Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 05:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy ze zdrowiem 2,5-latki  (Przeczytany 66374 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #60 : 30-10-2011, 22:19 »

Cytat
Testy na nietolerancje pokarmowe to bajer dla baranów
Jakieś "sto lat temu", przed Biosłone miałam silne reakcje histaminowe na migdały i produkty z nich (np. marcepan). Zanim pokojarzyłam fakty, a reakcje naprawdę miałam spektakularne, wielokrotnie wzywano do mnie pogotowie np. gdy następowała silna reakcja z dusznościami i puchnięciem całego ciała (w tym dróg oddechowych) po obieraniu ze skórki sparzonych migdałów - bez ich konsumpcji. Testy alergiczne nie wykazały/potwierdziły tego.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #61 : 31-10-2011, 07:33 »

Testy na nietolerancje pokarmowe to bajer dla baranów co ich na to stać, taka jest prawda,
Prawda jest taka, że baranów na ogół nie jest stać, ale odpowiednio "przekonany" baran-rodzic zadłuży się, żeby swojemu jagnięciu zrobić test, choć nie ma zielonego pojęcia, jaką z tego korzyść może wynieść jagnię.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #62 : 31-10-2011, 08:27 »

Tak, tylko z drugiej strony ten rodzic myśli, że robi dobrze. No bo jak ma myśleć skoro żaden wspaniały lekarz nie pomógł, a jeszcze następny radzi takie testy? Albo w końcu grzebie w internecie i trafi na bioslone, albo nie. A czy jeszcze uwierzy w to o czym się tu mówi to inna bajka. Jasne, że nie można ślepo wierzyć we wszystko co się przeczyta i ktoś może zapytać czemu akurat ta droga, a nie inna skoro tyle można znaleźć w necie cudownych sposobów na zdrowie. Ale trzeba obserwować swój organizm i na tej podstawie stwierdzić czy coś jest dla nas. Ja bardzo szybko poczułam, że idę właściwą drogą, praktycznie po wypiciu kilku KB. Ale tak sobie myślę, że może właśnie dlatego, że mam problemy z jelitami i tu reakcje są najszybsze. Ktoś kto ma inne kłopoty może musi dłużej poczekać, ja też mam wiele innych i na razie wielkiej poprawy nie ma. Ale na co mam liczyć jak całe studia pochłaniałam czekoladę i wypijałam litry kawy? Do tego głównie chleb i inne słodycze. Monya tu tylko cierpliwość. Wprowadź wszystkie zasady i żyj normalnnie nie czekając ciągle na poprawę bo i Ty i córka zwariujecie.
Zapisane

Poszukująca
Monya
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #63 : 07-11-2011, 11:55 »

Zwracam się jeszcze z prośbą o poradę w sprawie dróg moczowych mojego dziecka. Karolina (prawie 4 lata) nigdy nie miała stwierdzonego zapalenia dróg moczowych, a jednak odkąd przestała nosić pieluchę czyli od 1.5 roku ma problemy z sikaniem: od czasu do czasu ma takie dni, że sika co pół godziny, pijąc przy tym normalnie, albo wręcz mało. Badania moczu ma zawsze w normie, kiedyś zrobiłam jej poziom glukozy i też wynik był dobry. USG brzucha, bez nacisku na nerki, miała w w wieku 1.5 roku.
Odkąd poszła do przedszkola w tym roku, problem z częstym sikaniem jeszcze się nasilił. Jest to bardzo uciążliwe, szczególnie teraz, kiedy jest już zimno, a nawet krótki spacer nie obejdzie się bez sikania. W nocy, jeśli jej nie wysadzę, to sika. Zdarzyło się może z 5 razy w całym jej życiu, że przespała całą noc bez wpadki. Ewidentnie coś jest nie tak, tylko co (badania moczu ok) i co z tym robić? 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!