Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:48 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ból g³owy a kregos³up.  (Przeczytany 16199 razy)
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« : 05-09-2010, 07:20 »

Od niepamiêtnych czasów mam ból g³owy, mimo prawie 5 lat MO, KB i DP, a w³a¶ciwie to ju¿ od dawna zdrowego od¿ywiania, nie mog³em siê go pozbyæ. By³ robiony masa¿ szyi i to nie raz. Bez zmian.
Jeszcze inn± rzecz±, której nie mog³em siê pozbyæ, by³o pieczenie ¿eber. Dziêki konkretnemu masa¿owi krêgos³upa na wysoko¶ci ¿eber pieczenie zmieni³o siê w regeneracyjne/chodz±ce i zaczê³o ustêpowaæ, podobnie z bólem g³owy.
Po kilku dniach, w ¶rodê, gdy siê po³o¿y³em na pod³odze (od poprzedniego zlotu ¶piê na pod³odze) co¶ mi chrupnê³o w krêgos³upie w miejscu gdzie by³ masa¿ (na wysoko¶ci ¿eber). Ju¿ nastêpnego dnia by³o jako¶ inaczej i z dnia na dzieñ zaczyna powracaæ do tego, co by³o wcze¶niej.

Wynika z tego, ¿e krêgos³up na wysoko¶ci ¿eber nie tylko oddzia³uje na ¿ebra, ale na g³owê, na jelita, po 1-2 dniach od masa¿u zaczê³a siê rewolucja  w jelitach (od d³ugiego czasu mam gazy i nie mog³em siê tego pozbyæ), chodz±ce pobolewanie i pieczenie po jelitach i w ich pobli¿u. Nogi zrobi³y siê lekkie a by³y ciê¿kawe (od kolan w dó³), zaczê³a siê poprawiaæ koncentracja, przesta³em byæ senny/ospa³y mimo 6-7 godzin snu (wcze¶niej 10-12 godz i by³o kijowo).

Po tym chrupniêciu wszystkie procesy, które zaczê³y postêpowaæ po masa¿u wyhamowa³y i zaczê³y siê cofaæ (do stanu poprzedniego).

Mój krêgos³up mia³ przej¶cia (mia³em kontuzje, podobnie jak stawy barkowe, biodrowe i jedno kolano), wiêc jest w nie najlepszym stanie, czasami go odczuwa³em ale nie by³o to nic powa¿nego.

Dlaczego to miejsce w krêgos³upie ma a¿ takie znaczenie?

Czy to jest ucisk, zapalenie nerwów czy jeszcze co¶ innego?

Jak skutecznie pozbyæ siê tego problemu?
« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 18:08 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Meagi
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 49
MO: 22-01-2010
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 146

« Odpowiedz #1 : 05-09-2010, 08:20 »

Ja te¿ mam bóle krêgos³upa na wysoko¶ci ¿eber. I ból w karku. I bóle g³owy te¿. Chocia¿ nie tak czêsto jak Ty. Zawsze mi siê wydawa³o, ¿e to pozytywny objaw. I ¿e jak to wszystko mija, to mam miê¶nie bardziej rozlu¼nione.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 18:08 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #2 : 05-09-2010, 08:44 »

Je¶li ból jest przej¶ciowy, to nie ma siê czym przejmowaæ (chyba, ¿e jest silny rozrywaj±cy), ale jak trwa to bardzo d³ugo i nic siê nie zmienia, to ju¿ chyba co¶ jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 18:09 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #3 : 05-09-2010, 20:31 »

Czy to jest ucisk, zapalenie nerwów czy jeszcze co¶ innego?
Prawdopodobnie jest to ucisk dysku, albo nawet krêgu na nerw. Bierze siê to z os³abienia miê¶ni przykrêgos³upowych na skutek czego krêgos³up osiada i jest to, co napisa³em powy¿ej.
Dlaczego miê¶nie s³abn±? Mo¿liwe trzy przyczyny:
1. Brak ruchu
2. Przeci±¿enia (np. wpatrywanie siê w monitor godzinami)
3. Z³a pozycja podczas snu (g³owa za nisko albo za wysoko)
Oczywi¶cie kontuzje tak¿e mog± zwoje robiæ. Samo rozlu¼nienie miê¶ni przez masa¿ mo¿e nie wystarczyæ. Trzeba je odbudowaæ.
Przyczyn± bólów g³owy mo¿e byæ tak¿e ucisk na ¿y³ê, która idzie przy krêgos³upie szyjnym. Nie wiem, jak ona siê fachowo nazywa.
Tutaj trochê o tym:
http://www.kuliksystem.pl/gabinet_terapii_manualnej_choroby_kregoslupa-s-88-pl.jsp
« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 18:10 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #4 : 05-09-2010, 20:40 »

Mo¿e zacznij spaæ na czym¶ wygodniejszym?msn-wink
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #5 : 06-09-2010, 04:12 »

Ok 10 (do tego czasu nie wiedzia³em co to stawy) lat temu mia³em kontuzjê, i od wtedy nie mogê wyj¶æ na prost± w tym wzglêdzie, jednak mimo wszystko i tak jest zno¶nie.

W monitor to siê wpatruje godzinami, ale w bardzo ró¿nych pozycjach (chyba krêgos³up siê domaga), ale odpowiadaj± mi czêste przerwy, oraz czêste zmienianie pozycji zajmowanej przed komputerem.
Z ruchem te¿ nie jest najgorzej.

Mo¿e zacznij spaæ na czym¶ wygodniejszym?msn-wink

W³a¶nie spanie na pod³odze zmniejszy³o znacznie pieczenie ¿eber. A pod³oga jest bardzo wygodna tylko na pocz±tku trzeba siê przyzwyczaiæ.

Wczoraj jak siê wyprostowa³em, to w (w przybli¿eniu mo¿e nawet dok³adnie) chrupnê³o mi w tym miejscu, co wcze¶niej, a¿ posz³o promieniowanie od krêgos³upa do g³owy (jakby pr±d).

Wiem, ¿e uporanie siê z tym problemem nie bêdzie proste, buja³em siê do¶æ d³ugo zanim doszed³em do obecnego (zno¶nego) stanu, by³o znacznie gorzej.

Aktualnie polujê na papryczki - opisane dzia³anie na stawy i miê¶nie wygl±da obiecuj±co.


« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 18:13 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #6 : 07-09-2010, 09:36 »

Wreszcie MO zabra³o siê za najg³êbsze pok³ady toksyn w organizmie. Na mój ch³opski rozum, musia³e¶ uwolniæ niez³y konglomerat badziewia, st±d zrobi³o siê miejsce po jego uwolnieniu, to i chrupie.

Czy w jad³ospisie u Ciebie jest to, co proponuje Zibi? http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=12080.0

Zwróæ uwagê funkcjê j±dra mia¿d¿ystego w tek¶cie   http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr±¿ek_miêdzykrêgowy

« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 10:29 wys³ane przez Heniek » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #7 : 07-09-2010, 17:32 »

Wreszcie MO zabra³o siê za najg³êbsze pok³ady toksyn w organizmie. Na mój ch³opski rozum, musia³e¶ uwolniæ niez³y konglomerat badziewia, st±d zrobi³o siê miejsce po jego uwolnieniu, to i chrupie.
Nie ma tak dobrze, w tym miejscu mia³em kiedy¶ kontuzjê, a chrupnê³o kilka dni po masa¿u wykonanym w tym miejscu przez Mistrza.
Wiele razy mia³em poprawiany krêgos³up przez krêgarzy, ale zawsze wyskakiwa³o w ci±gu kilku dni po (niewa¿ne jakbym uwa¿a³), wiêc nauczy³em siê w tym stanie jako¶ funkcjonowaæ, ale by³em nie¶wiadomy, ¿e te nieprawid³owo¶ci krêgos³upa (czy jego okolic) robi± a¿ tyle zamieszania.

Mam wiele stawów poprzestawianych, ale jakiej¶ ostrzejszej jazdy podczas oczyszczania z nimi nie by³o, wystarczy³o trochê aktywno¶ci i ju¿ nie dokucza³y.

Czy w jad³ospisie u Ciebie jest to, co proponuje Zibi? http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=12080.0
Sukcesywnie w³±czam do jad³ospisu.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2010, 18:15 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #8 : 07-09-2010, 19:55 »

Sukcesywnie w³±czam do jad³ospisu.
Koniecznie.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Lacky
« Odpowiedz #9 : 07-09-2010, 21:45 »

Je¿eli mia³e¶ kontuzje krêgos³upa to zaleczone miejsce defektu sta³o siê idealnym miejscem do kumulacji toksyn (zarówno przestrzenie miêdzy krêgowe jak i otaczaj±ce je nerwy). Przy oczyszczaniu takiego defektu cz³owiek staje siê okresowym „kalek±”. Oczyszczane miejsca okresowo staj± siê ma³o sprawne i podatne na uszkodzenia. Trwaj±ce procesy zapalne powoduj± zaburzenia w dzia³aniu nerwów, nale¿±cych do uk³adu autonomicznego przywspó³czulnego, co powoduje du¿e zaburzenia w pracy narz±dów zwi±zanych z trawieniem pokarmów oraz powoduj± bóle g³owy. To jest co¶ takiego jak oczyszczaj±cy siê nerw kulszowy powoduje upo¶ledzenie dzia³ania stawu biodrowego i ból ca³ej nogi.

Jak d³ugo mo¿e trwaæ regeneracja – od kliku tygodni do kilku lat. Wszystko zale¿y od tego jak wygl±da proces oczyszczania i czego tak naprawdê dotyczy. Je¿eli oczyszczany jest tylko uk³ad nerwowy to oczyszczanie koñczy siê szybko. Je¿eli nastêpuje oczyszczanie i regeneracja krêgos³upa to proces mo¿e trwaæ do kilku lat i okresowo mocno mo¿e upo¶ledziæ ruchliwo¶æ cz³owieka.

Proces mo¿e byæ realizowany na dwa sposoby:
1.   Proces ci±g³y d³ugi mocno upo¶ledzaj±cy organizm „okresowe kalectwo” – trwa wtedy kiedy organizm w czasie reakcji oczyszczaj±cych ci±gle jest stymulowany do oczyszczania (pe³ne oczyszczenie a dopiero pó¼niej regeneracja)
2.   Proces przerywany powtarzaj±cy siê w ró¿nych okresach czasu z ró¿nym nasileniem – takie co¶ jest realizowane jak przy wyst±pieniu objawów przestajemy stymulowaæ organizm do oczyszczania a tylko dzia³amy wzmacniaj±co. Organizm upora siê z problemem w stopniu jakim zosta³ do tego zmuszony czyli usunie czê¶æ problemu. Po pewnym czasie znowu wykona ten sam proces przy ponownej stymulacji do oczyszczania.

Z oczyszczaniem krêgos³upa i nerwów jest tak samo jak z innymi narz±dami, ale wszystko trwa o wiele d³u¿ej. Samo chrupniêcie krêgos³upa to tylko pocz±tek procesu regeneracji, który przy dobrym oczyszczeniu jeszcze bardziej upo¶ledzi okresowo organizm. (mo¿e nie byæ tak ¼le jak pisze ale trzeba byæ na to przygotowanym i nie panikowaæ)

Ja przechodzi³em podobny proces, (ale nie mia³em uszkodzonego krêgos³upa), który trwa³ u mnie kilka miesiêcy. Równie¿ wtedy mia³em zaburzon± pracê jelit, nerek itp.

U mojego taty regeneracja stawów razem z nerwem kulszowym trwa³a i jeszcze siê do koñca nie zakoñczy³a prawie 2 lata (z okresowym „kalectwem” w postaci mocnego upo¶ledzenia chodzenia).

Spanie na pod³odze jest dobrym rozwi±zaniem, bo pobudza nerwy do szybszego pozbycia siê toksyn i szybszej regeneracji ale na pocz±tku mog³o zadzia³aæ jak popêdzanie organizmu do oczyszczania.

Dobre by by³y równie¿ æwiczenia rozci±gaj±ce krêgos³up (przestrzenie miêdzy krêgowe) tj. le¿enie na ³ó¿ku i pchanie nóg w dó³ a górnej czê¶ci tu³owia w górê (tak po kilkana¶cie minut dziennie).
Zapisane
Meagi
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 49
MO: 22-01-2010
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 146

« Odpowiedz #10 : 08-09-2010, 08:14 »

Bardzo ciekawie i jasno to opisa³e¶ Lacky.
Zastanawiam siê jeszcze nad jednym. U mnie jest taka kolejno¶æ: bóle miê¶ni przy krêgos³upie, potem co¶ mi siê zaciska w okolicy splotu s³onecznego (¿o³±dek) i trochê na lewo. Jak próbujê to rozlu¼niæ to czujê ból. Jak mi siê udaje rozlu¼niæ to mi siê odbija. Potem jest ból g³owy. Jakie¶ 2-3 dni.
Czy to o to chodzi?

Trwaj±ce procesy zapalne powoduj± zaburzenia w dzia³aniu nerwów, nale¿±cych do uk³adu autonomicznego przywspó³czulnego, co powoduje du¿e zaburzenia w pracy narz±dów zwi±zanych z trawieniem pokarmów oraz powoduj± bóle g³owy.
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #11 : 08-09-2010, 18:54 »

Mimo prawie 5 lat MO (w miedzyczasie kilka miesiêcy PMO) nie zauwa¿y³em (w tym czasie) odczuwalnej zmiany sprawno¶ci.
¦piê na pod³odze od roku (poprzedniego zlotu), dziêki temu pieczenie ¿eber znacznie siê zmniejszy³o. Krêgos³up mam tak poprzestawiany, ¿e wystarczy siê konkretnie wyprostowaæ i mi chrupie. I to nie w jednym miejscu. Przez ca³y okres MO nie zauwa¿y³em istotnej zmiany. Podatno¶æ na to zawsze siê zwiêksza³a po nastawianiu krêgów.


« Ostatnia zmiana: 08-09-2010, 20:54 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #12 : 09-09-2010, 20:46 »

Mimo prawie 5 lat MO (w miedzyczasie kilka miesiêcy PMO) nie zauwa¿y³em (w tym czasie) odczuwalnej zmiany sprawno¶ci.

Czyli w twoim przypadku bóle g³owy to tylko pocz±tek a ca³y proces dopiero siê zacznie.
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #13 : 10-09-2010, 03:51 »

G³owa ca³y czas jest bez istotniejszych zmian przez te 5 Lat . By³y momenty, ¿e ca³kowicie ustêpowa³o, ale po pewnym czasie wraca³o do punktu wyj¶cia. Tak by³o po 4-5 miesi±cach MO, utrzymywa³o siê przez kilka miesiêcy, by powróciæ do do punktu wyj¶cia.

Na to chrupniêcie zwróci³em uwagê, bo przy bardzo delikatnym ruchu (jak k³ad³em siê na pod³ogê i to wcale nie szybko) mia³o miejsce.

Krêgos³up mam w takim stanie (od kontuzji, wcze¶niej tego nie by³o), ¿e wystarczy trochê siê poprzeginaæ, poprzeci±gaæ, poprostowaæ, czy poskrêcaæ i wtedy chrupie i to w wielu miejscach. By³o tak przed mikstur±, podczas picia mikstury nic istotnego siê nie zmieni³o.


« Ostatnia zmiana: 10-09-2010, 10:23 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!