Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 20:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem ze skórą  (Przeczytany 19782 razy)
cru
« : 19-10-2007, 20:35 »

Mam problem i proszę Was o pomoc i radę.

Parę dni temu zauważyłam bardzo zaczerwienione miejsca na skórze pod pachami. Wypływa mi z tego ropa, strasznie swędzi i boli - nie wiem jak to dokładnie określić, bo nie jest podobne do niczego znanego mi. Używałam (przestałam, kiedy zauważyłam zmiany chorobowe) antyperspirantu firmy AA, bo na inne jestem uczulona. Taki sam problem miałam kilka lat temu, kiedy jeszcze byłam zdrowa.

Doradźcie co robić - czy przemywać sokiem z aloesu, czy czymś innym? To jest strasznie dokuczliwe.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam smile
« Ostatnia zmiana: 01-02-2010, 19:14 wysłane przez Solan » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #1 : 20-10-2007, 13:55 »

Możesz sokiem z aloesu, na zmianę z okładami z szałwii. Jeśli masz żyworódkę, to polecam zamiennie.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2010, 19:15 wysłane przez Solan » Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
cru
« Odpowiedz #2 : 21-10-2007, 09:43 »

Dziękuję za pomoc, aloes sam pomaga, ale strasznie wysusza skórę i bałam się, że to może spowodować dalsze problemy. smile

Edit: Mam pytanie - jak często to przemywać?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2010, 19:16 wysłane przez Solan » Zapisane
cru
« Odpowiedz #3 : 21-10-2007, 10:09 »

Nie mam pojęcia czy jest to czyrak, te zaczerwienione miejsca są lekko wypukłe i sączy się z nich "coś" lepkie. Jak zaschnie, to widać żółtawą barwę; ma nieprzyjemny zapach, ale o słabym natężeniu. Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek, ale ok. 2 lata temu miałam podobne plamy na całym ciele, tylko że z nich nic się nie sączyło, a swędziały jednakowo (pani dermatolog powiedziała, że to atopowe zapalenie skory - czyli nic nie wiedziała). Przeszło mi to po jakimś czasie i teraz pojawiają się czasem małe plamki, ale tylko na dekolcie.

Grażynko, czy mam iść do lekarza i zrobić jakieś badania, żeby potwierdzić bądź zaprzeczyć czy to czyrak?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2010, 19:19 wysłane przez Solan » Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #4 : 21-10-2007, 12:28 »

cru, jeśli chcesz i masz aparat cyfrowy, pstryknij fotkę i wyślij na forum. Pod okienkiem, gdzie piszesz post jest " Kliknij aby dodać zdjęcie do wiadomości", a szczegółowy opis jak to zrobić jest tutaj → http://www.fotosik.pl/txt/syndykacja/ik17.swf
Zapisane
cru
« Odpowiedz #5 : 21-10-2007, 13:38 »

niestety nie mam sprawnej cyfrowki, ale postaram sie zrobic dobre zdjecie telefonem, jak sie uda to zamieszcze, dzieki za rade smile
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #6 : 21-10-2007, 17:16 »

cru,
wspomniałaś, że używasz antyperpirantu. Jeśli stosujesz go non stop, może to być zapalenie mieszków włosowych, bo w tym miejscu skóra sie nie oczyszcza. Spróbuj w tym przypadku okładów z rozgotowanego siemienia lnianego. Siemię nałóż na gazę, owiń i pozostaw na całą noc. Trochę trudno to będzie umocować, ale pokombinuj. Sposób równie skuteczny w przypadku czyraków. W taki sposób wyleczyłam czyraki u mojego syna - wyszły razem z rdzeniem.
A tak na przyszłość daj sobie spokój z dezodorantami. Wyszukaj co poleca Mistrz
 p/ poceniu się. U mnie skutkuje szałwia oraz preparat homeopatyczny Silicea.
Rączki do góry i kuruj się. Pozdrawiam.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
cru
« Odpowiedz #7 : 21-10-2007, 17:30 »

Lucy w lato uzywam czesto, ale gdy pogoda jest chlodniejsza nie czuje potrzeby i uzywam bardzo rzadko, a te zmiany wlasnie teraz i poprzednio pojawiaja sie jak jest chlodno i nie uzywam nic. mam zmielone siemie czy takie moze byc? ile czasu je gotowac?
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #8 : 21-10-2007, 17:43 »

Zmielone siemię niestety nie nadaje się ( ono zresztą nie ma wcale właściwości leczniczych).
Łyżeczkę siemienia gotować na małym ogniu w 3/4 szklanki wody 15 min. Gęstą papkę  razem z ziarnem nakładać na gazę jeszcze ciepłe. Powodzenia
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #9 : 22-10-2007, 10:41 »

Cru,
a może masz ten stan po depilacji  tych okolic ?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
cru
« Odpowiedz #10 : 22-10-2007, 11:13 »

stosuje rozne metody pozbywania sioe "niechcianego" owlosienia, ale ostatnio przez ok 2 m-ce nie robilam nic ze skora pod pachami, oprocz uzywania od przypadku do pory antyperspirantu, wiem tez ze wtedy pomoglo mi smarowanie zmian flucinarem
Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #11 : 22-10-2007, 11:21 »

cru- za dużo komplikujesz sobie sprawę, fakt, że stosujesz depilacje, antyperspiranty jest dowodem na to, ze nie jesteś "naturalna". Szkodzisz sobie chemia. Fakt, ze niewydepilowane pachy wyglądają nieestetycznie, lecz w Twoim przypadku -nie rób na razie tego. M=wymyj sie zwykłą woda z szarym mydłem, wytrzyj delikatnie do sucha i zastosuj mąkę ziemniaczaną, która łagodzi delikatnie podrażnienia i jest naturalnym talkiem. Spróbuj, może zadziała. Pozdrawiam. smile  smile  smile  smile  smile
Zapisane
cru
« Odpowiedz #12 : 22-10-2007, 12:27 »

nie stosowalam zadnych kremow do deilacji tylko zyczajny deilator, bo niestey ale nie potrafilabym zalozyc bluzki na ramiaczka majac "dzungle" pod pachami, z reszta z nadmiernym owlosieniem mam roblem od lat i sama juz nie wiem co na to poradzic,najbardziej przeszkadzaja mi "wasiki" Smutny

mycie mydlem siarkowym pomoglo o tyle ze juz nic sie nie saczy i nie swedzi sprobuje jeszcze jakies inne metody na "usokojenie" skory
Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #13 : 22-10-2007, 12:35 »

teraz masz szanse na ubranie bluzki z dłużnym rekawem, przecież idzie zima... pocierp...
Zapisane
cru
« Odpowiedz #14 : 22-10-2007, 12:38 »

totez od ok 2 m-cy nic skorze nie robie a  i ten nieszczesny antyperspirant stosuje duzo rzadziej niz w lato i m. in. dlatego nie rozumiem skad teraz mi sie cos takiego wzielo  Smutny
Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #15 : 22-10-2007, 14:07 »

się zbiera z czasem - może masz jakiegoś gronkowca- przejdź się do lekarza, jak nie pomoże maka ziemniaczana
Zapisane
cru
« Odpowiedz #16 : 22-10-2007, 21:15 »

w związku z owłosieniem byłam u endokrynologa-ginekologa i starał się zrobić mi porządek w hormonach przez  kilka lat, udało mu się to prawie w 100% a problemy z owłosieniem jak były tak są, a przez leczenie żołądek ucierpiał strasznie. z analizy pierwiastkowej włosa doktor Janus wyczytał, że mam nadmiar któregoś żeńskiego hormonu i nie wiem czy to się jakoś wyprostuje dzięki MO czy muszę iść do lekarza??

a co do problemów skórnych, to moja mama miała zawsze skłonności do uczuleń na różne substancje i ogólnie miała delikatną skórę i myślę, że ta moja wrażliwość częściowo może być odziedziczona, z resztą od kiedy mój stan zdrowia zaczął się pogarszać i skóra też zaczęła być delikatniejsza i zaczęłam mieć wysypki od np sztucznej bluzki, czy jak się bardziej spociłam.powiedzcie czy to się kiedyś skończy??  Smutny
Zapisane
Mata
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.08.2005r.
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #17 : 22-10-2007, 23:02 »

Również ma uczelenie na wszystkie dezodoranty. Po zastosowaniu pojawia się wysypka na dość dużej powierzchni pod pachami. Nie stosuję żadnych dezodorantów chemicznych, tylko po każdej kąpieli parę kropli cytryny świeżo wyciśniętej (3-4). To stary chiński sposób i bardzo skuteczny. Pozdrawiam.
Zapisane

"Nie wiem wszystkiego i nigdy nie będę wiedziała"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!