Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 20:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zakwasić środowisko pochwy?  (Przeczytany 16045 razy)
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« : 16-09-2010, 09:05 »

Mam dość krępujące pytanie, a mianowicie czy ktoś wie jak skutecznie zakwasić środowisko pochwy? Czytałam że w takim środowisku nie nękają nas zakażenia, tylko nie wiem jak to robić naturalnie:)

Czytałam także że duże ilości wapnia,magnezu pomagają osiągnąć ten stan ale nie chcę przyjmować suplementów. Ponadto dieta bogata w wapń i mg także temu sprzyja. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 16-09-2010, 10:03 »

Nie da się tego zrobić w 100% naturalnie, gdyż każde wprowadzenie czegokolwiek do środowiska pochwy to jednak sztuczna ingerencja. Doraźnie zastosować można przez tydzień czopki na receptę zawierające Acidi borici 3% albo 3% roztwór wodny kwasu bornego - dla zakwaszenia, a potem lactovaginal, co powinno ostatecznie przywrócić prawidłową florę bakteryjną. Można też zakładać przez pewien czas tampony z alocitem. Nie wiem czy stosowałaś mieszankę ziołową na drogi moczowe - to działa najlepiej, gdyż wpływa na cały układ moczowo-płciowy.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #2 : 16-09-2010, 12:33 »

Grażynko, znalazłam coś takiego - czy o takie globulki Ci chodziło?

W aptece mozna zrobic sobie globulki z kwasem bornym o nastepujacym skladzie:
Acidi borici 0,6
Ol. cacao q.s.
M.f. glob.vag.
D.t.d. No 24

acidi borici to kwas borny 0.6 g na jedna globulke
ol cacao to masło kakaowe wypełniacz masy globulki q.s. oznacza z łaciny ze daje sie tyle ile potrzeba do wykonania i globulki zazwyczaj waż ok3 gram wiec powinno być tego masła jakies 2,4 grama bo 0,6 jest kwasu
m.f. glob.vag. oznacza z łaciny polecenie wykonania globulki dopochwowej to nie jest zaden składnik ten zwrot informuje co farmaceuta ma do wykonania masc globulke czopek czy miksture
d.t.d. no 24 oznacza ze ma byc 24 te globulki równiez łaciński skrót dokładnie daj takich dawek 24
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 16-09-2010, 12:41 »

Naturalnie to środowisko pochwy zakwaszają bakterie - pałeczki kwasu mlekowego. Organizm dostarcza im pożywkę, którą jest cukier, a one, na drodze fermentacji bakteryjnej, przerabiają go na kwas mlekowy. Jeśli środowisko pochwy zostanie wyjałowione z pałeczek kwasu mlekowego, to zasiedlą je inne drobnoustroje, a wtedy sytuacja staje się nieciekawa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!