Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 15:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Warszawa  (Przeczytany 25477 razy)
Zulejka
« : 08-10-2007, 09:20 »

To jest sklep, w którym ja się często zaopatruję.

Sklep: www.e-zdrowie.abc24.pl
Nazwa firmy: Zdrowie Sklep Zielarsko-Medyczny
Mail: ezdrowie@interia.pl
Adres: 04-158 Warszawa ul. Zamieniecka 90 paw 165A (na terenie bazaru Szembeka, blisko ulicy, łatwy do znalezienia)
Telefon: 501283719, 0-22 333 23 65

Fajne jest w nim to, że właściciele prowadzą zarowno sklep internetowy, jak i zwykły - tradycyjny. Dzięki temu można sobie najpierw obejrzeć niektóre produkty przez internet, spokojnie się zastanowić, a dopiero potem pojechać osobiście i coś sobie kupić.
Mają spory wybór.
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #1 : 08-10-2007, 10:11 »

Ja kupuję w sklepach sieci Organic
http://www.organicmarket.pl/index.php?id=siec-sklepow
a produkty te można też kupić przez internet, w Warszawie z dostawą do domu  gratis (w jednym dniu tygodnia  przy zakupie za min. określoną kwotę- inf na stronie).

Czasem też kupuję w sklepie internetowym podanym przez Zulejkę.

Poza tym zaopatruję się tutaj-  http://www.klubogrodowa.pl/?action=p4

 Raz na miesiąc robię zakupy na Jarmarku żywności tradycyjnej w Blue City
http://www.bluecity.pl/wydarzenia/7,63-festiwal_produktow_regionalnych.html#8
Te wyroby lubię najbardziej, przepyszne sery różnego rodzaju, wędliny, smalec -zawsze można zdegustować i wybrać to co najbardziej smakuje. Najbliższy termin to 12-14 października. Polecam bo naprawdę warto.
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #2 : 08-10-2007, 11:26 »

Trafilam na stoisko ze zdrowa zywnoscia w Promenadzie. Maja wyroby miesne, tradycyjne ( boczek debowy- podsuszony, lezy w lodowce juz 2 tyg.- i jest ok), nabial "Klimeko" itp.

[ Dodano: 08-10-2007, 12:29 ]
A na Szembeka maja wiejski nabial- pyszne biale sery krowie i kozie, smietane(sprawdzone).  
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #3 : 09-10-2007, 07:57 »

Tu kupuję olej lniany nieoczyszczony Oleofarmu  (taniej niż przez internet):
http://www.oleofarm.com.pl/aktualnosci.php
Oprócz wykładu jest także sprzedaż na bieżąco wszystkich ich produktów.
Można też wcześniej zamówić i odebrać (wtedy na pewno nie zabraknie). Zainteresowanie jest bardzo duże, by kupić czeka się w długiej kolejce.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #4 : 10-10-2007, 18:12 »

Polecam sklep ZAŚCIANEK  w Centrum Handlowym Wilanowska( róg Modzelewskiego). Można tam kupić świetne wyroby wędliniarskie, nabiał  Klimeko, jajka od kur zielononóżek, sery tybu "bundz", mąkę orkiszową , dobre miody, chleb pieczony tradycyjnie i wiele innych zdrowych produktów.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #5 : 24-01-2008, 12:08 »

Jeszcze lepszy (niż z Oleofarmu) olej lniany można kupić na Jarmarku w Blue City, jest po prostu wspaniały, pięknie pachnie, świeżo tłoczony dzień wcześniej.
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #6 : 07-11-2008, 15:05 »

Cytat
Gdzie Wy znajdujecie takie rynki, gdzie sprzedają kaszę i nasiona z wora?

W Warszawie we wtorki i piątki na Kole tam gdzie w sobotę jest bazar staroci.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2008, 15:34 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Kasiak
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #7 : 16-08-2012, 17:55 »

Zaglądam na targ, który jest co czwartek  w Wesołej (sama mieszkam w Starej Miłośnie). Przyjeżdżają głównie okoliczni rolnicy (dla centralnych warszawiaków Wesoła to koniec świata;).
Ponadto, gdy jestem  przejazdem  przy ursynowskim "Smaku natury" - też zaglądam (www.smaknatury.pl - mają e-sklep). Choć tam jest dosyć drogo. "Schowek zdrowia" - Al. Krakowska239/241, kupuję u nich przez Internet (www.schowekzdrowia.pl).
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Skąd: Żyrardów
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #8 : 30-09-2012, 00:15 »

A gdzie w Warszawie można zakupić zdrowe mięso na wypieki i nie tylko? Na Ochocie w Zieleniaku (niegdyś ten bazar był przy Hali Banacha), można kupić mięso "od rzeźnika", ale nie jestem jakoś przekonana.
Poza tym nie potrafię sprawdzić jakości kupowanego mięsa, bo po prostu się na tym nie znam (w tej sytuacji każdy może mi sprzedać wszystko).
Ktoś wspomniał o Wesołej, a czy tam można kupić? To rzeczywiście koniec świata, ale jeśli dobre mięsko to warto pojechać smile
Zapisane
Ir.mina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.03.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #9 : 20-12-2012, 13:40 »

A gdzie w Warszawie można zakupić zdrowe mięso na wypieki i nie tylko? Na Ochocie w Zieleniaku (niegdyś ten bazar był przy Hali Banacha), można kupić mięso "od rzeźnika", ale nie jestem jakoś przekonana.
Poza tym nie potrafię sprawdzić jakości kupowanego mięsa, bo po prostu się na tym nie znam (w tej sytuacji każdy może mi sprzedać wszystko).
Ktoś wspomniał o Wesołej, a czy tam można kupić? To rzeczywiście koniec świata, ale jeśli dobre mięsko to warto pojechać smile

Angeliko ja po mięsko jeżdżę na Wole , na bazarek przy Olbrachta/róg Górczewskiej. Jest tam mały pawilonik, który prowadzi małżeństwo. Prócz wołowiny i wieprzowiny, bo drobiu nie mają sprzedają też dobrą kiełbaskę i kaszankę podobno własnego wyrobu. Kaszanka z tego co pytałam to z samą kaszą gryczaną, czyli bez glutenu. smile W smaku wszystko pyszne i co najważniejsze pachnie nie to co jałowe mięsa ze sklepów (fuj)
Ja też sprawdzać mięska nie umiem do końca, ale dla porównania te z marketu po upieczeniu to suchy wiór bez smaku, bo całe paskudztwo, którym było naszpikowane wytopiło się i zamiast mieć pieczeń zawsze miałam gotowane msn-wink

Jeżeli ktoś mieszka na Gocławiu/Saskiej Kępie i spożywa mleko to przy bazarku na Afrykańskiej (przy przystanku 507,509) jest mlekomat smile
a za rogiem do ok 15 można kupić dobre jaja od wiejskich kurek.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #10 : 20-12-2012, 16:31 »

Cytat
Ktoś wspomniał o Wesołej, a czy tam można kupić? To rzeczywiście koniec świata, ale jeśli dobre mięsko to warto pojechać

Tak, podobno w Wesołej przy stacji kolejowej jest sklep z naturalnymi wędlinami (pierwszy sklep od torów). Moja sąsiadka, która ma alergię na wszelkiego rodzaju konserwanty, tylko tam kupuje. Muszę się tam zatem wybrać.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Skąd: Żyrardów
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #11 : 01-04-2013, 19:49 »

"...bazarek przy Olbrachta/róg Górczewskiej. Jest tam mały pawilonik, który prowadzi małżeństwo".

Dziękuję za info. To się wybiorę na bazarek po mięsko, mam nadzieję, że znajdę tych o których chodzi.

Jak ktoś zainteresowany to mogę wskazać w którym miejscu na bazarze Banacha sprzedaje koleś prawdziwą wiejską śmietanę (0,5L -ok7zł) i mleko (1,5L-4zł).
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #12 : 02-04-2013, 10:13 »

Ja poproszę!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!