Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 03:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne objawy po jedzeniu...  (Przeczytany 8694 razy)
-Romek-
« : 09-08-2010, 20:25 »

Mam pewien problem zdrowotny, który chciałbym opisać. Mianowicie - odczuwam dziwne dolegliwości po jedzeniu - po kilku minutach od zjedzenia robi mi się ciepło, mam jak gdyby takie "uderzenie gorąca", głownie w obrębie nóg i niewielką potliwość - objawy te znikają po kilkunastu minutach, następnie pojawia się ziewanie, które również znika po kilku minutach. Dodam również, iż te objawy nie są jakieś nasilone ale jednak przeszkadzają mi. Wydaje mi się że są bardziej nasilone po zjedzeniu czegoś słodkiego.

Czy może być to objaw wzrostu poziomu cukru we krwi czy czegoś podobnego? W lutym miałem robioną krzywą cukrową, wyszedł wynik 141 po 2 godz. po podaniu 75 g glukozy, na czczo 102.
« Ostatnia zmiana: 09-08-2010, 20:27 wysłane przez -Romek- » Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #1 : 09-08-2010, 20:43 »

Cytat
Mam pewien problem zdrowotny, który chciałbym opisać.

Od jakiego czasu ten problem zaobserwowałeś?

Cytat
Dodam również, iż te objawy nie są jakieś nasilone ale jednak przeszkadzają mi. Wydaje mi się że są bardziej nasilone po zjedzeniu czegoś słodkiego.

Jesteś obecnie na DP? Jak przeważnie się odżywiasz (co konkretnie jesz i pijesz) zwłaszcza wówczas, gdy potem objawia się ten problem?
« Ostatnia zmiana: 09-08-2010, 20:46 wysłane przez Abir » Zapisane
-Romek-
« Odpowiedz #2 : 09-08-2010, 20:59 »

Problem ten mam od kilku miesięcy, może od początku roku. Wydawało mi się, iż może być on na tle nerwowym, ponieważ gdy po jedzeniu czymś się zajmę, to mniej odczuwam te objawy, jak gdyby mniej o nich myśląc. Dziwne jest jednak, że nasila się to po zjedzeniu czegoś słodkiego, np. czekolada, ciasto. Od początku tych moich problemów z poziomem cukru (wyniki jak powyżej) zacząłem się trochę martwić czy nie będzie gorzej.

Generalnie staram się unikać słodyczy, choć obecnie nie stosuję żadnej diety. W styczniu 2 tygodnie miałem dietę South Beach, schudłem 8 kilo, teraz trochę przytyłem i zastanawiam się nad jakąś inną dietą, może niskowęglowodanową.

DP nie stosuję, test buraczkowy wyszedł negatywnie.
« Ostatnia zmiana: 09-08-2010, 21:02 wysłane przez -Romek- » Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #3 : 09-08-2010, 21:14 »

Cytat
W styczniu 2 tygodnie miałem dietę South Beach, schudłem 8 kilo, teraz trochę przytyłem i zastanawiam się nad jakąś inną dietą,

Wiedziałeś o tym: http://southbeach.c10.pl/przeciwskazania.php ?

Cytat
Kto nie może stosować diety South Beach?

    * Osoby z hipoglikemią (obniżonym poziomem cukru we krwi)
    * Chorzy na cukrzycę muszą najpierw skonsultować się z lekarzem, dieta w połączeniu z lekami może spowodować zbyt drastyczny spadek poziomu glukozy
Zapisane
-Romek-
« Odpowiedz #4 : 10-08-2010, 08:03 »

Cytat
W styczniu 2 tygodnie miałem dietę South Beach, schudłem 8 kilo, teraz trochę przytyłem i zastanawiam się nad jakąś inną dietą,

Wiedziałeś o tym: http://southbeach.c10.pl/przeciwskazania.php ?

Cytat
Kto nie może stosować diety South Beach?

    * Osoby z hipoglikemią (obniżonym poziomem cukru we krwi)
    * Chorzy na cukrzycę muszą najpierw skonsultować się z lekarzem, dieta w połączeniu z lekami może spowodować zbyt drastyczny spadek poziomu glukozy



Nie widziałem przeciwwskazań do stosowania diety - te moje objawy nie są raczej związane z niskim poziomem cukru.
« Ostatnia zmiana: 10-08-2010, 08:07 wysłane przez -Romek- » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #5 : 10-08-2010, 08:18 »

Dlaczego nie stosujesz DP, jest to najbardziej sensowny sposób odżywiania jaki znam, a stosowałam różne rodzaje diety w swoim życiu, i mogę powiedzieć z całą stanowczością, jest najlepsza.
Nie ciągnie mnie do słodyczy i do żywności przetworzonej. Jem mniej niż kiedyś i jestem syta, owszem jem dużo owców i warzyw. Jestem przekonana, że żle się czujesz po tej diecie, którą stosowałeś.
Wybór należy do ciebie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 10-08-2010, 10:22 »

No tak to zwykle jest, że ludzie uparli się pogonić swój organizm ku zdrowiu, zwłaszcza jeśli nie do końca zrozumieli nasze idee. Z drugiej strony, jest sporo pięknie opisanych teorii obiecujących łatwe oszukanie natury, a więc szybkie i bezkarne odzyskanie niszczonego latami zdrowia. Ich tok myślenia jest taki: co tam Biosłone, ja będę cwańszy - zastosuję prozdrowotne metody Biosłone i do tego kilka metod medycznych, więc wykiwam wszystkich. A że prawa natury są nieubłagane, więc nie powinno dziwić, że objawy zamaskowane sztuczkami medycznymi wracają, najczęściej bardziej nasilone. Wtedy oczywiście pretensje mają do Biosłone.
« Ostatnia zmiana: 10-08-2010, 11:19 wysłane przez Heniek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #7 : 10-08-2010, 14:57 »

-Romek- nie jesteśmy lekarzami i nie postawimy Tobie tutaj diagnozy. Twoje objawy mogą wskazywać zarówno na helicobacter pylori, zapalenie żołądka, stan przedcukrzycowy (nieprawidłowa tolerancja glukozy) jak i na przedwczesną andropauzę. I co z tego? Chcemy wierzyć natomiast, że zarejestrowałeś się na forum Biosłone, bo zmotywowały Cię do tego książki Mistrza, ale dlaczego nie zastosowałeś DP tylko jakaś dziwną dietę redukującą masę ciała to tego już nie rozumiemy. Nie skupiaj się na chorobie, ale na zdrowiu. Jak widzę pijesz już MO dłuższy czas. Pozostało Tobie wdrożyć regularne picie KB i DP w pełnej krasie i przestać już eksperymentować ze swoim organizmem stosując taką czy inną Beach. Za jakiś czas zrób ponownie badania poziomu cukru we krwi i napisz nam o rezultatach.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!