Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 09:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak pozbyć się smrodu ciała?  (Przeczytany 45399 razy)
loch
« : 17-10-2007, 06:29 »

Jestem chory na candidę i posiadam większość typowych objawów tej choroby. Od jakiegoś czasu moja skóra śmierdzi okropnie. Nawet nie potrafię opisać tego zapachu (zapchany nos nic nie czuję od dawna). Zacząłem pić MO, łykam Pau d'arco, wapń, magnez, cynk, probiotyki piję dużo wody i stosuję dietę antygrzybiczną. Piłem też czosnek niedźwiedzi i takie herbatki odtruwające (śmierdzący kał mam po nich). Piję też bratek, szałwię, miętę oraz melisę i herbatki owocowe. Ale smród dalej się utrzymuje. Podejrzewam zatrucie toksynami. Stosuję gorące kąpiele w soli żeby wypocić ten syf z siebie. Myję się mydłem siarkowym i protexem. Już nie daję rady... Jak się pozbyć tego zapachu?
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #1 : 17-10-2007, 10:16 »

Przypuszczam, że niedawno zacząłeś oczyszczanie i miksturę. Może za dużo środków oczyszczających na raz? Musisz się zdobyć na cierpliwość, nie masz innego wyjścia- i przeczekać. U mnie to trwało kilka mies. chociaż nie było jakichś ostrych objawów kandydozy. Dotąd są kilkudniowe okresy, że powraca zapach potu ale szybko mija. Zauważyłam, że ma to związek z tym co jem.
Z opisu wynika, że masz nasilone oczyszczanie przez skórę, wiec powinieneś zmywać te toksyny chociaż 2xdz. Spróbuj kąpieli jak radzi puzaiczek. Dodatkowo na koniec możesz polać się szałwią i poczekać az ciało samo wyschnie lub posmarować się olejem (w malej buteleczce olej z pestek winogr. + parę kropli olejku o zapachu, który lubisz). Zawsze trochę zneutralizuje zapach i poprawi Twoje samopoczucie. Powodzenia! Dasz rade! smile
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
iwomis
« Odpowiedz #2 : 17-10-2007, 10:29 »

Myślę, że to skutek działania MO i oczyszczania organizmu. Powoli... spokojnie... a higiena swoją drogą- konieczna. Może nie stosuj tak drastycznych kosmetyków - lepsze delikatne.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #3 : 17-10-2007, 12:12 »

Zapomniałam dodać - stosujesz za dużo preparatów na raz, zamiast sobie pomóc możesz zaszkodzić. Nie przesadzaj. Zostaw jeden a dobry. Na razie daj podziałać MO. Wiesz, że czosnek śmierdzi - a zapach jego jest odczuwalny nawet z potem.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kamil
« Odpowiedz #4 : 17-10-2007, 17:11 »

Cierpisz prawdopodobnie na grzyba... jednym z objawów grzybicy jest "mysi" zapach ciała... Ja bym się nie doszukiwał jakiś cudownych metod na eliminacje zapachu... Zacznij powolną eliminację grzyba z organizmu, a ten dziwny zapach też minie...
Zapisane
loch
« Odpowiedz #5 : 19-10-2007, 18:52 »

Cytat od: Grażyna
Pomaga suchy masaż ciała:
http://www.sparesort.pl/index.php?go=styl-zycia&cat1=encyklopedia
"masaż loofah -
Peeling wykonywany gąbką z wapniowych włókien loofah, rośliny z rodziny dyniowatych. Loofah jest bardzo popularna w Europie i Azji ponieważ skutecznie usuwa suchy naskórek i poprawia krążenie."
Popijaj raz dziennie napar z szałwi. Kąpiele na zmianę: ze skrzypu oraz z olejem z pestek winogron (metoda Mistrza - książka 1.Oczyszczenie s. 151). Co do kosmetyków, powiem więcej - żadnych kosmetyków, tylko zalecenia Mistrza w tej sprawie. I przeczekać, minie.

A gdzie można kupić ten skrzyp?
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #6 : 19-10-2007, 19:26 »

Cytat od: "loch"
a gdzie można kupić ten skrzyp?

W sklepie zielarskim lub internetowym.
Zapisane
doloress10
« Odpowiedz #7 : 03-11-2007, 17:13 »

Loch, chciałabym nawiązać z tobą kontakt. Napisałam do ciebie prywatną wiadomość. Jak możesz to daj znać. Mój mail to doloress10@gazeta.pl
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Emilia49
« Odpowiedz #8 : 13-12-2007, 19:13 »

P. Loch, proszę spróbować robić sobie kąpiel 2x w tygodniu. Zagotować /delikatnie/ 3 garście skrzypu i pozostawić do naciągnięcia na 15 min, wlać do wanny + 4 łyżki imbiru i poleżeć sobie. Woda żeby była ciepła aby się wygrzać. Wyjść z wanny i zaraz do łóżka,wygrzać się i wypocić. Toksyny ze skóry się usunie i zapach też. Jeżeli skóra swędzi z nadmiaru toksyn to też pomaga na jakiś czas.

[ Dodano: 13-12-2007, 19:15 ]
Dodam, że imbir kupuje się mielony w spożywczym sklepie.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:14 wysłane przez Klara27 » Zapisane
ela
« Odpowiedz #9 : 28-12-2007, 11:56 »

Stosuję MO od roku. przez jakiś czas nie śmierdziały mi nogi i byłam szczęśliwa. Niestety teraz znowu pojawił się może nie smród, ale brzydki zapach. Ponadto na prawej stopie mam jakby liszaj i taki sam na lewej dłoni w zgięciu przy nadgarstku. Myślałam, że to przejdzie na zawsze ale niestety nie. Poza tym nigdy nie miałam drastycznych objawów po stosowaniu MO. Aha, jeszcze astma się trzyma mocno. I raz dziennie muszę zażywać Zafiron. Czy jest szansa, że to wszystko minie bezpowrotnie?
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #10 : 28-12-2007, 14:49 »

Na stopy proponuję codzienne ich moczenie w alocicie - patrz 1 tom "Oczyszczanie" J. Słoneckiego (zmiana butów na inną parę, lub dokładne ich upranie - jeśli zapach był na tle bakteryjnym, a nie z toksyn wydzielanych z wewnątrz). Po kilku tygodniach powinno być lepiej. smile
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:16 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #11 : 07-01-2008, 18:55 »

Jest taki dezodorant w formie sztyftu z unikalnej krystalicznej skały /pochodzi z nieczynnego wulkanu z Azji/ bez dodatku konserwantów, sztucznych barwników i środków zapachowych, bezpieczny dla alergików nie zawiera alkoholu dzięki temu nie podrażnia skóry. Jest superwydajny jedno opakowanie wystarcza aż na rok nawet przy codziennym stosowaniu i skutecznie usuwa przykre zapachy jest do każdego rodzaju skóry można go użyć do pach i stóp. Nazywa się Super Deo firmy Reutter do nabycia w aptece lub sklepach zielarskich cena około 17zł. Może w waszych dolegliwościach się sprawdzi. Powodzenia
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Urszulka
« Odpowiedz #12 : 11-01-2008, 07:24 »

loch, myślę, że powinieneś się cieszyć z takich właśnie objawów.....tzn. że organizm wyrzuca toksyny. Może zbyt intensywne oczyszczanie zastosowałeś, byc może należy zmniejszyć dawkę. Ale pot i w dodatku śmierdzący w trakcie oczyszczania organizmu to bardzo dobry znak. Ja osobiście stosuję prysznic....ale czasami kąpiele w olejku pichtowym i rokitnikowym. Spróbuj, może i Tobie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:19 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kamil
« Odpowiedz #13 : 23-08-2008, 06:34 »

Cytat od: Grzegorz
Na stopy proponuję codzienne ich moczenie w alocicie - patrz 1 tom "Oczyszczanie" J. Słoneckiego (zmiana butów na inną parę, lub dokładne ich upranie - jeśli zapach był na tle bakteryjnym, a nie z toksyn wydzielanych z wewnątrz). Po kilku tygodniach powinno być lepiej smile

Czy ten sposób, pozbycia się przykrego zapachu stóp, stosował ktoś z was i odniósł zamierzony skutek - jakaś poprawa w tej kwestii?
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:20 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #14 : 23-08-2008, 08:20 »

Zawsze najlepiej jest wypróbować samemu. Jest to skuteczny sposób, jeśli się go stosuje systematycznie wraz z codzienną pielęgnacją (niektórzy np. nie myją się rano, bo się w łóżku nie zabrudzili. To błąd. Wieczorne moczenie stóp nie zwalnia z porannego mycia.) Jeśli nosi się zabudowane obuwie, to warto między palce włożyć małe kawałeczki waty, a potem dopiero skarpetki. Zasypka dla dzieci także jest wskazana, ale na zdrową skórę bez podrażnień. Warto zadbać o racjonalne odżywianie i raz dziennie popijać słaba herbatę z szałwi.
Zapisane
Kamil
« Odpowiedz #15 : 23-08-2008, 08:48 »

Cytat od: "Grażyna"
Zawsze najlepiej jest wypróbować samemu. Jest to skuteczny sposób, jeśli się go stosuje systematycznie wraz z codzienną pielęgnacją (niektórzy np. nie myją się rano, bo się w łóżku nie zabrudzili. To błąd. Wieczorne moczenie stóp nie zwalnia z porannego mycia.) Jeśli nosi się zabudowane obuwie, to warto między palce włożyć małe kawałeczki waty, a potem dopiero skarpetki. Zasypka dla dzieci także jest wskazana, ale na zdrową skórę bez podrażnień. Warto zadbać o racjonalne odżywianie i raz dziennie popijać słaba herbatę z szałwi.


Higiena jest na najwyższym poziomie... herbata z szałwi - po niej zauwazyłem jedynie mniejszą potliwość ciała i na tym tyle... Mnie tam stopy nigdy się nie pociły - mimo, iż są suche i umyte to wydziela się z nich nieprzyjemny zapach (mówie o stopach zarówno bez okrycia jak i w skarpetach czy butach). Wszystko to jest dosyć wyraźne, dokładnie jak bym chodził tydzień w tych samych skarpetkach - wyczuwalne przez osoby znajdujące się koło mnie... A czy MO i odżywianie pomaga? Może kiedyś przez 2 tyg. było dobrze... Zresztą niewiele z tego pamiętam smile
Dlatego szukam czegoś sprawdzonego... od dłuższego czasu eksperymentowałem z wieloma rzeczami i nic...
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #16 : 23-08-2008, 09:29 »

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu ciała są kąpiele w wannie z dodatkiem imbiru. Rozgrzane ciało lepiej wydziela toksyny. Nogi moczyć w kawie: kawę zagotować, dwie łyżki na 1 litr wody i moczyć nogi przez 10 dni. Powinno się skończyć z niweprzyjemnym zapachem Bielizna i skarpetki, oczywiście z naturalnych włókien, czyli bawełna.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:23 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #17 : 23-08-2008, 09:48 »

Cytat od: "Kamil"
Mnie tam stopy nigdy się nie pociły - mimo, iż są suche i umyte to wydziela się z nich nieprzyjemny zapach

U mnie z początku, gdy piłam MO, nic takiego się nie działo. Właściwie odczułam to tylko w trakcie głodówki (całkowitej). U niektórych osób pojawia się właśnie jako efekt oczyszczania podczas picia mikstury, u jednych wcześniej, u innych później. Leczenie musi być ogólnoustrojowe, tak jak sama grzybica.

Fiona, sposób z kawą wygląda sensownie. Dodatkowo ładnie pachnie  msn-wink
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 23-08-2008, 11:29 »

Moim zdaniem przyczyną dolegliwości może być nadmierna higiena uniemożliwiająca bakteriom symbiotycznym zasiedlenie skóry. Należałoby zatem zrezygnować z jakichkolwiek środków myjących, natomiast stopy kilkakrotnie w ciągu dnia moczyć w alocicie, i nim także myć przy użyciu gąbki lub ściereczki, a następnie smarować maścią tranową. Dodatkowo zrezygnować z prysznica, natomiast kąpać się jedynie w wannie z dodatkiem oleju z pestek winogron, też bez użycia środków myjących.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2012, 14:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kamil
« Odpowiedz #19 : 23-08-2008, 12:13 »

Cytat od: "fiona50"
nogi moczyc w kawie. Kawe zagotowac dwie lyzki na 1 litr wody i moczyc nogi przez 10 dni. Powinno sie skonczyc z niprzyjemnym zapachem.


Co takiego jest w kawie, że eliminuje zapach stóp ?
Nie wiem czy to ma znaczenie... ale u mnie po wypiciu kawy (podobnie jak i herbaty czerwonej i zielonej) zapach ze stóp się nasila, mniej więcej razy 2 smile - a czemu tak jest, tego nie wiem...

Cytat od: Mistrz
Moim zdaniem przyczyną dolegliwości może być nadmierna higiena uniemożliwiająca bakteriom symbiotycznym zasiedlenie skóry.

Hmm... nie jestem przekonany czy na pewno od nadmiernej higieny... Ja się myje jedynie raz dziennie (poranny prysznic) i myje całe ciało jak i stopy żelem pod prysznic (Palmolive) i na tym tyle szorowania się smile - więc chyba źle nie jest... Od kilku miesięcy na stopy nic nie stosuje, bo nic nie pomagało smile - więc chyba aż tak nadgorliwy na higiene stóp nie jestem.
A tak na marginesie to ze mną jest trochę dziwnie - po nieprzespanej nocy - powiedzmy 4-5h, po zjedzeniu np. cebuli, czosnku czyli czegoś z rodziny "anty", po zażyciu np. multiwitaminy (olimp) czy kolagenu (olimp) - zapach jest mocno wyraźniejszy...

Cytat od: Mistrz
stopy kilkakrotnie w ciągu dnia moczyć w alocicie, i nim także myć przy użyciu gąbki lub ściereczki

Alocit kojarzy mi się z czymś antybakteryjnym smile - Kiedyś próbowałem spryskiwać stopy dedozorantem scholl'a z jakimś środkiem antybakteryjnym - uff... to było niedobrze... zapach się potrajał smile i tyle z tego mi przyszło... Stąd też boję się trochę tego pomysłu smile No chyba że alocit zupełnie inaczej działa na skórę stóp... Czyż moje domysły są słuszne ?
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!