Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 02:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak DP a proces leczenia candidy?  (Przeczytany 4183 razy)
paulinek85
« : 13-06-2010, 23:14 »

Czy stosowanie MO i KB poradzą sobie z candidą, jeśli nie potrafię utrzymać diety?? Czy jest możliwość pozbycia się candidy bez DP? Może po prostu czas się wydłuży? Wiem, że z DP proces był by szybszy, ale czy mam szanse wyleczyć grzybice bez stosowania DP.

Stosuje:
- MO + KB
- tamponowanie
- ziółka na drogi moczowe ( 2x po 6 tyg. mam za sobą)

Próbowałam rozpocząć I etap DP z marnym skutkiem, chyba muszę zacząć się oswajać z tą myślą (DP) i powoli eliminować niedozwolone produkty tj. gluten i czekolada, w moim przypadku jest to bardzo trudne. Te kuszące truskawki i inne owoce, które niedługo się zaczną, nie będę mogła się powstrzymać.
Zapisane
Magdemo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02.11. 2009
Skąd: Zawiercie
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #1 : 21-06-2010, 11:22 »

Paulinko,jeśli nie masz motywacji do rezygnacji z różnych produktów, a wiesz, że Ci szkodzą to daj sobie czas.
Dla mnie motywacja zdrowia jest silna. Co tam taka czekolada, jak można zyskać zdrowie. Spróbuj na początek zrezygnować z jedzenia czegoś w tygodniu i ustal sobie, że zjesz słodycze tylko w sobotę. Później konsekwentnie rezygnujesz z jednego tygodnia w miesiącu itd.
Jeśli chodzi o gluten to też miałam problem, ale dało się, jest wiele innych rzeczy smacznych – orzechy, nasiona, itp. Jeśli ciężko Ci teraz z uwagi na owoce sezonowe, to poczekaj  na inny czas, to zależy na ile silna jest Twoja motywacja.
Uważam, że rezygnacja ze słodyczy i tego, co powoduje nadmierny rozrost candidy, jest nieodzowna.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2010, 12:54 wysłane przez Magdemo » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #2 : 21-06-2010, 18:05 »

Jeśli nie masz jakichś wyrażnych sygnałów organizmu, że to czy tamto Ci szkodzi to taką dietę najlepiej zastosować pod koniec zimy. Warzywa i owoce są z poprzedniego roku, mało wartościowe a nowe to sama chemia. Wtedy bez jakiegoś specjalnego żalu można zastosować DP.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2010, 20:28 wysłane przez Lilijka » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #3 : 21-06-2010, 19:53 »

Myślę, że bez DP będzie ciężko. I etap to tylko 3 tygodnie, później będziesz mogła jeść już niektóre owoce i świat stanie się piękniejszy. Każdy niesie swój krzyż i uwierz mi, nie każdemu jest łatwo.
Droga do zdrowia to droga pełna wyrzeczeń i poświęceń. Celem jest zdrowie, które ma nam służyć przez resztę naszego życia, więc myślę, że warto teraz trochę pocierpieć.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2010, 20:28 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!