Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 07:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Babciny" sposób na gardło  (Przeczytany 17571 razy)
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« : 04-07-2010, 14:39 »

Moi drodzy, dowiedziałem się ostatnio o dobrym sposobie na konkretną pomoc w oczyszczaniu gardła i migdałów, ale ponieważ budzi on moje wątpliwości, to mam pytanie czy ktoś słyszał o czymś takim i co może powiedzieć o ewentualnych efektach. Przepis wygląda tak:
- 1 torebka szałwii zaparzona w 1 szklance wody
- po zaparzeniu i wystudzeniu dodać 1 łyżkę miodu i 1 łyżkę octu
- wymieszać i płukać gardło
- 1 tak przygotowana szklanka specyfiku na jedno płukanie
Z tego co wiem z przekazu, to działanie jest prawie natychmiastowe i objawia się w taki sposób, że odpluwa się duże ilości wydzieliny.
I w sumie to zastanawia mnie jedna sprawa w tym specyfiku, tj. szałwia, która ma działanie ściągające, więc w jaki sposób pomaga?
Dziękuję za wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2010, 22:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #1 : 04-07-2010, 20:54 »

Cytat
I w sumie to zastanawia mnie jedna sprawa w tym specyfiku, tj. szałwia, która ma działanie ściągające, więc w jaki sposób pomaga?
Szałwia, oprócz ściągającego, wykazuje również silne działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, antybiotyczne, gojące i przeciwbólowe. Stwierdzono, że pod wpływem wyciągów z szałwii zmniejsza się przekrwienie i zaczerwienie błon śluzowych, dlatego często wyciągi wodne z szałwii są stosowane do płukania w stanach zapalnych m.in. gardła. Laryngolodzy uważają, że nie należy jej używać, ponieważ wysusza błonę śluzową gardła, ale z własnego doświadczenia wiem, że jest to sprawa indywidualna. Ja w mojej rodzinie stosuję do płukania gardła w anginie (na etapie, gdy jest już problem z przełykaniem śliny) miksturę, w skład której wchodzi m.in. wyciąg alkoholowy z szałwii - skutecznie.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2010, 22:09 wysłane przez Solan » Zapisane
jaca
« Odpowiedz #2 : 18-11-2010, 10:40 »

Eva mogę prosić o nazwę miksturki na bazie szałwii - mąż nie chce się przekonać do sposobu zaproponowanego przez Piotrb111, jako że jest tam ocet. Póki co płukanie gardła wodą z solą nie przynosi efektów, a mąż płacze confused
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 18-11-2010, 10:53 »

Stwierdzono, że pod wpływem wyciągów z szałwii zmniejsza się przekrwienie i zaczerwienie błon śluzowych,
To oznacza, że szałwia zapobiega wyropieniu, czyli sprzyja zaleganiu toksyn, a więc blokuje proces zdrowienia. Szałwię należy stosować dopiero po wyropieniu, celem szybszego wygojenia śluzówki.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2010, 11:00 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #4 : 18-11-2010, 21:36 »

Cytat
To oznacza, że szałwia zapobiega wyropieniu, czyli sprzyja zaleganiu toksyn, a więc blokuje proces zdrowienia. Szałwię należy stosować dopiero po wyropieniu, celem szybszego wygojenia śluzówki.
Tak Mistrzu zgadzam się z panem, stosuję to doraźnie, wyjątkowo, kiedy występuje tak silny ból że nie da się przełykać, szczególnie w przypadku ropnych migdałków.

Cytat
Eva mogę prosić o nazwę miksturki na bazie szałwii
Jaco to nie jest gotowa mikstura do nabycia , trzeba ją zrobić samodzielnie. Podaję skład:
1 szklanka wody przegotowanej ochłodzonej do temperatury pokojowej
1/2 łyżeczki nalewki z szałwii
1/2 łyżeczki jodyny i 1/2 łyżeczki soli. Wszystko wymieszać i płukać gardło często  po trochu.
Drug sposób to nalewka z nagietka kupiona w aptece lub sklepie zielarskim rozcieńczona w stosunku 1:1 moim zdanie skuteczniejsza.
Zapisane
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #5 : 18-11-2010, 22:45 »

Ja znam bardzo podobny, do przedstawionego przez Evę, przepis. Zamiast szałwii daję łyżkę wody utlenionej no i proporcje nieco inne. Mnie i mojej rodzinie taka mikstura pomaga przy bólu gardła.
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
jaca
« Odpowiedz #6 : 19-11-2010, 10:13 »

Dziękuję Eva - mąż na gardło zastosował nalewkę z nagietka, ale że w ogóle nie spożywa alkoholu, twierdzi że ostro go pali owa naleweczka (rozcieńczona oczywiście). Cóż, i tak źle, i tak niedobrze
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #7 : 19-11-2010, 21:15 »

Cytat
mąż na gardło zastosował nalewkę z nagietka, ale że w ogóle nie spożywa alkoholu, twierdzi że ostro go pali owa naleweczka (rozcieńczona oczywiście). Cóż, i tak źle, i tak niedobrze Język
Niech mąż bardziej rozcieńczy i stosuje w odpowiedniej dla siebie proporcji.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2010, 05:04 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!