Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 23:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO u starszych osób - czy można zacząć stosować  (Przeczytany 6915 razy)
nrg
« : 11-05-2010, 15:55 »

Witam serdecznie,
mam takie pytanko drodzy eksperci i forumowicze: czy osoby starsze, takie po 60tym roku życia mogą zacząć pić Miksturę Oczyszczającą?
Chodzi o to, że rodzina oraz najbliższe moje otoczenie powoli przekonują się, że jeśli nie zaczną sami dbać o siebie, to nikt inny za nich tego nie zrobi.
Konkretnie chodzi o moich dziadków. Wiem, że stosowanie Mikstury może powodować różne reakcje organizmu na oczyszczanie, chcę po prostu wiedzieć czy jest to bezpiecznie w "podeszłym" wieku.
Jeśli można stosować MO, to jaki olej najlepiej stosować? W grę w zasadzie wchodzi bardziej profilaktyka niż leczenie, aczkolwiek wspomnę, że Dziadek ma dość uporczywy kaszel - nie pali, nie pije, mieszka na wsi, więc i powietrze jest jakby zdrowsze.
Pozdrawiam, i dzięki za jakieś informacje.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 11-05-2010, 19:48 »

Jakim "podeszłym" po 60 - opanuj się!
Chociaż, sądząc ze zdjęcia sam już jesteś w średnim wieku, jakieś 55 lat i 53 dni msn-wink, więc i dziadek może być wiekowy.

Zapoznaj się z tym krótkim wątkiem http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=7705.0
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #2 : 11-05-2010, 20:10 »

A dlaczego nie ? Czy uważasz, że ludzie sześćdziesięcioletni i ponad...letni są spisani na straty?
Medycyna sralna chce nas leczyć  tylko do 65 roku życia a potem... może zaklepią już eutanazję.
Średnio dochodzenie do zdrowia trwa ok. 10 % czasokresu w jakim żle obchodzliśmy się z naszym zdrowiem czyli w tym przypadku ok. 6 lat. Czy to za długo?
Wiedz, że osoby ok. sześćdziesięcioletnie to ludzie pełni życia, pogody ducha, pracujący jeszcze na etatach z czego kobiety na podwójnych ( praca + wnuki ), mają swoje marzenia i wprowadzają je w czyn, dlaczego nie zabrać się za dbałość o zdrowie i cieszyć się nim do póżnej starości?

... czy osoby starsze, takie po 60tym roku życia mogą zacząć pić Miksturę Oczyszczającą?

Jak najbardziej i uwierz mi, że nikt tego za nich nie zrobi.



 Wiem, że stosowanie Mikstury może powodować różne reakcje organizmu na oczyszczanie, chcę po prostu wiedzieć czy jest to bezpiecznie w "podeszłym" wieku.
 

Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego co to jest " podeszły wiek? "

Wiesz ilu sześćdziesięciolatków jest na tym Forum? Zadarłeś ze Wszystkimi. To niewybaczalne.

Czy to jest bezpieczne? A to zależy od wiedzy nt. Zdrowia, przeczytanych książek ekspertów (z którymi chyba jeszcze nie zdążyłeś się zapoznać) no i wiedzy zawartej na Portalu Zdrowia,oraz broszurki czyli Niezbędnika zdrowia.

Jakbyś posiadł  te wiedzę to wiedziałbyś, że są trzy etapy jeśli chodzi o olej do MO czyli mikstury oczyszczającej. W pierwszym etapie trzymiesięcznym pijemy oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. W razie potrzeby dłużej niż trzy m-ce

Żeby było lepiej to musi być gorzej. Początki będą trudne, ja jeszcze potrafię mieć różne przykre dolegliwości ale wiem, że jestem na połowie drogi czyli trzy lata picia MO. Niech nie spodziewają się cudów na początku, bo będzie tylko " pod górkę "
« Ostatnia zmiana: 11-05-2010, 20:22 wysłane przez Fiona50 » Zapisane
nrg
« Odpowiedz #3 : 13-05-2010, 18:52 »

Ok,
spokojnie, spokojnie, jeśli kogokolwiek na tym forum uraziłem to przepraszam ze szczerego serca. Oczywiście jestem oczytany w książkach Mistrza, oczywiście szukam różnych tematów na forum, staram się być systematyczny, ale tej wiedzy jest tak dużo, że czasami po prostu łatwiej jest zapytać.
Wątek poruszyłem tylko ze względu na troskę o bliskie mi osoby, po prostu nie chcę, żeby poprzez rozpoczęcie kuracji MO jakoś drastycznie pogorszył się ich stan, mam tutaj na myśli występowania jakichś uciążliwych dla nich objawów. A pytam o to, bo chcę żeby zaczęli pić MO, i chcę mieć jakąś wiedzę żeby im pomagać jeśli jakieś objawy się pojawią. Zresztą, ilu z was, moi drodzy zaczęło stosować MO po 65 roku życia???

I absolutnie nie spisuję ludzi po 60tce na straty, wręcz przeciwnie, chcę żeby żyli tak długo jak to tylko możliwe. Troska to chyba nic złego?

Fiona50 jeśli możesz, to napisz proszę trochę o tych "przykrych dolegliwościach" o których wspominasz wyżej.
Zapisane
nrg
« Odpowiedz #4 : 13-05-2010, 18:56 »

Grażynko,
napisałem że w "podeszłym", bo to chyba pasuje do dziadków, skądś się w końcu wzięło takie powiedzenie w naszym pięknym i bogatym języku polskim. Zdjęcie niestety nie jest moje, toż to jest słynny ...... no właśnie niech to będzie zagadką, ktoś wie niech wpisuje w tym temacie.
Dziękuję za podanie linka do tematu.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #5 : 13-05-2010, 19:04 »

To będzie Bruce Willis, ale Grażynka widać musiała wcześniej zgadnąć i z kalkulatorem w ręku jakąś Wikipedię odwiedzić msn-wink W nagrodę, jak będziesz kolejny raz chciał wypić piwko i zagryźć batonem i chipsem, to zrób z tego paczkę i podeślij do mnie msn-wink
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #6 : 13-05-2010, 19:40 »

Cytat
Zdjęcie niestety nie jest moje, toż to jest słynny ...... no właśnie niech to będzie zagadką, ktoś wie niech wpisuje w tym temacie.
Skoro podałam tak dokładnie wiek tej osoby, to chyba jasne, ze wiem kto to smile.
Voldinie, w moim wieku nie trzeba kalkulatora - takie rachunki w moim młodym mózgu pojawiają się niemal z prędkością światła. Niemal robi pewną różnicę, ale niewielką. A co do paczki, to chyba i Ty nie powinieneś zbytnio folgować chuciom na słodkie.

Pamiętam, że Bibi pisała o swojej babci, co pije. Oczywiście MO. Jasne, znów ta pamięć w wieku... XXI:
Babcia ma 82 lata. MO pije od około 3 lat. Koktajle od około roku, często, ale nieregularnie. smile
Babcia faktycznie jest w wyjątkowo dobrej formie (przed piciem MO osłabienie, depresja, drażliwość a teraz wszędzie jej pełno i jest w znakomitej kondycji intelektualnej - ciągle czyta, żadnych problemów z pamięcią).
miksturę piję ja, moja mama, tata, babcia (to zasługa mamy).
U Babci (PMO od dwóch tygodni) pojawia się okresowo niezwykle swędząca wysypka na stopach i dłoniach, a ostatnio na całym ciele prócz głowy. Babcia pije wówczas wapno i to troszeczkę przygasa. Innych objawów fizycznych nie ma. Obserwujemy, że psychicznie czuje się dobrze i jest w świetnej formie intelektualnej.
U mojej Babci to o tyle ważne, że "przestała się dobrze trzymać", a po ropoczęciu MO  organizm zaczął nabierać sił. Obawam się, że bez MO byłoby po prostu źle.
Takich przykładów jest więcej:
Moja babcia prosila przekazac Panu wyrazy wdziecznosci i uznania.Proponowane przez Pana metody stosuje dosc krotko (okolo pol roku),a ma bardzo zadawalajace efekty.Najwiekszy z nich to bezpieczna rezygnacja z tabletek na nadcisnienie.Babcia twierdzi,ze bez nich czuje sie lepiej (nie ma dyskomfortow zoladkowych) a wyniki tez sa ok.Tylko boi sie przyznac lekarzowi,ktory twierdzi,ze te tabletki to do konca zycia.Babcia nie chce z nim polemizowac,bo twierdzi,ze on woli mowic niz sluchac.No to babcia bierze te recepty i ich nie wykupuje.O Panu zas mowi bardzo cieplo i z wielka sympatia.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #7 : 13-05-2010, 19:47 »

Cytat
Voldinie, w moim wieku nie trzeba kalkulatora - takie rachunki w moim młodym mózgu pojawiają się niemal z prędkością światła. Niemal robi pewną różnicę, ale niewielką. A co do paczki, to chyba i Ty nie powinieneś zbytnio folgować chuciom na słodkie.

Ale ja to mam zamiar spalić smile
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #8 : 14-05-2010, 09:10 »

Cytat
Ale ja to mam zamiar spalić smile
Najlepiej - uroczyście na zlocie  lol lol.
Zapisane
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #9 : 24-11-2010, 12:44 »

Moja babcia ma 77 lat, choruje na nadciśnienie, migotanie przedsionków, ma zaawansowaną miażdżycę, osteoporozę, polipy w jelitach i wiem, że nie jest to pełna lista jej dolegliwości. Bierze, już od lat, sporo leków chemicznych, najwięcej na serce. Są to różne leki, beta-blokery, antyarytmiczne, obniżające poziom cholesterolu, obniżające ciśnienie. Bardzo chciałabym jej pomóc, chciałabym, by żyła jeszcze długo ale w takim stanie, w jakim jest, nie widzę tego zbyt dobrze. Nie wiem, czy jej organizm poradziłby sobie z oczyszczaniem MO. Do DP i KB jeszcze może byłabym w stanie ją nakłonić ale bez MO wiele nie zdziałają, bo przecież nie wyleczą przyczyny. Czy Mistrz mógłby się na ten temat wypowiedzieć?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!