Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 14:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stosowanie tamponów z alocitem a ewentualna ciąża  (Przeczytany 7638 razy)
Kowalskaa
« : 12-10-2010, 14:03 »

Witam, zastanawiam się, czy stosowanie tamponów z alocitem, może mieć jakiś wpływ na procesy powodujące zajście w ciążę, tj. czy stosować je, czy może zrezygnować w drugiej fazie cyklu- po jajeczkowaniu, a przed wystąpieniem krwawienia, kiedy to ewentualnie może dojść do zapłodnienia i pierwszych podziałów komórki jajowej. Czy może nie ma to żadnego znaczenia. Jak myślicie Drodzy Eksperci ? smile 
Zapisane
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #1 : 16-10-2010, 13:56 »

Ja, też jestem ciekawa, czy tamponowanie alocitem może mieć w pływ na zajście w ciążę?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #2 : 05-08-2013, 05:42 »

Ponawiam powyższe pytania odnośnie tamponowania przy staraniach o dziecko. Czy tamponowanie alocitem w momencie kiedy są dni płodne może powodować, że do ciąży nie dojdzie bądź może zaszkodzić?
Zapisane
Lutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 27.08.2012
Skąd: Kraków
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3 : 05-08-2013, 09:09 »

Tak na zdrowy rozum: gdyby aloes miał znaczący wpływ na zajście w ciążę, to od dawna używano by go jako środka antykoncepcyjnego, a nic mi o tym nie wiadomo, choć może jestem niedoinformowana.
Poza tym, jeśli stosujesz tamponowanie, to znaczy, że coś tam jest nie tak, a organizm głupi nie jest i nie da się namówić na ciążę w czasie remontu, zbierze siły to doczekasz się dziecka.
Zapisane

Świat jest taki jak sądzisz, że jest.
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #4 : 05-08-2013, 11:11 »

Albo jakimś cudem zajdzie w ciąże i dziecko będzie się rozwijać w niezdrowym organizmie. Również uważam, że nie ma sensu starać się o dziecko, kiedy jest się schorowanym, bądź ma się problemy z narządami rodnymi.

Jednak odpowiadając na pytanie - osobiście uważam, że nie powinno zaszkodzić.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2013, 11:49 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #5 : 05-08-2013, 19:04 »

Mam tendencje do zapaleń i mimo, że nie cierpię jak kiedyś na zapalenia, to stosuję profilaktycznie, żeby uniknąć ciężkich zapaleń jak kiedyś. Dwa lata przygotowuję się do zajścia w ciążę i nie mogę odkładać w nieskończoność tej decyzji. Czuję się dobrze ogólnie choć zawsze jest coś co chciałoby się poprawić, a czas płynie...

Tamponowanie alocitem może powodować skurcze macicy, co raczej nie sprzyja zajściu w ciążę. Niestety na forum znalazłam tylko przykłady stosowania tamponowania w późniejszym okresie ciąży.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #6 : 05-08-2013, 19:24 »

Skoro masz ciągłe, powracające zapalenia to proponuję wybrać się do dobrego bioenergoterapeuty.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!