Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 06:33 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Okropne plamy na ca³ym cia³ku w przeci±gu godziny  (Przeczytany 32865 razy)
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« : 28-08-2010, 15:55 »

http://my.imageshack.us/v_images.php
Nie wiem co to i nie wiem sk±d to. Wygl±daj± bardzo dziwnie i s± prawie wszêdzie. Nie ma ich na stopach i buzi. Tak jakby siê rozlewa³y... Mówi, ¿e go nie swêdz±, ale obserwuj±c go czasami siê drapie.
Jestem przera¿ona.
P.S. Dzi¶ zjad³ dwie kanapki z mas³em, wêdlin± drobiow± dobrej jako¶ci i keczupem. (przewa¿nie jada jajecznicê) Lizaka, jedn± ga³kê lodów czekoladowo jagodowo brzoskwiniow±. Go³±bka i cztery ³y¿eczki surówki z selera i marchewki. Nie jad³ wcze¶niej selera, mo¿e to on? Ale do zup zawsze dodajê, ju¿ sama nie wiem.
Teraz jak patrzê na niego to mam wra¿enie, ¿e one siê rozprzestrzeniaj± z minuty na minuty a niektóre z nich bledn±. Tak nagle siê pojawi³y i tak szybko znikaj±? Oby.


I tak siê sta³o. W³a¶nie zrobi³am zdjêcia, na których widaæ jedynie delikatne odbarwienia, a po niektórych w ogóle ¶ladu nie ma. Jedyny dowód, na ich istnienie to zdjêcia. Czy kto¶ mo¿e to wyja¶niæ?


poprawne linki do zdjêæ:



















« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 16:41 wys³ane przez Gloria » Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #1 : 28-08-2010, 20:28 »

Moja córka mia³a przez jeden wieczór to samo. Rano nie by³o po tym ¶ladu, ale ja trochê nerwów przesz³am. To siê dos³ownie rozlewa³o po jej cia³ku, a w innych miejscach znika³o. Te¿ siê raczej nie drapa³a. Od tamtej pory nie powtórzy³o siê.
Zapisane

Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #2 : 29-08-2010, 09:57 »

Dzi¶ to jeszcze co¶ go ugryz³o w nocy i przez to siê drapa³. Jak go k³ad³am wieczorem to nie  by³o ¶ladu po plamach a dzi¶ widzê w którym miejscu by³y a teraz znowu ani ¶ladu. Mo¿e przez to swêdzenie po uk±szeniach siê "pobudzi³y".

Uploaded with ImageShack.us
A czy Twoja córka ma jakie¶ uczulenia?
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #3 : 29-08-2010, 10:54 »

Wcze¶niej raczej nie mia³a. Wysypki zaczê³y siê pojawiaæ po wprowadzeniu MO. Potem, przez kilka miesiêcy, ostro reagowa³a na pomidora i mandarynki, teraz to minê³o.
Zapisane

Misia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomo¶ci: 115

« Odpowiedz #4 : 29-08-2010, 16:44 »

Moja córa mia³a to samo. Lekarka powiedzia³a, ¿e jeszcze takiego czego¶ nie widzia³a. Rano plamy znika³y, a po po³udniu zaczyna³y siê pojawiaæ i powiêksza³y siê z minuty na minutê. Nie bra³a nic.(tak by³o przez trzy dni) Ale kiedy w czwartym dniu plama zaczyna³a "i¶æ" w kierunku gard³a, lekarka przestraszy³a siê, ¿e siê zacznie dusiæ. Kaza³a podaæ Enkorton. Od tego czasu te plamy ju¿ siê nie pojawi³y.
Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Sk±d: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 237

« Odpowiedz #5 : 29-08-2010, 17:30 »

Plamy nie bior± siê znik±d. Mo¿e to byæ alergen pokarmowy albo kontaktowy np. proszek do prania albo co¶ z podwórka. Encorton to silny lek hormonalny, lepiej przeczekaæ wysypkê. Od niemowlêctwa przechodzi³am najró¿niejsze wysypki, dzi¶ ju¿ wiem czemu te wysypki s³u¿±. Organizm oczyszcza siê z jakie¶ substancji.
« Ostatnia zmiana: 29-08-2010, 17:45 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #6 : 29-08-2010, 20:01 »

Znowu siê pokaza³y. Zd±¿y³am zrobiæ kilka fotek jak na nó¿kach zaczê³o siê wyg³adzaæ i znikaæ. Có¿ to mo¿e byæ??? Mo¿e jednak to ten seler surowy?
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #7 : 29-08-2010, 23:19 »

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50271.html
Te zdjêcie s± bardziej wyra¼ne.
Mo¿e Mistrz wie co za paskudztwo przypl±ta³o siê do Jasia.
Nie wiem dlaczego, ale w g³êbi duszy jestem jako¶ spokojna. Mo¿e to mamina intuicja.
Wieczorem niektóre plamy zaczê³y go swêdzieæ, czy mogê czym¶ ten ¶wi±d z³agodziæ?
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 20:57 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #8 : 02-09-2010, 20:01 »

Po plamach ani ¶ladu. Trochê poczyta³am i wszystko wskazuje na pokrzywkê. Typowe objawy, kilkana¶cie minut po zjedzeniu "alergenu" wystêpuj± takie odczyny i po chwili znikaj±. U nas trwa³o to trzy dni. Wysyp trwa³ ok 15 minut i w przeci±gu nastêpnej godziny znika³. Ha, nastêpnym razem ju¿ tak nie spanikujê smile
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
pollo
« Odpowiedz #9 : 02-09-2010, 20:14 »

Tak, to wygl±da na alergiê pokarmow±. Musisz kontrolowaæ co maluszek je i wyeliminowaæ z diety pokarmy, które mu szkodz±. Seler bardzo czêsto uczula. Tak samo jak i gluten, jajka, mleko, soja, dorsz, sezam, truskawki...
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #10 : 02-09-2010, 20:34 »

Tym razem na pewno by³ to seler, co nie zmienia faktu, ¿e i tak trzeba byæ ostro¿nym.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #11 : 03-09-2010, 18:53 »

Zbyt d³ugo sielanka nie trwa³a. Pojedyncze plamki pojawi³y siê wczoraj a dzi¶... nawet buzia mu podpuch³a. Plecy tym razem czyste, ale nó¿ki, rêce i tym razem ewidentnie go swêdzi. Zjad³ dzi¶ (ju¿ nie po raz pierwszy) nale¶niki z nutell±, d¿emem truskawkowym i bia³ym serem. Szkoda mi go bardzo bo na dodatek katar go dopad³ i od razu w stanie ¿ó³to zielonej. Czekamy na rozwój wydarzeñ.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
pollo
« Odpowiedz #12 : 03-09-2010, 19:15 »

Cytat
Zjad³ dzi¶ (ju¿ nie po raz pierwszy) nale¶niki z nutell±, d¿emem truskawkowym i bia³ym serem.

Wcale siê nie dziwiê, ¿e go wysypa³o.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #13 : 03-09-2010, 20:38 »

Jad³ to wiele razy i zawsze by³ spokój. Mo¿e t± kompozycj± "pobudzi³am" alergiê. W ka¿dym razie na d³ugo te sk³adniki zosta³y wyeliminowane z menu.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Szpilka
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomo¶ci: 171

« Odpowiedz #14 : 03-09-2010, 21:41 »

Ludzie dopatruj± siê bezpo¶redniej przyczyny wysypki, podczas gdy latami wciskaj± dzieciakom syf do ¿o³±dka. Bezo, zmieñ proszê ¿ywienie dziecka, no i tok swojego my¶lenia rodem z Klanu. Tyle siê tu przecie¿ tr±bi od tym, co zdrowe, co nie. confused  Jeste¶ od roku na forum i dajesz dzieciakowi Nutellê?
Wiem, ¿e zaraz padn± opinie, ¿e jadê jak po ³ysej kobyle, ale przyznacie, ¿e kiedy kto¶ po tak d³ugim pobycie na forum Bios³one pisze, ¿e daje dziecku taki syf do jedzenia i siê zastanawia sk±d wysypka to nó¿ siê w kieszeni otwiera.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #15 : 03-09-2010, 21:59 »

Zjad³ dzi¶ (ju¿ nie po raz pierwszy) nale¶niki z nutell±, d¿emem truskawkowym i bia³ym serem. Szkoda mi go bardzo bo na dodatek katar go dopad³ i od razu w stanie ¿ó³to zielonej. Czekamy na rozwój wydarzeñ.
Taaa... mnie te¿ szkoda, ¿e ma takich kumatych rodziców. Szkoda gadaæ.

Moja córa mia³a to samo. Lekarka powiedzia³a, ¿e jeszcze takiego czego¶ nie widzia³a. Rano plamy znika³y, a po po³udniu zaczyna³y siê pojawiaæ i powiêksza³y siê z minuty na minutê. Nie bra³a nic.(tak by³o przez trzy dni) Ale kiedy w czwartym dniu plama zaczyna³a "i¶æ" w kierunku gard³a, lekarka przestraszy³a siê, ¿e siê zacznie dusiæ. Kaza³a podaæ Enkorton. Od tego czasu te plamy ju¿ siê nie pojawi³y.
Tu nastêpni pacjenci. Ludzie, co Wy robicie tutaj na Bios³one. To mo¿e jeszcze podaj namiary na pani± lekarkê, jak taka dobra?
« Ostatnia zmiana: 03-09-2010, 22:02 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #16 : 03-09-2010, 23:48 »

Niestety nie sprecyzowanie dok³adnie faktów skutkuje tym co teraz przeczyta³am, nie by³o to mi³e. Ch³opcy s± od¿ywiani wg zasad bios³one od d³ugiego ju¿ czasu. Ilo¶æ nutelli by³a niewielka bo tylko z jednym nale¶nikiem, ale widocznie to wystarczy³o do takiej reakcji Jasia organizmu. Zazwyczaj to by³a rozpuszczona gorzka czekolada i to raz w miesi±cu.
Mimo to muszê powtórzyæ lekturê na temat od¿ywiania dzieci.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
pollo
« Odpowiedz #17 : 04-09-2010, 06:15 »

Rozumiem, ¿e dzieci domagaj± siê s³odkiego, jednak jest tyle przepisów na smaczne, zdrowe potrawy. Np. kasza jaglana czy ry¿ br±zowy z jab³kiem czy gruszk±, ziarno amarantusa z mlekiem orzechowym w³asnej roboty (mielisz pól szklanki ¶wie¿o ³uskanych orzechów laskowych, dodajesz szklankê wody i masz ju¿ gotowy napój orzechowy)...Na przek±skê w ci±gu dnia bardzo dobre s± owoce. Na zlocie podziwia³am Damianka, który z wielkim smakiem potrafi³ zje¶æ pude³ko borówek. W dzisiejszych czasach takie dzieci to rzadko¶æ.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #18 : 04-09-2010, 09:05 »

W takim razie do takiej rzadko¶ci mo¿na do³±czyæ równie¿ Jasia poniewa¿ je wyj±tkowo du¿o owoców. Dziennie jab³ko, trzy gruszki, borówki to obowi±zek na przemiennie z pude³eczkiem malin. Nektarynki 3. To jest jego zestawienie owoców na ca³y dzieñ. Oprócz tego oczywi¶cie podstawowe posi³ki. Chêæ na owoce jest nieco mniejsza jak tego dnia wypije KB.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #19 : 04-09-2010, 09:14 »

...mielisz pól szklanki ¶wie¿o ³uskanych orzechów laskowych, dodajesz szklankê wody i masz ju¿ gotowy napój orzechowy)...

Orzechy laskowe to bardzo silny alergen. S± te¿ w Nutelli.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!