Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 01:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uciążliwe, powracające zajady...  (Przeczytany 13131 razy)
Rafao_o
« : 28-07-2010, 18:40 »

Witam serdecznie,

Miałem okazję przeczytać wszystkie obecne na forum posty związane z zajadami, jednak chciałbym jeszcze podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pytaniami które kłębią mi się w głowie w tej kwestii. Mam 23 lata, MO zacząłem pić rok temu, jednak po około 5 miesiącach nie wiedzieć czemu przerwałem. Wróciłem do MO miesiąc temu i już nie odpuszczę smile. Zajady mam już od bardzo dawna, mniej więcej od 13-14 roku życia. Nawracały głównie jesienią/zimą w okresach osłabienia organizmu ale z czasem przechodziły. Od około 2 lat bezskutecznie z nimi walczę. Stosowałem już chyba wszystko (bez antybiotyków). Najbardziej jednak pomaga mi smarowanie kącików ust alocitem z citroseptu oraz następnie witaminą A. Mimo wszystko nigdy jeszcze nie udało mi się doprowadzić kącików ust do 100% wyleczenia. W momencie gdy zajady znikają (po 2-3 dniach stosowania alocitu i wit A) zawsze kąciki ust zostają lekko zaczerwienione, co strasznie mnie drażni bo nie wygląda to ani estetycznie ani optymistycznie i jest dla mnie w pewnym sensie ciągłym alarmem ostrzegawczym, że w każdej chwili owy zajad może się pokazać. Nie miałem jeszcze okazji zrobić sobie testu na Candidę, ale jestem praktycznie pewien, że to drożdżak jest przyczyną zajadów. Inne objawy które na to wskazują to lekko metaliczny zapach w ustach i pękająca skóra między 3 a 4 palcem u prawej nogi - regularnie pojawia się i znika (po stosowaniu nasiąkniętego alocitem wacika). Podobnie jak w przypadku zajadów - zaczerwienienie zostaje. Ponadto zauważyłem, że zajady zdecydowanie bardziej wzmogły się od momentu zastosowania przeze mnie diety wysokobiałkowej (praktycznie same twarogi i serki) którą stosowałem gdy trenowałem fizycznie, pojawiły mi się wtedy również skazy białkowe na przedramieniu lewej oraz prawej ręki (przy łokciach) - teraz wiem, że nie było to rozsądne posunięcie. Gdy to zauważyłem natychmiast odpuściłem sobie spożywanie tych produktów, jednak zajady od tamtego momentu nie zniknęły. Przestałem też pić mleko bo zauważyłem, że po jego spożyciu zajady nawracają na drugi dzień. Cały czas czuję się przez nie niekomfortowo, jak nie bolą, to skóra jest ściągnięta, bądź pojawiają się białe, wysuszone skórki wokół kącików - wygląda to co najmniej nieestetycznie. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś sposoby na szybsze pozbycie się zajadów? Może jakieś "wzmocnione MO"? Kojarzę, że komuś pomógł koktajl błonnikowy, jednak nie jestem pewien, czy owa osoba miała inne objawy drożdżaka. Ponadto, czy mógłbym poprosić o radę związaną z dietą: co jeść a czego nie jeść przy moich objawach? Czy zupełnie odpuścić produkty mleczne, czy może jestem w błędzie i nie mają one wpływu na wzmożony "wysyp zajadowy"? Będę baaardzo wdzięczny za cenne rady i wskazówki. Wspomnę tylko, że ostatnio dość regularnie spożywam miód - ale to tak od 2-3 miesięcy, a zajady są obecne już od dłuższego czasu. Zastanawiam się również czy nie jest to związane z jakąś alergią pokarmową?
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.
Rafał

Dodam jeszcze, że od dłuższego czasu mam bardzo gęstą ślinę, bądź w ogóle zasycha mi w ustach...

Uzupełnij profil i przeczytaj regulamin. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 28-07-2010, 21:28 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 28-07-2010, 21:25 »

Czytasz posty na forum, ale najwyraźniej nie przeczytałeś książek ani nawet nie zajrzałeś na Portal wiedzy o zdrowiu. Nie potrzeba testów na Candidę. Żadnego "wzmocnionego MO" - chyba chcesz sobie zaszkodzić. Najprawdopodobniej możesz jeść produkty mleczne, ale szczegółowo co jeść, czego nie jeść znajdziesz w opisie Diety prozdrowotnej (Niezbędnik zdrowia, Portal). Na pewno całkowite odstawienie na parę lat glutenu i po zajadach zostanie wspomnienie. Nie zapominaj o piciu wody.
Zapisane
Rafao_o
« Odpowiedz #2 : 29-07-2010, 00:44 »

Faktycznie muszę nadrobić materiał poprzez zajrzenie na Portal wiedzy o zdrowiu. Jeżeli chodzi o książki, to dopiero przebrnąłem przez pierwsze "O...". Bardzo dziękuję za cenne wskazówki smile. Dam znać jak zauważę poprawę. Pozdrawiam!
Zapisane
Rafao_o
« Odpowiedz #3 : 29-08-2010, 15:29 »

Właśnie mija miesiąc od momentu, w którym zrezygnowałem z produktów zawierających gluten i zacząłem odżywiać się zgodnie z DP. W zasadzie wystarczyło odstawienie pieczywa oraz innych produktów, w których obecność glutenu jest pewna (makaron, ciasta itp.) by zauważyć znaczną poprawę w częstotliwości występowania zajadów. Na chwilę obecną zajady zniknęły, nie widać też zaczerwień w kącikach ust. Dodatkowo, na początku smarowałem kąciki ust alocitem i witaminą A, bo gdy przestawałem, zaczerwienienia powracały. Obecnie zaryzykowałem i nie stosuję alocitu i wit. A na kąciki ust od około tygodnia i zaczerwienia nie powracają. Baardzo dziękuję za skuteczną diagnozę i serdecznie pozdrawiam 
Zapisane
Rafao_o
« Odpowiedz #4 : 30-11-2010, 20:32 »

Witam wszystkich ponownie,

Mijają cztery miesiące odkąd jestem na diecie bezglutenowej. Odżywiam się bardzo dobrze (zgodnie z DP), codziennie piję 2 KB + mikstura. Niestety, nie wiedzieć czemu, od około 2 tygodni ponownie mam problem z zajadami. O dziwo, różnią się one trochę od zajadów, które miałem poprzednio: nie są to pęknięcia kącików ust, tylko dość obszerne (ok 1cm średnicy), piekące, czerwone zakola szczególnie z prawej strony. Z moich obserwacji, bardziej przypominają mi skazę białkową, choć pewnie jest to zajad. Z produktów mlecznych spożywałem tylko masło oraz czekoladę gorzką bezglutenową Goplany (60% kakao). Po wyeliminowaniu masła oraz czekolady nie zauważyłem poprawy. Jestem cierpliwy, samopoczucie mam świetne, dobrze się odżywiam, prowadzę zdrowy tryb życia (m.in. jestem morsem) oraz co raz lepiej znam swój organizm. Martwią mnie jednak te zajady - byłem pewien, że mam już nad nimi kontrolę. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi, oraz podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich!
Rafał  
« Ostatnia zmiana: 01-12-2010, 08:32 wysłane przez Apollo » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 30-11-2010, 20:38 »

Nie wiedzieć albo i wiedzieć. Nie panikuj, bo wygląda na to że to bardzo pozytywny objaw.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!