Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wazelina  (Przeczytany 14105 razy)
Kasia P
« : 10-10-2007, 14:04 »

czy ktos wie czy mozna nakladac wazeline na twarz? Smierdzi troche jednak benzyna.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:15 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #1 : 11-10-2007, 07:48 »

Na noc czy na dzien? bo z tego,co wiem, to wazelina sie nie wchlania,dobrze jednak chroni przed wiatrem, mrozem. Sa nawet takie wazeliny dla niemowlat na odparzenia itp.
Ja sobie jednak nie wyobrazam posmarowania twarzy swojej wazelina. Mam cere mieszana, chociaz odkad uzywam masci ochronnej z Wit A to cera jest o niebo lepsza.Pewnie to tez zasluga diety i MO.Jednak oprocz tej masci niczego innego nie uzywam i tylko na noc ja nakladam jesli chodzi o twarz. Rece , stopy smaruje codziennie kiedy chce.

Wzelina smierdzi,bo jest robiona z ropy naftowej. Sa jednak takie zapachowe tez.
Zapisane
Kasia P
« Odpowiedz #2 : 11-10-2007, 12:30 »

wiem ze z ropy, wlasnie dlatego pytam czy jest bezpieczna, na twarz nakladam sobie na noc zaraz przed zasnieciem, bo inaczej mam strasznie sucha cere, a wazelina mi bardzo dobrze robi, przestawie sie chyba jednak na masc z wit A tak jak radzi Mistrz, a mozna ja nakladac na powieki czy oczy oimijac?
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 11-10-2007, 12:52 »

ja nakladam na cala twarz w tym  powieki, szyja, usta.. Jest super, wiec polecam. Swietnie goi wszelkie podraznienia na twarzy no i przebarwienia mi zniknely.
Zapisane
Viola
***

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #4 : 06-03-2013, 10:46 »

Wazelina jest w składzie maści ochronnej z witaminą A, a to znalazłam w internecie na jej temat:

"Po co stosuje się parafiny w kosmetykach?
 Parafiny należą do substancji określanych jako emolienty. Mają doskonałe właściwości natłuszczające. Po aplikacji tworzą na skórze film, który bardzo silnie hamuje ucieczkę wody z naskórka i przywraca skórze nawilżenie.
 Parafiny są bardzo szeroko wykorzystywane zwłaszcza w kosmetykach dla skór wrażliwych, atopowych oraz w produktach pielęgnacyjnych dla dzieci.
 
Bezpieczeństwo stosowania parafin w kosmetykach
 Przeciwnicy związków z grupy parafin dowodzą, że parafiny są związkami toksycznymi, całkowicie obcymi dla naszego organizmu, a po aplikacji na skórze powodują „zatykanie porów, uniemożliwiają skórze oddychanie, co prowadzi do kumulowania się toksyn w organizmie”. Sugerują również, że w wyniku regularnego stosowania kosmetyków na skórę może dochodzić do kumulowania się tych związków w organizmie człowieka, zwłaszcza wątrobie, nerkach i węzłach chłonnych i prowadzić do przewlekłych chorób.
 
Wszystkie te stwierdzenia są nieprawdziwe. Stosowane w kosmetykach parafiny, jak wazelina czy olej parafinowy to związki o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Są bardzo lipofilowe i faktycznie – mają zupełnie inną strukturę, niż lipidy naszego naskórka. Dlatego po aplikacji na skórę działają wyłącznie powierzchniowo. Nie wnikają do warstwy rogowej, ani do żywych warstw naskórka i skóry. Tym samym nie mogą wywoływać reakcji podrażnieniowych, alergicznych, nie mogą również kumulować się w organizmie. Jednocześnie tworząc film na powierzchni skóry, natłuszczają skórę i silnie nawilżają. Ogromną zaletą jest również ich bardzo wysoka stabilność.
 
Wszystkie te cechy sprawiają, że są to bardzo cenne składniki dla produktów farmaceutycznych i kosmetyków dla cer wrażliwych i dziecięcych, których zadaniem przede wszystkim jest działanie ochronne oraz wspomagające przywrócenie skórze naturalnych funkcji.
 
Nie jest również prawdą, że stosowanie parafin uniemożliwia skórze oddychanie. Człowiek nie oddycha przez skórę, wymiana gazowa przez skórę jest znikoma. Nie można więc zaburzyć procesu oddychania aplikując wazelinę czy olej parafinowy na skórę.
 
Stosowanie na skórę oleju parafinowego czy wazeliny w postaci czystej (bez żadnym innych dodatków) może czasem spowodować zaburzenie funkcji barierowych skóry. W przypadku stosowania na skórę niektórych emolientów w postaci czystej, jak wazelina, oleje mineralne i większość olejów roślinnych (także np. oliwy z oliwek) tworzy się tzw. ciągła warstwa okluzyjna, która całkowicie hamuje transepidermalną utratę wody. Wielokrotna aplikacja takich emolientów może spowodować przesuszenie skóry. Efekt ten nie występuje w przypadku, stosowania mieszanin kilku substancji. Z tego również powodu współczesne oliwki dla dzieci, czy oliwki po opalaniu – oparte są na oleju parafinowym z domieszką innego składnika (np. silikonu, mirystynianu izopropylu lub innego surowca tłuszczowego).
 
Niekorzystnym aspektem stosowania parafin może być fakt, że nie nadają się do każdego typu cery. Dotyczy to zwłaszcza cer młodzieńczych, tłustych i łojotokowych. W przypadku cer problemowych ze skłonnością do nadmiernego wydzielania sebum parafiny mogą mieć działanie komedogenne (tj. mogą sprzyjać powstawaniu zaskórników). Ponadto, kosmetyki zawierające parafiny mogą być nieakceptowane przez osoby z takim typem cery ze względu na odczucia na skórze. Chodzi tu przede wszystkim o efekt świecenia i błyszczenia, potęgujące wrażenie nadmiernego wydzielania sebum. Dlatego parafin nie stosuje się w kosmetykach przeznaczonych do cer tłustych i z tendencją do tworzenia zaskórników."
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #5 : 06-03-2013, 11:07 »

Cytat
...Stosowane w kosmetykach parafiny, jak wazelina czy olej parafinowy to związki o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa...
Instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne zdecydowały, że w "zdrowych preparatach pielęgnacyjnych" wazeliny, ani olejów mineralnych być nie powinno. Argumentowano to m.in. tym, że w przeciwieństwie do naturalnych olejów, substancje te:

- zatykają pory,

- utrudniają gojenie i regenerację naskórka (więc przyspieszają procesy starzenia skóry),

- utrudniają wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków,

- utrudniają skórze pocenie się i wydalanie toksyn,

- na dłuższą metę wysuszają (skóra „rozleniwia się” i przestaje produkować lipidy),

- nie mają wartości odżywczej.
Zapisane
Grześka
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.1.13
Skąd: PRA
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #6 : 07-03-2013, 23:18 »

Wazelina kosmetyczna ładnie się wchłania bo robiłem na niej maść z retinolem (wit. A).
« Ostatnia zmiana: 09-03-2013, 11:08 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!