Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 09:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naderwane ucho  (Przeczytany 12955 razy)
polka194
« : 09-07-2010, 07:05 »

Chciałam spytać czy ktoś spotkał się również z tym problemem, chodzi o to, że moje 3-letnie dziecko od małego ma naderwane jedno ucho. Domyślam się, że jak naderwało się raz, nie wiem czy to od zdejmowania ubrań, to teraz nie chce się już zagoić. Czy to naderwanie lub brak gojenia jest jakimś złym objawem?
« Ostatnia zmiana: 11-09-2012, 18:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #1 : 09-07-2010, 12:53 »

Moja córka też tak miała prawie od urodzenia. Albo pękała skóra za uchem, albo nadrywało się pod spodem.
Zaczęłam jej dawać MO i zaczęły się wysypki na różnych częściach ciała, a potem, gdy stopniowo znikały, skóra za uszkami zagoiła się całkowicie i do tej pory jest spokój.
Zapisane

polka194
« Odpowiedz #2 : 13-07-2010, 13:45 »

Rozumiem, moja Wiktoria też wydaje mi się że ma zwiększoną wysypkę szczególnie na rączkach. Ciekawe od czego może być to pęknięcie skóry przy uchu. W takim razie czekam, daję MO, smaruję to miejsce alocitem. Może jakoś się zaleczy.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2012, 18:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dotka100
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 23.06.2010
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #3 : 13-07-2010, 16:07 »

Mój mały też miał takie uszy, można natłuszczać olejem winogronowym. U mojej córki było podobnie. Obydwoje mają alergię. Staram się starszej wykluczyć całkowicie nabiał i gluten, a małego karmię i sama ograniczam dietę, teraz staram się odżywiać zgodnie z Biosłone. Słyszałam też, że na skórę dobrze jest jeść galarety, nie stronię teraz od salcesonów, a kiedyś wogóle tego nie jadłam. Może podobnie u Twojej córci z powodu pokarmów.
Zapisane
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #4 : 13-07-2010, 18:10 »

Gdy byłam mała problem naderwanego ucha zdarzał się bardzo często. Raz jeden nawet mama podobno zrobiła wywiad pani przedszkolance , czy ta, aby nie nadużywa swoich praw. W niedługim czasie okazało się, że wystarczyło odstawienie, jakże "zdrowego", nabiału i wszystko się unormowało.
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!