzê. Nie obchodzi mnie czy bijesz dzieci i uwa¿asz to za wspania³e i niezbêdne. Nie zgadzam siê jednak na powrót kar cielesnych do szkó³.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #16 : 09-05-2010, 14:20 »

Iza! Pokaz mi gdzie ja to napisalam? Gdzie napisalam ze bicie jest wspaniale? Napisalam ze nawet jesli nauczyciel skrzyczy dziecko, to na drugi dzien jest juz w szkole matka aby zlozyc zazalenie. To chyba nie jest normalne prawda? Nie wmawiaj mi rzeczy ktorych nie napisalam. Powiedzialam ze gdzies jest problem, widzac dzisiejsza mlodziez, ale nie mowilam jak ten problem zwalczyc!
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #17 : 09-05-2010, 14:35 »

Ok. Mea culpa. ¬le zrozumia³am kontekst Twojej odpowiedzi, ¿e to nie szkodzi, ¿e Hitler & company byli bici bo reszta by³a Ok. Jak wiadomo nie by³a. Ja nie gloryfikujê przesz³o¶ci. Jestem przeciwko i biciu i poni¿aniu jak i braku jakiegokolwiek wychowania. A to co widzimy to niestety nie jest efekt braku lania. O nie! Dzieci s± dalej bite jak psy - przynajmniej w Polsce. No mo¿e w Polsce, ostatnio psy traktuje siê lepiej ni¿ dzieci. To co widzimy to efekt braku wychowania, zainteresowania dzieæmi i mi³o¶ci. I to nie jest tylko moje zdanie, ale równie¿ szkolnych wychowawców moich dzieci. Jestem w sta³ym kontakcie ze szko³±.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.360

« Odpowiedz #18 : 09-05-2010, 16:32 »

Dziecko powinno czuæ respekt przed nauczycielem. Rodzice bardzo czêsto nie wychowuj± dzieci i dlatego nauczyciel jest jedyn± osob±, która mo¿e to zrobiæ i powinna. Ulica nie wychowa przecie¿ dziecka.
Zapisane
Tarik
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 163

« Odpowiedz #19 : 09-05-2010, 16:49 »

Ja równie¿ nie pochwalam przemocy - ch³osta publiczna w szkole do mnie nie przemawia. Przemoc rodzi przemoc. Wobec czego Korwin-Mikke nie bêdzie moim kandydatem bag.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = s³u¿ba zdrowia
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!