Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 13:39 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Nieprawid³owa perystaltyka jelit u noworodka  (Przeczytany 21004 razy)
Rafiki
« : 04-08-2010, 22:05 »

Pó³toramiesiêczne dziecko mojej drogiej kole¿anki ma problemy z kupkami.
Prze kilka dni tj. 4 - 5 dób nie mo¿e siê wypró¿niæ, ale nie s± to zaparcia, kupka po interwencji mamy czyli po czopku  wychodzi miêkka, ¿ó³ka i rzadka. Wygl±da to tak jakby jelita nie pracowa³y.
Czy kto¶ z was drodzy forumowicze spotka³ siê z czym¶ podobnym, mo¿e kto¶ z ekspertów wypowiedzia³by siê w tej sprawie.
Dziecko nie pije jeszcze MO, mo¿e ju¿ powinno.
Czy przypadkiem szczepienia ( do tej pory dwa) nie zrobi³y rewolucji w jego jelitkach?
Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #1 : 04-08-2010, 22:11 »

Czy przypadkiem szczepienia ( do tej pory dwa) nie zrobiły rewolucji w jego jelitkach?
To jest pewne, ale żeby aż tak skrajnie.
W celu pobudzenia jelit można spróbować udać się do masażysty albo po prostu samemu masować dziecku jelita. Wykonywac okrężne ruchy na brzuszku, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2010, 22:13 wys³ane przez Hajdi » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 04-08-2010, 23:38 »

Skuteczne te¿ jest naprzemienne dotykanie ³okciem do kolana.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
michael27
« Odpowiedz #3 : 05-08-2010, 07:15 »


Czy przypadkiem szczepienia ( do tej pory dwa) nie zrobi³y rewolucji w jego jelitkach?

Jako ojciec dziecka okaleczonego szczepieniami odpowiem Ci, ¿e zrobi³y. Jak sobie przypominam pocz±tki k³opotów mojego dziecka, to wygl±da³y one w³a¶nie tak jak u Twojej kole¿anki.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #4 : 05-08-2010, 07:52 »

Je¶li jest karmione piersi±, dziecko mo¿e oddawaæ stolec raz na tydzieñ, nawet do 9 dnia. Nie podawaj mu czopka, sam zrobi, prawdopodobnie mleko matki jest bardzo dobre i w 100% przyswajalne. Wa¿ne, czy przybywa regularnie.
Æwiczenia proponowane przez Mistrza s± ¶wietne, robiê je mojemu wnuczkowi, jest wtedy bardzo zadowolony, te¿ robi kupki w ka¿dy czwartek i wtedy starsza wnuczka informuje mnie o tym zdarzeniu.
Dajemy mu do picia herbatki z kopru i na trawienie, s± do kupienia w Tesco z napisem "od 1-go tygodnia".
Zapisane
Rafiki
« Odpowiedz #5 : 05-08-2010, 09:19 »

Dziecko karmione jest mlekiem matki, ale te¿ trochê dokarmiane sztucznym, matka twierdzi, ¿e brakuje jej pokarmu.
Ale czy rzeczywi¶cie jedna kupka na tydzieñ to nie za ma³o?
Kole¿anka zauwa¿y³a, ¿e kiedy kupka zalega zbyt d³ugo, dziecko jest bardzo ospa³e i trzeba je budziæ na jedzenie.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #6 : 05-08-2010, 09:37 »

Je¶li was co¶ niepokoi to trzeba i¶æ do dobrego lekarza, bo nie mo¿na eksperymentowaæ na tak ma³ym dziecku. Ja mam 2 wnuków, jeden ma miesi±c, drugi 2 miesi±ce, pierwszy robi kupê za ka¿dym karmieniem, drugi raz na tydzieñ, w obu przypadkach jest to normalne, je¶li dziecko ¶pi du¿o te¿ to jest normalne, pier¶ podajemy na ¿±danie bez budzenia, nawet co pó³ godziny, je¶li tak chce dziecko, to wszystko siê normuje z czasem.
Wa¿ne, aby systematycznie przybywa³o na wadze i by³o w miarê pogodne, takie ma³e dzieci bardzo du¿o ¶pi±.
Je¶li mogê radziæ, nie podawa³abym dodatkowo butelki, je¶li ju¿ to tylko w przypadku, gdy dziecko nie przybywa na wadze. Pokarmu jest tym  wiêcej, im wiêcej dziecko jest przystawiane do piersi.
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #7 : 05-08-2010, 11:08 »

A gdy w miarê podawania kolejnych szczepieñ k³opoty z jelitami bêd± siê pog³êbiaæ i do³±cz± siê do nich kolejne, poinformuj kole¿ankê, ¿e to ju¿ nie tylko problem karmienia. Oby tak siê nie sta³o!
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #8 : 05-08-2010, 11:24 »

Powiem tak, nie spotka³am siê z informacj±, ¿e stolec oddawany raz na tydzieñ u noworodka, to powik³ania poszczepienne. Je¶li tak siê stanie u mojego wnuka to poinformujê Was za jaki¶ czas.
Ja mam dobrego lekarza, który jeszcze moje dzieci leczy³ np. bañkami, teraz opiekuje siê moimi wnukami, i twierdzi, ¿e to jest w porz±dku i za jaki¶ czas siê unormuje.
Ale niepokój zosta³ zasiany.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 05-08-2010, 11:27 »

nie spotka³am siê z informacj±, ¿e stolec oddawany raz na tydzieñ u noworodka, to powik³ania poszczepienne.
A niby sk±d taka hipotetyczna informacja mia³aby pochodziæ?
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #10 : 05-08-2010, 11:35 »

No np. od naszego lekarza, który nie jest za wszystkimi szczepieniami, odradza te¿ szczepionki z rtêci±.
Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #11 : 05-08-2010, 11:37 »

Je¶li was co¶ niepokoi to trzeba i¶æ do dobrego lekarza, bo nie mo¿na eksperymentowaæ na tak ma³ym dziecku.
A co tutaj twoim zdaniem jest eksperymentowaniem? Masowanie brzuszka? Dotykanie ³okciami kolanek? Czy niepój¶cie od razu do lekarza?
Ja mam 2 wnuków, jeden ma miesi±c, drugi 2 miesi±ce, pierwszy robi kupê za ka¿dym karmieniem, drugi raz na tydzieñ, w obu przypadkach jest to normalne
Trzymanie ka³u w jelitach tydzieñ jest normalne? A dwa tygodnie?
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #12 : 05-08-2010, 11:44 »

My te¿ stosujemy masowanie oraz te æwiczenia, o których pisze Mistrz, poleci³ nam je lekarz.
Ale czujê, ¿e zaraz bêdzie awantura, wiêc siê wy³±czam.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #13 : 05-08-2010, 11:54 »

No np. od naszego lekarza, który nie jest za wszystkimi szczepieniami, odradza te¿ szczepionki z rtêci±.
Tacy s± najgorsi. Robi± wra¿enie, ¿e co¶ do nich dotar³o, udaj±, ¿e s± po stronie pacjenta.

Ju¿ wie, bo przeczyta³ w internecie, ze szczepionki z rtêci± s± szkodliwe i ¿e ludzie siê ich obawiaj±, wiêc mówi tak, ¿eby uspokoiæ pacjentów, ¿e on niby taki m±dry lekarz i ich dziecku krzywdy nie zrobi. Ale nie dotar³o jeszcze do niego, ¿e wszystkie szczepionki, zw³aszcza aplikowane w bardzo m³odym wieku, jeszcze przed rozwiniêciem siê podstawowych uk³adów organizmu i umiejêtno¶ci powoduj± uszkodzenie tych uk³adów, zahamowanie rozwoju i dziecko siê uwstecznia.

Nikomu nie chodzi o awanturê. Po prostu nie mo¿na w ca³o¶ci ufaæ nikomu, a lekarzowi tylko dlatego, ¿e d³ugo studiowa³. Trzeba siê pos³ugiwaæ w³asnym rozumem, wykorzystuj±c do tego wiedzê i logiczne my¶lenie. Skoro a¿ tyle jest dzieci autystycznych, chorych, z niedorozwojem i zaburzeniami, to czê¶æ winy ponosz± rodzice, którzy najpierw zrujnowali sobie zdrowie, a potem sp³odzili dzieci, a du¿± czê¶æ winy ponosz± szczepionki i lekarze, którzy nie rozumiej± praw natury.
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #14 : 05-08-2010, 12:05 »


Ale niepokój zosta³ zasiany.

Jestem zobowi±zany ostrzegaæ innych, aby uniknêli nieszczê¶cia, które spotka³o moje dziecko. To nie jest sianie niepokoju.

Cytat
odradza te¿ szczepionki z rtêci±.

Rtêæ to nie jedyny problem szczepieñ. Nawet je¶li szczepionka nie zawiera rtêci, to zawiera inne ¶wiñstwo, zawiera te¿ wirusa lub inny patogen, który wt³oczony w organizm dziecka czyni spustoszenie.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2010, 12:09 wys³ane przez Michael27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 05-08-2010, 12:55 »

No np. od naszego lekarza, który nie jest za wszystkimi szczepieniami, odradza te¿ szczepionki z rtêci±.
To jest my¶lenie typu: Panu Bogu ¶wieczkê, a diab³u ogarek. Je¶li nie rtêæ, to jaka¶ inna niezwykle mocna trucizna musi byæ zastosowana, by zabiæ zarazki obecne w szczepionce. Rtêæ jest najgorsza, bo potrafi kumulowaæ siê w organizmie, g³ównie w tkance nerwowej. Pozosta³e trucizny nie maj± tych w³a¶ciwo¶ci, ale za to trzeba u¿yæ ich wiêcej, a to oznacza, ¿e organizm musi wydaliæ wiêcej trucizn. Trucizny organizm wydala do ¶wiat³a przewodu pokarmowego, przy okazji uszkadzaj±c nab³onek jelitowy, szczególnie delikatny u noworodków, które nie maj± jeszcze w pe³ni rozwiniêtego przewodu pokarmowego. Nie potrafi± strawiæ nawet pokarmu typowego dla gatunku ludzkiego, a co dopiero trucizn. Naiwna wiara w to, ¿e s± lepsze i gorsze szczepionki, mie¶ci siê w naiwno¶ci typowej dla pacjentów.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2010, 16:09 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #16 : 05-08-2010, 13:03 »

... czê¶æ winy ponosz± rodzice, którzy najpierw zrujnowali sobie zdrowie, a potem sp³odzili dzieci...
Nie mam zamiaru dolewaæ oliwy do ognia, ale to jest kluczowa sprawa, o której powinno siê wiêcej mówiæ, ku przestrodze dla m³odych pañ i panów. Chodzi mi o te notoryczne diety i odchudzania aby byæ w rozmiarze 32 czyli, co prawda wygl±daæ jak "nasza szkapa", ale trendy. Chodzi mi o hit ¿ywieniowy, czyli Mac Donalds. Powereds od rana a wieczorem du¿o mocniejszy power. Alkoholowe balangi co sobotê i poprawki w niedziele. S³owem - drinki, dragi, balangi. Sex jak po¿ywienie - na ¿yczenie. Si³ownie, suplementy i od¿ywki. Je¶li tak zdegenerowana osoba staje siê rodzicem = daje nowe ¿ycie, to na co skazuje swoje dziecko?
« Ostatnia zmiana: 05-08-2010, 13:38 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #17 : 05-08-2010, 15:11 »

To prawda, zachowujê siê tak dos³ownie, jak Mistrz napisa³. Pijê MO, KB, od¿ywiam siê zdrowo, nie biorê leków, ale kiedy skacze mi ci¶nienie, czujê siê wtedy fatalnie to szybko wracam do leków na jaki¶ czas. Aktualnie jest dobrze, nic nie biorê, nawet homeopatyków, nie mam takiej potrzeby.
Chyba nie chcia³abym byæ m³oda i mieæ takie dylematy: szczepiæ czy nie szczepiæ, moje dzieci zaszczepi³y wnuki, czas poka¿e co z tego bêdzie.
Nawet nie mogê im zwróciæ uwagi, bo maj± inne pogl±dy i uwa¿aj± mnie za nawiedzon±.

Ja na pewno do koñca bêdê pi³a MO, bo zrobi³a ona wiele dobrego w moim zdrowieniu, i tutaj czapka z g³owy przed Panem S³oneckim.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2010, 15:17 wys³ane przez Grawo » Zapisane
Rafiki
« Odpowiedz #18 : 05-08-2010, 15:30 »

Je¶li dosz³o do uszkodzenia jelit to pozostaje je uszczelniæ MO, ale od kiedy zacz±æ - dziecko ma 1,5 miesi±ca i w jakiej dawce?
Olej lniany czy z pestek winogron?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!