Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 02:28 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Uci±¿liwe bóle g³owy  (Przeczytany 34197 razy)
Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« : 20-08-2010, 13:11 »

Jako ¿e jest to mój pierwszy post, witam wszystkich forumowiczów.

Nie wiedzia³em gdzie opisac swój przypadek, bo w dziale "Przypadki zdrowotne forumowiczów" Gra¿yna napisa³a:

"Próby samodzielnego otwierania w±tków w tym dziale s± bezcelowe. Charakterystykê przypadku mo¿na opisaæ w dziale W drodze do zdrowia - pytania i w±tpliwo¶ci."

Za¶ w dziale "W drodze do zdrowia - pytania i w±tpliwo¶ci" Szpilka wyja¶nia:

"3. Umieszczamy w±tpliwo¶ci i weryfikujemy problemy, zagadnienia, pogl±dy zwi±zane z tymi objawami, ale bez szczegó³owego rozpisywania, tak jak ma to miejsce w dziale Przypadki zdrowotne forumowiczów."

Spróbujê wiêc tutaj i je¶li robiê ¼le, przepraszam i proszê o przeniesienie mojego w±tku do prawid³owego dzia³u.

A wiêc:


Wiek - 27lat, MO pijê od oko³o lipca 2007 (nie pamiêtam dok³adnej daty rozpoczêcia, byc mo¿e by³ to koniec czerwca, lub pocz±tek sierpnia). Koktajl b³onnikowy od oko³o stycznia 2009. Wczesniej stosowa³em zalecenia Pana Janusa tj. suplementy w postaci witamin i minera³ów, unika³em picia mleka i jedzenia pieczywa. W³a¶ciwie nie jem w ogóle chleba, bu³ek itp. od oko³o lipca-sierpnia 2007, podobnie unikam mleka i jego przetworów. Wcze¶niej du¿o mêczy³a mnie alergia skórna. Bez antyhistamin praktycznie mog³em siê drapac w nieskoñczono¶c co uniemo¿liwia³o chocby spanie czy pracê, czêsto rozdrapywa³em sobie rany z uwagi na to, ¿e swêdzenie by³o na ca³ym ciele. Jednak od wrze¶nia 2009 nie potrzebujê ju¿ antyhistamin. Wcze¶niej powolutku je odstawia³em stosuj±c mniejsze dawki lub bior±c je co drugi dzieñ zamiast 1szt./dzieñ. Stan skóry znacznie siê poprawi³ i np. skóra zewnêtrznej czê¶ci d³oni, zawsze sucha i spêkana wygl±da jak skóra niemowlaka. Przedtem jednak by³o sporo infekcji tj. przeziêbienia i grypki. Wszystko wydawa³o siê poprawiac.

Jednak 5 tygodni temu zmieni³em pracê i z Niemiec przeprowadzilem sie do Belgii. Od oko³o tygodnia po rozpoczêciu pracy pojawi³y siê bóle z lewej strony g³owy w okolicy skroni, pó¼niej tak¿e z ty³u g³owy. Na pocz±tku by³o to uczucie jakby kto¶ powolutku polewa³ w ¶rodku g³owê zimnym olejem i przypomina³o bardziej ³askotanie. Z czasem jednak przesz³o to w ucisk który strasznie dekoncentrowa³, nie pozwala³ siê w pracy skupic. Wszystko wraca³o powolutku do normy po powrocie do domu. Jednak z dnia na dzieñ by³o coraz gorzej i organizm wydawa³ siê regenerowac coraz wolniej, ból nie przechodzi³ ju¿ do rana, a w pracy by³ coraz intensywniejszy. Po okolo 2,5 tyg. takiej sytuacji czu³em siê ju¿ znacznie gorzej i nie poszed³em do pracy. By³em os³abiony, rozbity, serce wydawa³o siê bic arytmicznie, g³owa nadal bola³a. Uczucie by³o podobne do tego, jakby wypic du¿± ilo¶c alkoholu (czasami mam lekki brak rownowagi) i zostac poobijanym na ringu bokserskim. Serce lekko pobolewa³o, tak jakby po d³ugim wysi³ku fizycznym , a przecie¿ nic nie robi³em. Praca jest typowo siedz±ca, przy komputerze. Uda³em siê do szpitala, zrobili serie badañ. Pobrali krew, zrobili prze¶wietlenie klatki piersiowej, usg serca, ekg. Jedyne negatywne wyniki wysz³y we krwi, tak jakby by³ zakrzep w p³ucach (nie wiem jak to stwierdzono). Wiêc po tym zaraz skan p³uc z kontrastem. Wysz³o wszystko ok, a ja wróci³em do domu zmeczony testowaniem. Przez ostatnie 2 tygodnie bóle nieco zmniejszy³y siê jednak nadal po powrocie z pracy, czujê siê strasznie zmêczony, nie mam ochoty z nikim rozmawiac, lekki ból g³owy nadal siê utrzymuje, do tego dochodzi coraz wiêksze szumienie/piszczenie w uszach podobne do tego, jakie czasami wydaj± ³adowarki do telefonów komórkowych lub zasilacze. W pracy jestem jedynym takim przypadkiem. Próbowa³em siedziec w innym pokoju, ból jakby siê nieco zmniejszy³, aczkolwiek nie wiem czy nie by³o to uczucie subiektywne.

Nie wiem za bardzo jak sobie z tym problemem poradzic. Odpowiadaj±c jeszcze na pytania Gra¿yny w temacie "Zasady dzia³u" dodam, ¿e nie stosujê ¿adnych leków, diet (oprócz nie spo¿ywania pieczywa, mleka, s³odyczy). Do 2007 roku jad³em jednak wszystko, bez unikania powy¿szego. W okazji jakich¶ imprez pi³em alkohol. W dzieciñstwie czêsto miewa³em anginy, zapalenia oskrzeli tj. g³ównie problemy z uk³adem oddechowym.

Praca jak± wykonujê to typowa praca informatyka, czyli siedz±ca przez 7-8 godzin dziennie przed komputerem.

Je¶li za¶ chodzi o inne niekorzystne czynniki ¶rodowiskowe - do wieku 5 lat mieszkali¶my w mieszkaniu, gdzie by³o du¿o ple¶ni. Wtedy te¿ jako dziecko du¿o chorowa³em,  g³ównie anginy leczone antybiotykami. Po przeprowadzce nieco sie poprawi³o, ale odk±d pamiêtam, ka¿da infekcja leczona by³a antybiotykami w tabletkach lub zaszczykach, a by³o ich te¿ nie ma³o (z 6-10/rok).

Przez ostatnie dwa lata mieszka³em równie¿ w mieszkaniu po³o¿ym blisko ruchliwej ulicy. Przy wyprowadzce zauwa¿y³em w rogu jednej ze ¶cian za szaf± ple¶ñ. Pokaza³em to w³a¶cicielowi mieszkania a ten odrzek³ ¿e to jest nic. Wcze¶niej to by³a ca³a ¶ciana 4,5 metra d³ugo¶ci, a w salonie jeszcze wiêcej, ale oni to zdarli, zatapetowali i zamalowali. Eh.

Je¶li bêd± jeszcze jakie¶ pytania chêtnie odpowiem i bêdê wdziêczny za jakiekolwiek sugestie czy analizê mojego problemu ze zdrowiem.

Pozdrawiam,
Jacek
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #1 : 20-08-2010, 13:26 »

Jacek, czy w zwi±zku z tymi bólami g³owy mia³e¶ wykonany równie¿ tomograf g³owy czy rezonans podczas badañ?
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 20-08-2010, 13:26 »

Wygl±da to na zapalenie nerwów przywspó³czulnych lewej strony karku, barku albo pleców. Ten ostatni przypadek mo¿na sprawdziæ samemu opieraj±c siê plecami o jaki¶ kant, np. framugi drzwi. Zapalenie nerwów barkowych i karku mo¿na stwierdziæ palcami. Szukamy miejsca zadra¿nienia, tj. punktu o najwiêkszej bolesno¶ci.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2010, 13:39 wys³ane przez Heniek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #3 : 20-08-2010, 14:10 »

@Helusia: Nie mia³em wymienionych przez Ciebie badañ, w³a¶ciwie ¿adnych badañ na glowê. Muszê przyznac, ¿e ¿a³ujê, ¿e da³em siê og³upic i poszed³em w ogóle do szpitala. Mam tylko nadziejê, ¿e sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzilem RTG i tym bardziej skanem p³uc, bo to oko³o 500 zdjêc. Na koniec jedyne co mi doradzono to pój¶cie do neurologa lub tabletki przeciwbólowe na migrenê. Podziêkowa³em.

Mistrzu: Dziêkujê Panu za informacjê. Poszukam takowego. Opiera³em siê pod ró¿nym k±tem i w ró¿nych miejscach pleców o kant ¶ciany, nie odczuwam bólu. Poszukam jeszcze palcami bolesnego miejsca na g³owie i karku.

Mo¿e dodam jeszcze, ¿e na weekend (sobota, niedziela) do pracy nie chodzê. W sobotê wieczorem czujê ju¿ lekk± poprawê (brak bólu g³owy, choc nadal w uszach szumi/piszczy przez co dekoncentruje i s³uch przez to gorszy), za¶ w niedzielê w miarê ju¿ funkcjonujê. Problem zaczyna siê w poniedzia³ek po 2-3 godzinach w pracy i z uwagi na to, ¿e do pi±tku brak jest d³u¿szego wolnego, ból utrzymuje siê do kolejnej soboty - czasami brak lub delikatny rano, do¶c intensywny w pracy i maleje powoli po powrocie do domu. Proszê mnie poprawic. Czy zapalenie nerwów przywspó³czulnych lewej strony karku, barku albo pleców przechodzi³oby kiedy przebywam w domu, a wraca³o w pracy? Jakie czynniki mog± na to wp³ywac, co zrobic by choc trochê u¶mierzyc ból?

Dodam jeszcze, ¿e w drodze z pracy do domu, w momencie kiedy zak³adam okulary przeciws³oneczne, czujê ¿e uchwyty okularów uciskaj± mi jakby napuchniête skronie (które zdaj± siê momentami pulsowac, zw³aszcza lewa strona). Okulary mam od kilku lat i nigdy wcze¶niej mnie w tym miejscu nie cisne³y.

Poprosi³em równie¿ kolegów z biura by wy³±czyli karty bezprzewodowe/radiowe w swoich komputerach i u¿ywami po³±czenia kablowego. Ró¿nica jest raczej ma³a, wiêc te¿ zaliczam to do odczucia subiektywnego.


Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 20-08-2010, 14:18 »

Mog³y siê na³o¿yæ zmiana pracy i efekty oczyszczania. Dora¼nie mo¿na spróbowaæ wzi±æ ze dwie tabletki p. bólowe typu niesteroidowe leki przeciwzapalne, by wyci±gn±æ jakie¶ wnioski.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #5 : 20-08-2010, 15:06 »

Mistrzu: Czyli ibuprofen (wydaje mi siê ¿e to by³o polecane na forum z NLPZ), paracetamol lub aspiryna? Czy za¿ywaj±c je nie wprowadzê do organizmu jeszcze wiêcej zamieszania np. zatrzymuj±c oczyszczanie?
Zapisane
Tarik
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 163

« Odpowiedz #6 : 20-08-2010, 18:02 »

Najlepiej ibuprofen.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = s³u¿ba zdrowia
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 20-08-2010, 18:13 »

Mistrzu: Czyli ibuprofen (wydaje mi siê ¿e to by³o polecane na forum z NLPZ), paracetamol lub aspiryna? Czy za¿ywaj±c je nie wprowadzê do organizmu jeszcze wiêcej zamieszania np. zatrzymuj±c oczyszczanie?
Ibuprofen z nich jest najlepszy. Je¶li objawy oczyszczania utrudniaj± ¿ycie, to warto proces oczyszczania spowolniæ.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #8 : 23-08-2010, 09:32 »

Id±c za rad±, zaopatrzy³em siê wiêc w Ibuprofen. Sobota i niedziela minê³y bez bólu, tak ¿e nie potrzebowa³em ich ³ykaæ. W sobotê poszed³em na spacer i po przej¶ciu oko³o 1 km wolnym krokiem zaczê³o mi siê robiæ s³abo. Serce znowu bi³o jako¶ nierówno i id±c powoli mia³em wra¿enie, ¿e dopiero skoñczy³em bieg olimpijski na 1000 metrów. Przystan±³em, odpocz±³em (nie wiedzieæ po czym) i jako¶ siê uda³o wróciæ do domu. Nawet mówienie sprawia³o mi wtedy problem, bo mówi±c nie mog³em swobodnie oddychaæ. W niedzielê, korzystaj±c ze s³onecznej pogody uda³em siê na kolejny spacer i by³o ju¿ znacznie lepiej.

Dzi¶ od rana w pracy i zaczynam odczuwaæ ju¿ lekkie k³ucie po lewej stronie g³owy, nad uchem, nieco w skroni, na zmianê jakby co¶ tam puch³o i lekko mrozi³o. Je¶li zacznie mi dawaæ w ko¶æ, wezmê Ibuprofen.

Mistrzu: czy to mog± byæ jakie¶ czynniki ¶rodowiskowe? Tzn. jaki¶ sprzêt radiowy nadaj±cy z du¿± moc± w pobli¿u? Kilka kilometrów st±d jest te¿ lotnisko. Mo¿e siê doszukujê, ale z regu³y zmiana pracy nie powodowa³a u mnie ¿adnych negatywnych efektów. To co robiê nie stresuje mnie w ¿aden sposób. No, mo¿e poza tymi bólami g³owy, które nawiedzaj± mnie tylko w pracy, w domu siê poprawia, a na weekend zapominam o tym problemie. Nie chcia³bym zmieniaæ pracy, aczkolwiek je¶li bêdzie to jedynym rozwi±zaniem, to pewnie tak ostatecznie zrobiê.

« Ostatnia zmiana: 23-08-2010, 21:13 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #9 : 23-08-2010, 12:39 »

Cytat
...czy to mog± byæ jakie¶ czynniki ¶rodowiskowe? Tzn. jaki¶ sprzêt radiowy nadaj±cy z du¿± moc± w pobli¿u?
Zainteresuj siê emiterami infrad¼wiêków. Wstêpne info tu:
http://monitorpolski.wordpress.com/2010/07/24/emitety-infradzwiekow-tajna-bron-masonow/
Zapisane

Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #10 : 23-08-2010, 13:10 »

Klara27: Raczej nie wierze w masonów atakuj±cych mnie infrad¼wiêkami, a tym bardziej selektywnie tylko mnie w tym samym biurze msn-wink Nie wydaje mi siê równie¿, by ludzkie ucho by³o w stanie us³yszeæ d¼wiêk o natê¿eniu <20Hz. Podobnie¿ - je¶li to dobrze rozumiem - infrad¼wiêki bez problemu pokonuj± znaczne odleg³o¶ci, a by komu¶ zaszkodziæ, taki "emiter" o jakim pisano w arykule, raczej nie zmie¶ci³by siê w skrzynce z licznikiem pr±du smile Negatywne jego skutki odczuwaliby wszyscy, nie tylko ten osobnik na którym¶ piêtrze, który przeliczy³ na szybko ilo¶æ skoków swojej szczêki na 7 w ci±gu sekundy (to siê nazywa precyzja).

Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #11 : 23-08-2010, 13:54 »

Nie o masonów chodzi a o zasadê. Nie chodzi te¿ o Marka Podleckiego. frusty
« Ostatnia zmiana: 23-08-2010, 13:58 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #12 : 23-08-2010, 14:22 »

Klara27: Rozumiem. Tylko, ¿e d¼wiêk nie rozchodzi siê w±sk± wi±zk± w okre¶lonym kierunku. Dlatego np. niski ton jakim jest d¼wiêk np. gitary basowej lub bas w wiêkszo¶ci muzki tanecznej np. o czêstotliwo¶ci 50Hz slyszalny jest nie tylko w jednym miejscu pokoju/biura lecz w ca³ym pomieszczeniu i przy odpowiedniej mocy, tak¿e w pokojach s±siaduj±cych i dalej. Przy <20Hz jest podobnie, z t± ró¿nic±, ¿e ludzkie ucho tego nie us³yszy, a fale pokonuj± przeszkody znacznie ³atwiej ze wzglêdu na ich wiêksz± d³ugo¶æ. Wniosek: negatywne efekty czuliby wszyscy, zw³aszcza, ¿e pracuj± tutaj np. 2-3 lata.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #13 : 23-08-2010, 14:52 »

Mój znajomy, kilka lat temu, za³apa³ siê na ¶wietnie p³atne stanowisko w pewnej ¶wiatowej firmie w Wiedniu. Na pocz±tku by³ bardzo zdziwiony, ¿e to w³a¶nie On, Polak, dosta³ tê pracê. Po kilku miesi±cach, kiedy ból g³owy nie opuszcza³ go w pracy a nawet wkrótce zacz±³ mieæ omdlenia to podziêkowa³ i za pracê i za kasê. Inni w tym samym biurze mieli siê dobrze. Tak dobrze, ¿e wy¶miewali siê bez skrupu³ów ze swego kolegi z Polski. Potem okaza³o siê, ¿e na tym stanowisku (mówiê o miejscu do pracy) nikt nie popracowa³ d³u¿ej ni¿ 3 miesi±ce a inni robili zak³ady -  kto, ile wytrzyma.
Zapisane

Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #14 : 23-08-2010, 15:01 »

Je¶li te bóle nie ust±pi±, to pewnie zrobiê podobnie. Pracujê tu ju¿ 5tygodni i tylko w pierwszym tygodniu nie przypominam sobie bólu g³owy. Je¶li to tak jak mówi Mistrz, objawy oczyszczania, to raczej nie powinny chyba trwaæ miesi±cami. Wydaje mi siê, ¿e nie tak cyklicznie jak teraz.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #15 : 23-08-2010, 15:47 »

Na podstawie tego co napisa³e¶, uwa¿am, ¿e Twoje problemy maj± zwi±zek z miejscem pracy.
Zapisane

Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #16 : 24-08-2010, 08:26 »

Wczoraj po po³udniu wzi±³em ju¿ ibuprofen. Ku mojemu zaskoczeniu niewiele jednak pomóg³. Ból g³owy nieco siê zmniejszy³ ale nie by³a to znacz±ca ró¿nica. Za to wieczorem znowu serce ko³ata³o, jako¶ nierówno chodzi³o. Czu³em w klatce piersiowej jak pracuje nieregularnie. Oczywi¶cie normalnie tego nie odczuwam, a w takich chwilach mam wra¿enie, ze musze sam kontrolowaæ oddech, by serce bi³o jak trzeba (z³udne wra¿enie). Dzi¶ od godziny ju¿ w pracy i powtórka z rozrywki. Chyba zrezygnujê z tej pracy, albo to bêdzie chyba moja ostatnia.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 24-08-2010, 09:21 »

Wychodzi na to, ¿e zmiana miejsca pracy jest jedynym racjonalnym wyj¶ciem. Zw³aszcza je¶li jest mo¿liwo¶æ tej zmiany.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Jacek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: lipiec 2007
Sk±d: Antwerp
Wiadomo¶ci: 212

« Odpowiedz #18 : 24-08-2010, 10:18 »

W³a¶ciwie to bêdzie rezygnacja z obecnej i mam nadziejê, ¿e krótkie poszukiwanie nowej pracy. Nie chcê siê tutaj wykoñczyæ. Oby tylko wszystko wróci³o do normy i organizm zregenerowa³ siê po tym wszystkim.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #19 : 24-08-2010, 16:19 »

Jacek, nie chcê wyrokwaæ, ale jeste¶ na drodze, która jak widzê prowadzi Ciê do galopuj±cej nerwicy, a z tego trudno sie wylizaæ Smutny
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!