Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 19:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciag dalszy..Ener med!  (Przeczytany 3990 razy)
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« : 17-05-2010, 20:21 »

Wiem ze nie powinnam, ale takiej dyskusji nie moglam przemilczec. Xyz540 i ewka w bardzo budujacej dyskusji!
http://www.ener-med.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=147&start=20

Re: Zdrowie dzieci
przez marek » 26 lut 2010, o 18:14

Może ja się nie znam, ale według mnie AIDS to nie jest choroba. Czyli nie można się tym zarazić. AIDS to nazwa bodaj 29 róznych chorób począwszy oz zapalenia płuc po grużlicę czy nowotwór. Nosiciele wirusa HIV najczęściej umierają z powodu skutków ubocznych jakie powodują w organiźmie leki podawane w celu zabicia wirusa.
Statystyka dowodzi, że np w Kenii więcej ludzi umiera z powodu różnego rodzaju nowotworów niż z powodu wirusa HIV. Ale organizacje pozarządowe i darczyńcy dają pieniądze na walkę z wirusem, ale nie na zwalczanie nowotworów.
Organizacje pozarządowe to w Afryce doskonały sposób na dostatnie życie. Szczególnie dla ich szefów. Mieszkają zwykle w najlepszych dzielnicach i zarabiają wielkie pieniądze.
Branie zdrowia we własne ręce niekoniecznie oznacza liczenie kalorii i witamin.
Nie napisałem, że kwasica metaboliczna nam służy.
Biali wolontariusze przyjeżdżają do Afryki po to by np sadzić drzewa w Tanzanii, by budować wodociągi i studnie głębinowe bo inaczej po wodę trzeba chodzić wiele kilometrów.
A poza tym powtórzę jeszcze raz. Tu gdzie jestem nikt nie liczy kalorii, jeżeli jest wystarczająca ilość deszczu to nie ma głodu, a ludzie żyją długo. Dość powszechny pogląd, że jest inaczej, mija się z prawdą. Ja sam też tak kiedyś myślałem.marek
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lut 2010, o 15:50Góra
--------------------------------------------------------------------------------

Re: Zdrowie dzieci
przez xyz540 » 26 lut 2010, o 18:42

AIDSem nie można się zarazić? Hmmmm, bardzo interesująca koncepcja, rewolucjonizująca współczesną medycynę....No,ale jak zwykle jestem otwarta na nowe doktryny..pod warunkiem, ze są dobrze uzasadnione...
xyz540
 
Posty: 224
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 23:39

Re: Zdrowie dzieci
przez ewka » 26 lut 2010, o 14:35

Jajka zakwaszają?
Zakwaszaja i to solidnie.

tutejsi ludzie dożywają dziewięćdziesiątki w całkiem niezłym stanie. Wielu ma ponad setkę.
Przyznam sie ze czegos tu nie rozumiem. Jesli ci ludzie maja sie tak dobrze to dlaczego i pisze to bez ironii, potrzebuja bialych volontariuszy, lekarzy bez granic itp. zeby ich wyciagali z opresji zdrowodnych? Wiem ze zyja w prymitywnych warunkach ale skoro zyja tak dlugo i maja zdrowe zeby to znaczy ze im to sluzy a przynajmniej nie przeszkadza.

Nawet jeżeli ta dieta jest zakwaszająca to tutejsi ludzie dożywają dziewięćdziesiątki w całkiem niezłym stanie. Wielu ma ponad setkę.
To dlaczego w takim razie jestesmy na kazdym kroku przestrzegani przed kwasica metaboliczna jako zrodlem wielu chorob i dolegliwosci. Czyzby rzadzila nami jakas inna biochemia?
To samo dotyczy witaminy C. Nie wytwarzamy jej ale jest ona niezbedna do prawidlowego funkcjonowania tego i owego. Znowu wiec; czy mamy inna fizjologie?
No i wreszcie

ja nigdy, nie zastanawiam sie nad brakiem lub nadmiarem jakichś witamin. Nie liczę też żadnych kalorii. Nie zastanawiam się czy to jedzenie ma witaminy, minerały i coś tam jeszcze.
Pisales ze "branie zdrowia we wlasne rece to podstawa". Widze w tych dwoch stwierdzeniach jakas sprzecznosc
http://www.ener-med.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=147&start=10

Czyli jajka zakwaszaja i to jak!  crybaby
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!