Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 05:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Liwia - co począć z alergią  (Przeczytany 180433 razy)
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« : 13-04-2010, 09:25 »



Bardzo proszę Państwa o pomoc w nakierowaniu mnie na właściwe tory powrotu do zdrowia

1. Wiek:25
2. Rodzaj dolegliwości:
 problemy fizyczne oraz psychiczne:
-od 3 miesiąca życia- alergia: skaza białkowa, uczulenie na jajka, kakao, cytrusy, środki konserwujące, detergenty, pyłki traw, kurz, sierść zwierząt, pleśnie, wrażliwość na wilgoć; objawiające się egzemą, katarem siennym,puchnięciem od 8 roku życia także atakami astmy ( sporadycznymi, acz intensywnymi szczególnie w reakcji na sierść zwierząt,pleśń oraz kurz)
- w 16-18 roku życia alergia wycofuje się (bezobjawowo bez stosowania diet) aby powrócić ze zdwojną siłą w latach 19-22 życia powodując stan zapalny szyjny i twarzy, podwyższoną temperaturę i powiększone węzły chłonne utrzymujący się miesiącami; ostatecznie ulgę w owym zapaleniu przyniosło wprowadzenie restrykcjyjnej diety wegańskiej(ale o tym za chwile)
-od 14 roku życia zaczęły się tzw. doły, stany depresyjne, kompulsywne zachowania, problemy z utrzymaniem stałej wagi, bulimia ;
-autodestrukcyjne myśli, napady histerii,brak radości życia, wielki smutek, ciągłe obwinianie się za chorobę
-zastosowanie restrykcyjnej diety wegańskiej w latach 22-24 mojego życia przyniosły częściową ulgę w atopowym zapaleniu skóry jednak od 23 roku życia zaczęłam mieć następujące dolegliwości:
-wyprski na twarzy
-biały, grzybiczny nalot na języku ( wcześniej był żółty i czarny )
-stany zapalne spojówek
-rzadko występujące oraz bardzo skąpe miesiączki, co 3-4 miesiące (od 2 lat do dziś)
-osłabienie kondyncji fizycznej
-spadek koncentracji i sprawności intelektualnej
-anemię b12 potwierdzona badaniami krwi
-bóle w kościach i stawach nasilające się od ostatniego roku oraz strzelanie w stawach - obecnie już w wiekszości stawów, w tym bardzo bolesne strzelanie w kolanach
-płaskostopie ( powstałe w przeciągu jednego roku)
-kłucie w sercu, niepokój
-bardzo duża wrażliwość na stres
-zaparcia
-wzdęcia brzucha (brzuch ciążowy przy szczupłej sylwetce)
-swędzenie w jelicie grubym, nad wyrostkiem robaczkowym

3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi:
od wczesnego dzieciństwa do 21 roku życia leczyłam się farmakologicznie korzystając z:
-antybiotyków
-leków antyhistaminowych
-wziewnych leków przeciw astmie(niewiele)
-duże ilości nieorganicznego wapna
-encortonu oraz leków hormonalnych w latach 19-22 życia (ok 8 razy skorzystałam z  3-dniowych kuracji, w razie sytuacji alarmowej)
-maści sterydowych
+ naturalne kąpiele w siemieniu lnianym

od 3 lat stosowałam metody medycyny alternatywnej:
-dietę wegańską
-sokoterpię
-lewatywy oraz wlewy z kawy do okrężnicy dla stymulacji wątroby(bardzo często)
-zioła przeciwpasożytnicze ( piołun, wrotycz )
-mechaniczne oczyszczane wątroby x 3( wg Tombaka)
-suplementy diety:
minerały Schindele's
witaminy C, B12, multiwitaminy

Początkowo metody naturalne przyniosły mi wielką ulgę, ale z czasem zaczęłam cierpieć na bóle stawów, problemy z kośćmi, a AZS jak jest tak było. Kilka miesięcy temu zaczęłam testować się na 'zakazane' produkty co przyniosło nawrót egzem oraz nasilenie trądziku oraz bólu stawów.

4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety:
dzieciństwo - gotowaliśmy zawsze w domu, chleba jadłam niewiele; największym problemem były słodycze, które stały się moją obsesją szczególnie w połączeniu z bulimią

młodość- gotowanie w domu+ fast food + papierosy oraz alkohol + napady bulimiczne i zjadanie ogromnych ilości słodyczy przeplatanych z dietami odchudzającymi

aktualnie- od 3 lat nie piję alkoholu, nie palę papierosów, nie jem mięsa ani ryb, staram się utrzymywać dietę wegańską, opratą o organiczną żywność. Kilka wpadek z przetworzoną, glutenową, słodką żywnością ( ciasteczkami zjedzonymi w stresie) skończyło się trudno gojącą się egzemą i wielką zapaścią psychiczną

Miesiąc temu rozpoczęłam kurację MO, zaczęłam wprowadzać do mojej diety jajka, które bardzo mi smakują, przygotowuje się do ryby, dietę zmieniam stopniowo; kapusta kiszona wywołuje u mnie reakcje alergiczną. Bardzo zależy mi na uregulowaniu candidy oraz odbudowy mazi w stawach, prosiłabym Państwa o więcej wskazówek

5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie):
w tej chwili pracuje w sklepie ze zdrową żywnością, praca na stojąco, co zaczyna stanowić problem dla mnie

6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:
mieszkam w Londynie, skażenie środowiska oraz wody( nie mogę się myć w wodzie wodociągowej- moja skóra pęka i staje się zaczerwieniona). Myję się oraz piję wodę mineralną lub odróconej osmozy, które pozwalają mi tu przetrwać


Jestem osobą wrażliwą, może chwilami nadwrażliwą zaróno na pokarmy jak i wydarzenia, które mnie dotykają. W głębi mojego ciała i duszy, czuję jednak siłę, która jest moim zdrowiem.
 Drodzy Eksperci,
Bardzo proszę Was o wskazówki w mojej drodze do zdrowia.

z pozdrowieniami
Liwia
 
P.S.
W tej chwili stosuję się do wskazówek Pana Józefa nt. I etapu diety prozdrowotnej ( choć jeszcze za wcześnie dla mnie na kapustę kiszoną, mięso czy śmietanę (egzemy i swędzenie)), stosuję MO oraz zakraplam nos, na razie jestem w stanie wytrzymać po 2-3 kropelki. Od kiedy pije 2 koktajle błonnikowe dziennie, codziennie się wypróżniam, nie stosuję już lewatyw.

Z góry pszpraszam za wszystkie błędy ortograficzne:)



 
« Ostatnia zmiana: 13-04-2010, 10:06 wysłane przez Liwia » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #1 : 14-04-2010, 22:19 »

Po dzisiejszej wizycie u ortopedy stwierdzono u mnie:

-CHONDROMALACJE - rozmiękanie tkanki chrząstnej w kolanach

-Płaskostopie i skoślawienie prawej stopy

-Biodro trzaskające

Ortopeda, który okazał się bardzo mądrym i normalnym lekarzem, odradzał mi leki, natomiast zasugerował sprawdzenie hormonów tarczycy oraz zalecił stosowne ćwiczenia. Mam kilka symptomów niedoczynności tarczycy: powolny metabolizm, zatwardzenie, zimne stopy i dłonie. Pojawiły się kiedy przeprowadziłam się z Gdańska, w którym mieszkałam całe życie, do Londynu (możliwy deficyt jodu, co uzupełniam glonami, być może niewystarczająco).

Czy przy pierwszym etapie DP mogę wprowadzić żelki Haribo? W jaki sposób żelatyna wpływa na zabliźnienie chrząstek?

Jakie wskazówki odnośnie diety moglibyście Drodzy Doradcy mi zaproponować?
Korzystając z kilkudniowego urlopu w Trójmieście, spróbuję zjeść rybę, pierwszą od 3 lat.

Dziękuje za odpowiedź

z pozdrowieniami
Liwia

Co Mistrz uważa na temat leczenia tarczycy oraz zaburzeń hormonalnych w organizmie?


Jak usłyszałaś u lekarza, tak chyba napisałaś. "Chondromalacja", a nie "chondromalancja". Nie ma także słowa "skoślenie", domyślam się, że chodziło Ci o "skoślawienie"?
"Przy pierwszym etapie DP", a nie "przy DP pierwszego etapu".
Poza tym zastosuj się do rad Grażyny, z postu poniżej. // Olisha
« Ostatnia zmiana: 16-04-2010, 12:05 wysłane przez Olisha » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #2 : 14-05-2010, 10:16 »

Postanowiłam zostać na razie w Polsce i zadbać o zdrowie.

Kontynuuję DP, etap I łagodnie przechodzi w etap II. Po czterech tygodniach I etapu DP nadal mam wzdęcia i gazy, ale znacznie mniejsze. Wypróżnienia ustabilizowały się, dostałam także miesiączkę, po 3 i pół miesiąca:-) Bardzo się cieszę z tych zmian, mój organizm wyraźnie się reguluje.

Piję nawet do 5 KB dziennie, tak bardzo mi smakują i dzięki nim tak ładne mam wypróżnienia. Zaczynam żyć thumbsup

Jedynymi objawami oczyszczania, które trochę mnie męczą są stany zapalne skóry twarzy, szyi, zgięć łokci i kolan.
Po 2 tygodniach MO, KB i DP spuchła mi cała twarz, powieki oczu, cała głowa była w obrzęku, na całym ciele pojawiły się wypryski. Trochę się przestraszyłam, gdyż nigdy nie miałam tak intensywnej reakcji alergicznej w tak krótkim czasie. Ale jeszcze bardziej niesamowite było to, że ten stan sam unormował się w przeciągu kilku dni. To było niezwykłe. Żadne lekarstwa tego nie potrafiły dokonać co mój organizm zrobił w ostatnich tygodniach.
Stany zapalne skóry twarzy, oczu i szyi znikają i wracają, jednak bardzo swędzą i utrudniają sen. Budzę się codziennie zmęczona.

Kąpię się w soli i oleju winogronowym, ale czasem rozważam chwilową przerwę w MO.

Czy te stany zapalne skóry lepiej przeczekać?Czy może zrobić 3 dniową przerwę z MO?


Nie dziękuj, wyznam Ci szczerze  msn-wink Gluten całkiem odstawiłaś? Zapisz link do Słownika, sprawdzaj pisownię http://so.pwn.pl/lista.php?co=szyja%2C+szyi&od=&from=os http://so.pwn.pl/lista.php?co=na+razie //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 14-05-2010, 12:24 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #3 : 14-05-2010, 15:01 »

Tak, zero glutenu. Dieta składa się z KB, warzyw, jajek, kasz, małej ilości ryb( słaba tolerancja), wczoraj pierwszy koktajl z bananem, jablkiem i miodem. Nie jem kiszonek- od samego zapachu swędzi mnie skóra twarzy.

Od dziecka miałam 'alergię' na jajka, nabiał, ale zawsze spożywałam przetworzony, ze sklepu. Teraz kupuję od gospodarza, jednak moja skóra mnie trochę martwi.

Stan zapalny objawia się świądem, następnie zaognieniem, wysiękiem, złuszczaniem. Powieki opuchnięte ze zmianami skórnymi takimi jak wokół ust i szyji.
Wygląda to jak alergia pokarmowa.

Stąd pytanie, czy traktować to jako reakcję na oczyszczanie czy może to być poprostu rekacja alergiczna?
I co w związku z tym począć.
Zapisane

Zmiany na lepsze.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 14-05-2010, 20:01 »

Tak, to jest oczyszczanie, bo czymże jest stan zapalny? Pij MO, KB, DP. Przewód pokarmowy masz mocno do remontu, więc reakcje będą po jedzeniu. Kieruj się mądrością Twojego organizmu i  słuchaj tego, co Ci podpowiada. Zacznij jeść mięso, nie tkwij cały czas w diecie.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #5 : 15-05-2010, 20:30 »

 W porządku. Niech organizm robi swoje.Kontynuuję procedurę i obserwuję co dalej.
Zapisane

Zmiany na lepsze.
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #6 : 28-05-2010, 21:12 »

Tydzień temu wykonałam test buraczkowy: wynik negatywny .

Wysypka i stan zapalny skóry cały czas jest, czasem się nasila, bardzo swędzi, piecze. Jeżeli nie jest to efekt nieszczelności jelit, zatem musi to być proces zdrowienia, prawda? Wydolność organizmu rośnie, tylko skóra ciągle chora. Czy mogę być uczulona na jakiś produkt? może pytanie jest głupie ale nie rozumiem zjawiska ,,uczulenia na coś'' kiedy jelito jest szczelne bangin

Tak wydaje mi się, że pozostanie tylko czekać i się przekonać. A co Wy o tym myślicie?



Z języka zniknął biały nalot thumbsup
Chyba candida ginie.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2010, 22:04 wysłane przez Liwia » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #7 : 31-05-2010, 20:45 »

Na razie bez zmian.

« Ostatnia zmiana: 31-05-2010, 21:05 wysłane przez Liwia » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Iza38K
« Odpowiedz #8 : 01-06-2010, 08:32 »

Liwio! Masz krótki staż w piciu MO. Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli objawy oczyszczanie są uciążliwe to odstaw MO na kilka dni i zacznij od mniejszej dawki. Ja tak "walczę" ze skórą mojej Margoli. Przez kilka  miesięcy jest cacy, a potem nagle pojawia się wysypka. Córa aż drze dziury w ciele i ja, jako "mniejsze zło" wybieram tormentiol, bo ALOcit nie pomaga za bardzo. Taka wysypka trwa już coraz krócej (ostatnia dwie doby) a wcześniej, (gdy nie znałam przyczyn) miesiącami.
Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #9 : 18-07-2010, 19:38 »

Dzień dobry Mistrzu,

Mam na imię Liwia ( 25 lat), od 04/04/2010 piję MO, KB oraz prowadzę DP.
Moim problemem jest alergia od pierwszych miesięcy życia objawiająca się swędzącymi zmianami skórnymi, przede wszystkim w zgięciach łokci, kolan, szyji oraz na twarzy.
Różne testy alergiczne potwierdziły liczne alergie na produkty spożywcze( nabiał,jajka, pszenica, cytrusy, kakao i in.) oraz pyłki kwiatowe, sieść, kurz, tworzywa sztuczne (m.in.).
Alergia charakteryzowała się zawsze falami remisji i nawrotów.
Od 20 roku życia AZS się zaostrzyło, przedewszystkim na szyji i twarzy. Po 'nieudanym' leczeniu farmakologicznym zaczynam eksperymenty  z dietą- wegańska- z dobrymi rezultatami do czasu. PO 2 latach diety rozpoznaje u siebie wiele symptomów przerostu grzyba Candida: drożdżyca jelita grubego, języka,'zmulenie' psychiczne aż po zaburzenia hormonalne tarczycy oraz zanik miesiączki.

W 2010 roku trafiam na Pana książkę ,,Zdrowie na własne życzenie'' i zaczynam stosować sie do Pana rad.


Od początku kwietnia pije codziennie 1-2l KB, stosuję MO (przy oliwie i oleju kukurydzianym nie mam objawów bezpośrednich, przeszłam do oleju z pestek winogron), przeszłam 3-tygodniowy I etap DP. Od początku kuracji objawy alergii nasiliły się. Muszę przyznać, że na początku brałam jeszcze suplement Vision Detox na Candide. Cała zaczęłam puchnąć i odstawiłam zioła. Na chwilę poczułam ulgę, ale uczulenie wróciło mocno i cały czas jest. Bardzo swędzi i piecze, utrudnia funkcjonowanie.
Po miesiącu DP zrobiłam test buraczkowy-wynik negatywny. Test powtórzyłam jeszcze raz po 3 tygodniach- znowu wynik negatywny.Zaczęłam wprowadzać nowe produkty. Trudno jest mi określić jakie produkty mnie uczulają, a które nie. Na restrykcyjnej diecie już byłam i bardzo mnie to wycieńczyło.Od kiedy znowu zaczęłam jeść jajka, śmietanę niepasteryzowaną, ryby-wrócił mi okres, zaczęłam mieć siły do pracy oraz chęć do życia.Biały grzybiczny nalot z języka rówiez zniknął. To nie są małe sukcesy, jednak...

Dręczy mnie to swędzenie. Skóra w zgięciach łokci, kolan, szyji i twarzy jest cały czas zaogniona, szorstka i swędząca.Czym jest ta alergia?Skąd bierze się swędzenie? O czym świadczy negatywny wynik testu buraczkowego?

Proszę podzielić się ze mną swoim doświadczeniem w tym temacie. Co mogłabym zmienić albo ulepszyć aby objawy zdrowienia nie były tak uciążliwe.

pozdrawiam
 Liwia

Zapisane

Zmiany na lepsze.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 19-07-2010, 09:08 »

Objawy skórne mogą wskazywać na chorobę Duhringa, a więc radykalna eliminacja glutenu.
Najlepiej pozostać na MO z oliwą dłużej, nawet rok.
Bardzo ważne są kąpiele z dodatkiem oleju. W tej sytuacji doradzałbym olej sojowy. Na początku trochę szczypie, ale dobrze goi zmiany skórne.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 09:15 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #11 : 19-07-2010, 18:57 »

Do tego, co napisał Mistrz dodałbym, że w moim przypadku smarowanie alocitem miejsc na skórze zmienionych chorobowo - dawało sporą ulgę w świądzie.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #12 : 20-07-2010, 20:09 »

Cytat
Proszę podzielić się ze mną swoim doświadczeniem w tym temacie. Co mogłabym zmienić albo ulepszyć aby objawy zdrowienia nie były tak uciążliwe.

Może zmniejsz ilość KB? Ja zauważyłam, że zwiększona ich ilość powoduje u mnie gwałtowne oczyszczanie. Odkąd piję je raz dziennie czuję się bardzo dobrze.
Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #13 : 22-07-2010, 10:25 »

Dziękuję za wskazówki i szybką odpowiedź. W oleju sojowym już się wykąpałam, skóra sie trochę zasklepia:)
Tak, myślę że to może być choroba Duhringa i prawdopodobnie uwalniają się teraz z mojego ciała złogi glutenu tworząc stany zapalne. Oprócz dużych suchych, swędzących "plam uczuleniowych" mam też specyficzne wypryski z białą substancją na rękach, nogach, brzuchu. Wszystko pojawiło się w ramach wdrażania procedury oczyszczania MO, KB oraz DP.

Dziś wróciłam do MO z oliwą 1/2 dawki.

Jestem dobrej myśli smile

« Ostatnia zmiana: 22-07-2010, 22:04 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #14 : 24-07-2010, 09:03 »

Jakbyś mogła wkleić fotki z Twoimi wykwitami na skórze...
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #15 : 10-08-2010, 14:42 »

Cytat
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:
mieszkam w Londynie, skażenie środowiska oraz wody( nie mogę się myć w wodzie wodociągowej- moja skóra pęka i staje się zaczerwieniona). Myję się oraz piję wodę mineralną lub odróconej osmozy, które pozwalają mi tu przetrwać

Próbowałaś na jakiś dłuższy czas zmienić miejsce zamieszkania? Zakładam, że mieszkałaś wcześniej w Polsce i czy wówczas również skóra wyglądała tak jak na zdjęciach powyżej?

To jest tylko pytanie z mojej strony, zwykłe pytanie.

http://www.focus.pl/dodane/publikacje/pokaz/publikacje/uczulenie-na-wode/nc/1/

Co oni tam Wam do tej wody w Anglii dolewają?
« Ostatnia zmiana: 10-08-2010, 15:02 wysłane przez Abir » Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #16 : 10-08-2010, 18:29 »

Cytat
Postanowiłam zostać na razie w Polsce i zadbać o zdrowie.

Wróciłam już z Londynu, zdecydowałam zostać w kraju. Woda w Londynie była rzeczywiście bardzo uciążliwa.

Wysypki miałam całe życie, cyklicznie i w różnym stopniu nasilenia. Te pojawiły się akurat w Polsce, kiedy zaczęłam pić KB i wprowadziłam DP, od 20 kwietnia.  Musze przyznać, że jeszcze takiej kumulacji wysypkowej nie miałam nigdy (zawsze je stłumiłam lekami, a teraz to się rozbujało...).

W Londynie przez 2 tygodnie  brałam MO (od 4 kwietnia br.), jednak całą kurację włączyłam dopiero w Polsce.
Mieszkam teraz w Gdańsku - czynniki środowiskowe raczej sprzyjające: morze, lasy.
« Ostatnia zmiana: 13-08-2010, 23:58 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Grazyna
« Odpowiedz #17 : 10-08-2010, 22:34 »

Cytat
Mieszkam teraz w Gdańsku - czynniki środowiskowe raczej sprzyjające: morze, lasy.
Pod warunkiem, że nie jesteś narażona na wiatry od strony Fosforów, na azbest w rurach wodociągowych albo na środek chemiczny, który ma za zadanie czyścić rury.

Poza tym można zmniejszyć dawkę MO, żeby osłabić reakcje. Dla złagodzenia objawów warto byłoby podjąć leczenie homeopatyczne, tak się nie da żyć. Nie przestając oczywiście działać prozdrowotnie - starając się przywrócić homeostazę w jelitach.

Kąpiele z olejem codzienne, to zbyt często. Na zmianę można stosować kąpiel z olejem i kąpiel z nadmanganianem potasu. Na litr wody bierze się łyżkę nadmanganianu potasowego, rozpuszcza kryształki, a dopiero potem wlewa do wanny do uzyskania koloru różowego do jasnofioletowego. Następnie należy natłuścić skórę bardzo cienko (krem lub maść z witaminą A). Może też spróbowałabyś krochmalu albo smarowania maścią:
- talk
- skrobia
- biel cynkowa
te składniki w równych częściach po 3 g
- Lano-wazelina, wazelina hydrofilowa (lub Hascobaza) do 50 g.

Powinnaś się naprawdę dobrze odżywiać - dobrze, to znaczy dostarczając budulca, jakim jest dobre białko. Najlepsze to jajka, ale skoro Cię uczulają... Czy jesteś pewna, że jajka Ci szkodzą? A może przepiórcze.
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #18 : 10-08-2010, 23:12 »

Cytat
- w 16-18 roku życia alergia wycofuje się (bezobjawowo bez stosowania diet)

Jak myślisz, co mogło wpłynąć wówczas na to - bądź, co bądź chwilowe, ale jednak - polepszenie stanu zdrowia? Poświęć trochę czasu, żeby się nad tym zastanowić.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #19 : 11-08-2010, 07:03 »

Bardzo wazny jest tez wybor ubrania, aby to byla tylko bawelna, oraz zrezygnowalabym rowniez z proszku do prania i zmiekczaczy. Mysle, ze to kluczowe przy takiej skorze.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!