Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy warto unikać jedzenia wieprzowiny  (Przeczytany 18842 razy)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« : 22-07-2010, 21:49 »

Bo wiadomo, że wieprzowina posiada najwięcej toksyn ze wszystkich mięs

Ja nic na ten temat nie wiem. Ale skoro jest to wiedza powszechnie wiadoma, to może warto abyś podał źródło tej rewelacji, np. w tym wątku:

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14739.0
« Ostatnia zmiana: 23-07-2010, 13:57 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #1 : 22-07-2010, 22:05 »

Fakt wieprzowina posiada najwięcej toksyn ze wszystkich mięs ponieważ metoda chowu świń jest bardzo ograniczona świnie hoduje się w chlewie (np. kury mogą być na wolnym wybiegu, krowy na pastwisku) w chlewie daje się im pasze i inne dodatki które stosują więksi hodowcy, dlatego najlepiej kupować mięso wieprzowe z małych zakładów mięsnych.
Wędzone mięso ulega fermentacji stąd jest siedliskiem grzybów, na kiełbasę  myślę że jeszcze można sobie pozwolić ale dobrej jakości ale ryba wędzona to już raczej nie.
Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #2 : 22-07-2010, 22:09 »

Cytuję: "Po pierwsze, mięso wieprzowe odznacza się stosunkowo dużą zawartością toksyn (m.in. hormonów i antybiotyków)"

Tutaj artykuł:
http://www.medigo.pl/a,i,1194,mieso_najwazniejsza_jakosc_nie_ilosc


Tylko zaznaczam, że ja tak tylko słyszałem, czytałem wątki na ten temat no i ten cały "opiekun" z calivita mi tak gadał. Dlatego też pytam...

No podobnie jak Vanadi napisał. Wszystko zależy od chowu, a wiadomo, że ogólnie coraz ciężej w dzisiejszych czasach o zdrową żywność... a świnie faszerują różnymi paszami i chemikaliami, żeby szybciej rosły.

Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #3 : 22-07-2010, 22:14 »

Cytat
W DP nie jadamy kiełbasy, bo zawiera gluten.
Ostatnio kupiłam białe kiełbaski grilowe i w swoim składzie zawierały skrobię ziemniaczaną.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #4 : 22-07-2010, 22:18 »

wieprzowina posiada najwięcej toksyn ze wszystkich mięs ponieważ metoda chowu świń jest bardzo ograniczona świnie hoduje się w chlewie (np. kury mogą być na wolnym wybiegu

Kury mogą być na wolnym wybiegu, ale czy zawsze w takim warunkach są hodowane? A rybki np. panga też mogą być namnażane w nieludzkich warunkach…

Aby zmusić ryby do rozmnażania w zamknięciu, samicom robi się zastrzyk hormonalny. Używa się do tego importowanych z Chin fiolek zawierających hormon pobierany z moczu kobiet w zaawansowanej ciąży - hormon, który u ludzi wyzwala akcję porodową. Umieszczone w niewielkich basenach pangi rosną w potwornym ścisku - wyglądało to tak, jakby w zamkniętych basenach było więcej ryb niż wody. Podobno żaden inny gatunek nie wytrzymałby takiej koncentracji.

Sam sposób zabicia zwierzęcia wpływa na jakość jego mięsa z punktu widzenia człowieka jako konsumenta. Im większy stres zwierzęcia w momencie śmierci tym gorzej dla człowieka. W bestialski sposób traktuje się wiele zwierząt. Wieprzowina nie jest w tej mierze jakimś negatywnym wyjątkiem. "Postęp" i maksymalizacja zysku przez producentów i przetwórców mięsa dotyczy większości gatunków hodowlanych i łownych.

Szczególną cechą, wyróżniającą mięso od pozostałych pokarmów jest obecność w nim kwasów nukleinowych, które występują wyłącznie w tkankach zbudowanych z komórek. Wprawdzie komórki roślinne także zawierają kwasy nukleinowe, ale ich skład zasadniczo odbiega od składu kwasów nukleinowych komórek ciała ludzkiego. Zestaw kwasów nukleinowych zbliżony do ludzkich zawierają komórki zwierzęce, chociaż i tu są pewne różnice. Otóż kwasy nukleinowe najmniej podobne do ludzkich zawiera mięso ryb, nieco bliżej ludzkich są kwasy nukleinowe mięsa ptaków, ale najbliższe ludzkim są kwasy nukleinowe mięsa ssaków, spośród których mięso świń zawiera kwasy nukleinowe najbardziej zbliżone do ludzkich.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2010, 22:38 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #5 : 23-07-2010, 10:07 »

Masz racje kury też mogą być hodowane w klatkach, ale nie muszą. A czy istnieje możliwość hodowli świń gdzie indziej jak w chlewniach, raczej nie prawda, w wakacje przyjeżdżam do rodziny na wioskę u której jest gospodarstwo i wiem jak to wygląda. To samo tyczy się ryb, dlatego moim zdaniem najlepsze są ryby morskie.
Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #6 : 23-07-2010, 10:09 »

 Z tym, że najbardziej zatrute.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #7 : 23-07-2010, 11:54 »

A czy istnieje możliwość hodowli świń gdzie indziej jak w chlewniach

Znam gospodarzy, którzy osobno tuczą świnki na sprzedaż, a osobno - nawet w osobnej komóreczce - tuczą tj. bez tych wszystkich super wydajnych paszy świnki przeznaczone do własnej konsumpcji. Oczywiście nie wszędzie jest to możliwe z rożnych względów.


Z tym, że najbardziej zatrute.

Właśnie. Rybki nie dość, że najbardziej odbiegają składem chemicznym od składu ludzkiego mięsa - w końcu żyją w rażąco innym żywiole, środowisku niż ludzie - to jeszcze nie zasługują na miano czystego 'ekologicznie' mięsa. W morzach i oceanach topi się wszystko.
« Ostatnia zmiana: 10-08-2010, 00:03 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #8 : 23-07-2010, 12:10 »

Porównując morze gdzie wszystkie toksyny są bardzo rozcięczone, do na przykład hodowli pangi gdzie jak pisał Heniek gnieżdżą się jedna przy drugiej w jakiś silosach, ryby morskie są mniej toksyczne.
Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #9 : 23-07-2010, 13:26 »

W morzu niby toksyny są rozcieńczone, ale mimo to trafiają się lokalne kumulacje toksycznych śmieci.

Na Głębi Bornholmskiej wyławiano już flądry z owrzodzeniami na skórze, charakterystycznymi dla działania iperytu. - Dlatego nie jem fląder - mówi kmdr Kasperek - i radziłbym wszystkim zwrócić uwagę na konsupcję ryb, gdy ruszy budowa gazociągu.

Nie liczyłbym więc na to, że jakiś konkretny rodzaj żywności, mięska, rybek jest w porządku, bo się można przeliczyć. Poza tym często producenci jadą na utrwalonej opinii, że coś jest zdrowe i w celu maksymalizowania zysków psują naturalnie zdrowy pokarm. Klasyczny przykład to mleko. Kiedyś uchodziło za mniej więcej zdrowe, aż nastały czasy postępu technologicznego, m.in. pasteryzacji, homogenizacji, sztucznego zwiększania mięsności i mleczności zwierząt.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #10 : 23-07-2010, 14:11 »

Rob, zamiast tracić czas, przeczytaj wreszcie porządnie to co napisał już dawno Pan Słonecki biggrin.
http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/mleko-z-koncernow-mleczarskich
Zapisane

Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #11 : 23-07-2010, 14:15 »

Właśnie Rob. Ogranicz pisanie do czasu, aż będziesz miał coś do napisania.

Zgodnie z regulaminem forum
2. Forum BIOSŁONE ma charakter edukacyjny - jego istotą jest wymiana informacji, komentarzy i myśli, u podstaw których leżą wiadomości zawarte w książkach Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie" - część I i II oraz "Niezbędnik zdrowia".

U podstaw wszelkich dyskusji na tym forum leży wiedza zawarta w książkach Józefa Słoneckiego. Jeśli nie będziesz miał tej wiedzy to nie będziesz mieć możliwości sensownej dyskusji… A jeśli czegoś nie można robić z sensem to lepiej tego nie robić.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #12 : 23-07-2010, 16:18 »

Ok macie w sumie rację, najpierw powinienem przeczytać wszystko co w książkach Pana Słoneckiego. Także na razie wstrzymam się od pytań i poczekam na książki aż do mnie przyjdą. Ogólnie to ciekawie się dyskutuje smile

Klara27: Przeczytałem i w pełni się z tym zgadzam, bazując na paru artykułach, które czytałem m.in. o kazeinie zawartym w mleku krowim i o wchłanialności wapnia.
Wyszło na to, że nic nowego nie znalazłem msn-wink

Heniek ma rację, czekam zatem na książki i pewnie po przeczytaniu jakieś pytanko zadam msn-wink

Pozdrawiam
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #13 : 23-07-2010, 16:50 »

Z tego co zauważyłem czytając forum, dolegliwości trawienne i alergie na wieprzowinę zdarzają się dużo częściej niż na inne gatunki mięsa.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!