Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 11:43 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: M³ody wiek, a tu przeboje w jelitach i nie tylko  (Przeczytany 10416 razy)
pawello
« : 12-10-2010, 16:54 »

Witam!

Chcia³bym opisaæ tutaj moje dolegliwo¶ci, byæ mo¿e kto¶ mi pomo¿e. Mam 24 lata, 5-6 lat temu spo¿ywa³em dosyæ spore ilo¶ci kalorii, dodatkowo nadu¿ywa³em suplementów takich jak gainery, bia³ka, dekstroza, kreatyna, bcaa, oraz stacki z USA, w których mog³o znajdowaæ siê wszystko - AAKG, androstendiole itd. Moja waga wynosi³a wtedy oko³o 75kg przy 175cm wzrosu. Potem przez oko³o 2 lata schud³em do 61kg. Jako¶ 4 lata temu po zjedzeniu sporej ilo¶ci ciasta bardzo ¼le siê czu³em przez kolejne 2 tygodnie w wyniku czego trafi³em do szpitala na 10 dni. Wmówiono mi nerwicê z powodu sesji egzaminacyjnej, mia³em zrobionych ró¿ne badania krwii i moczu, ci¶nienia z czego wysz³a podwy¿szona bilirubina we krwi (2.5), podwy¿szone ci¶nienie 160/80 oraz alfa-amylza w moczu. TSH, FT3, FT4, ASPAT, ALAT itd. wszystko by³o w normie. Brak WZW typu A/B/C. Badanie kontrastowe jelita OK. Wyszed³em ze szpitala i czu³em siê tak samo jak tam przychodzi³em. Zaprzesta³em na oko³o rok, dwa bo nie wiedzia³em do kogo siê zwróciæ. Trafi³em na gastrologa, który poprzez USG stwierdzi³, ¿e mam refluks ¿o³±dkowy oraz "¶wiat³o" w±troby wskazywa³o na jej powiêkszenie i st³uszczenie. Przez ostatnie 2 lata bra³em duspatalin, probiotyki, nolpaze b±d¼ anesteloc, trochê pomaga³o, ci¶nienie zesz³o do 120/80. To by³o tylko "podtrzymywanie", poniewa¿ by³y dni, w których wszystko powraca³o. Ogólnie d³ugi czas stara³em siê nie je¶æ produktów przetworzonych oraz s³odyczy. W czerwcu bêd±c gdzie¶ na mie¶cie, zjad³em jak nigdy pizze - ser, pieczarki, sok nesti do tego coca cola i 2 batoniki, rezultat - nastêpnego dnia uczucie gor±ca w jelitach, "bañki" jelita grubego oraz ostre krêcenie w g³owie no i z oko³o 61kg wagi spad³em w 1 dzieñ do 57kg. Zrobi³em sobie gastroskopie, wyszed³ helicobacter, dosta³em antybiotyk. Oczywi¶cie odpowiednio od¿ywiaj±c siê - bez s³odyczy, fast foodów itd. by³o w miarê OK. Zrobi³em sobiê musli z owocami kandydozywanymi w tym miêdzy innymi z suszonym bananem, brzoskwini± itd. - rezultat, znowu ostre przeboje w jelitach, pieczenie, uczucie gor±ca, uczucie scisku g³owy, krêcenie siê w g³owie, nag³e przyspieszenie akcji serca - takie cos siê dzieje przez pare minut, potem ustaje, tak jakby co¶ chcia³o przej¶æ przez jelito ale nie mog³o. Na w³asne ¿yczenie zrobi³em sobiê badanie na paso¿ty w kale, które nic nie wykaza³o. Zacz±³em trochê szperaæ po necie i zobaczy³em objawy, które siê pokrywaj± z moimi a wiêc - uczucie zimnych r±k, stóp, lêki, dr¿enie r±k, czasami depresje, uczucie ¶cisku g³owy, czasami szybkie akcje serca, wzdêcia, zaparcia ale nie by³o biegunek a jak by³y to bardzo ¿adko. Obstawi³em, ¿e to kandydoza. Zrobi³em badanie mykologiczne w kierunku grzybów i dosta³em wynik - wyhodowano candida species pojedyñcze kolonie, wyhodowano grzyby ple¶niowe ++. Dosta³em nystatyne na 7 dni, w czwartek koñcze. Nie widzê jakiej¶ olbrzymiej poprawy. Obecnie to co jem gdzie¶ od 2 tygodni to, wêglowodany oddzielnie, bia³ko oddzielnie. Weglowodany + t³uszcz, bia³ko + t³uszcz. ¦niadanie b±d¼ kolacja to p³atki owsiane zwyk³e, obiad to jaja bad¼ ryby b±d¼ miêsco z sa³atk±, na któr± sk³ada siê pomidor, sa³ata lodowa, czosnek, oliwki z oliwek. Nie jem mleka, serów, cukru, czekolad, ry¿u bia³ego, pieczywa w ogóle, ze wzglêdu na to, ¿e robi± niez³y "mess". I w sumie teraz, nie wiem co dalej. Nie wiem czy rzeczywi¶cie candida u mnie jest, chocia¿ wiele moich objawów na to wskazuje. Zastanawiam siê nad kuracj± antygrzybiczn± (opisan± w "Nie daj siê zje¶æ grzybom" - swoj± drog± ksi±¿ka Pana dr. Janusa bardzo mi siê spodoba³a), która niestety troche czasu trwa, ale od d³u¿szego czasu nie jem "s³odyczy" i produktów przetworzonych wiêc dla mnie tutaj to nie jest jak± kolwiek przeszkod±. Bardziej martwi mnie moja waga 57kg i ¿eby nie posz³a w dó³, bo je¶li tak siê stanie to bêdzie bardzo s³abo z tego wyj¶æ. Gdyby kto¶ pomóg³ mi w dobraniu produktów, które powinienem spo¿ywaæ oraz doradzi³, czy warto stosowaæ MO i kuracje antygrzybiczn± w moim przypadku by³bym bardzo wdziêczny.
Pozdrawiam
Zapisane
pawello
« Odpowiedz #1 : 13-10-2010, 17:33 »

Po przeczytaniu pierwszetgo tomu ¶wietnej ksi±¿ki "Zdrowie na w³asne ¿yczenie", Pana S³oneckiego zaczynam mieæ w±tpliwo¶ci co do leczenia grzybicy ogólnoustrojowej wg Janusa z u¿yciem dosyæ sporej liczby suplementów, preparatów antygrzybicznych itd. i chyba zacznê siê zastanawiaæ nad MO. Ale dalej nie wiem, czy nie wp³ynie to negatywnie na moj± nisk± wagê?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #2 : 13-10-2010, 18:06 »

zaczynam mieæ w±tpliwo¶ci co do leczenia grzybicy ogólnoustrojowej wg Janusa z u¿yciem dosyæ sporej liczby suplementów, preparatów antygrzybicznych itd.
Szybko siê uczysz  thumbsup.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Rob
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomo¶ci: 134

« Odpowiedz #3 : 16-10-2010, 01:31 »

Mogê powiedzieæ tyle, ¿e mam niemal te same objawy/dolegliwo¶ci (tzn. w tej chwili nie mam na DP) lecz mam problemy z wag± tak samo jak Ty Pawello i nie mogê tej wagi podbiæ na diecie prozdrowotnej Smutny W tej chwili 74 kg przy wzro¶cie 195 cm, 4 lata temu ok 90 kg z tym, ¿e tak samo jak i Ty bra³em od¿ywki jad³em co popadnie msn-wink, do tego kuracje antybiotykowe i w miêdzy czasie wyciêcie wyrostka robaczkowego. Ogólnie radzi³bym wdro¿yæ DP + MO + KB na pewno to pomo¿e w dolegliwo¶ciach jakie Ciê trapi± stary, mi to pomog³o, ale z wag± mo¿e byæ gorzej =/. Ja w I etapie DP schud³em jeszcze 2 kg i taka waga mi zosta³a (z 76 na 74 kg).

Ogólnie to naprawdê ciê¿ko podbiæ mi wagê w II etapie DP, a jem dosyæ sporo ilo¶ciowo, a i tak brakuje mi kalorii Smutny tzn.:

¦niadanie:
ponad 100 g kaszy jaglanej + jajecznica z 5 jaj na smalcu i boczku ze szczypiorem
-po ¶niadaniu ok. godziny 1 jab³ko

Obiad:
ziemniaki w mundurkach 4 ¶rednie ziemniaki + pó³tora schabowego msn-wink w jajku + mas³o na ziemniaki i pietruszka + surówka z kiszonej kapusty i marchwi na oleju.
-ponad godzinê po obiedzie KB z pestek z dyni, s³onecznika, siemienia i po³owy banana

Potem podwieczorek msn-wink:
100 g ry¿u br±zowego bezglutenowego firmy sonko (spo¿ywam od czasu do czasu wymiennie z kasz± jaglan± w tym posi³ku msn-wink) na ma¶le.

Kolacja:
ponad 100g kaszy jaglanej i 3 jajka sadzone na smalcu + szczypior

Sorry Pawello, ¿e trochê "za¶miecam" twój w±tek przyk³adem mojej dziennej diety, ale mo¿e eksperci lub kto¶ na forum doradzi³by co by mo¿na dodaæ wysoko kalorycznego i w miarê "na szybko", ¿eby podbiæ ilo¶æ kalorii dziennie. W ogóle sporo czasu w ci±gu dnia przy garnkach siê stoi ¿eby przygotowaæ to co wymieni³em i tak co dzieñ =/. Obliczy³em, ¿e jakie¶ ok 2000 kcal spo¿ywam dziennie przy wzro¶cie 1.95 i my¶lê, ¿e tu jest chyba problem ? Tylko, ¿e bym musia³ je¶æ jeszcze wiêcej posi³ków i wiêcej czasu w ci±gu dnia po¶wiêcaæ ¿eby to przygotowaæ Smutny.

Co ciekawe ostatnio zrobi³em ma³y test. Odstawi³em MO na tydzieñ (te¿ z powodu zbyt dokuczliwych ju¿ objawów oczyszczania) i przez 4 dni doda³em do mojego jad³ospisu 2 bu³ki na dzieñ i przyty³em ponad kg z tym, ¿e ju¿ w drugim dniu po zjedzeniu tych bu³ek mia³em w k³ucie w sercu i dziwne uczucie, czasem nawet lekkie bóle w jelitach z lewej strony, co¶ podobnego jak opisa³ Pawello. No i po 4 dniach odstawi³em gluten =/ i waga wróci³a do 74...
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
pollo
« Odpowiedz #4 : 18-10-2010, 14:52 »

Cytat
i przez 4 dni doda³em do mojego jad³ospisu 2 bu³ki na dzieñ

 eek

Z takim podej¶ciem, widzê marne szanse na wyzdrowienie.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 18-10-2010, 15:55 »

Zamiast tych bu³ek zjad³abym zupy na ko¶ciach, flaczki, bigos, golonkê, boczek i inne takie. Schab jest chudym miêsem. Lepsza karkówka. Teraz aura sprzyja jedzeniu "ciê¿szych" posi³ków.
Zapisane
pawello
« Odpowiedz #6 : 19-10-2010, 13:08 »

Dziêki Rob smile.
Ca³y problem polega na tym, ¿e jak zjem t³usto (np. jajka na smalcu + pozosta³o¶ci t³uszczu do kaszy), to ¼le siê czujê. Parê lat jad³em niesma¿one, 2 dni temu spróbowa³em powy¿szego zestawu i chyba znowu schud³em. A jedz±c gotowane...nie da siê wyci±gn±æ du¿o kalorii.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2010, 17:21 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Albert75
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 10.09.2009
Sk±d: Wa-wa
Wiadomo¶ci: 105

« Odpowiedz #7 : 19-10-2010, 19:57 »

Spróbuj wykluczyæ który¶ ze sk³adników, który mo¿e powodowaæ z³e samopoczucie.
We¼ na pocz±tek czysty, ¶wie¿y smalec gêsi kawa³ek kie³basy lub parówki na patelniê, w to ze dwie czyste pieczarki i 2-3 jaja, zjedz i sprawd¼ jak siê czujesz. Ja nigdy po czym¶ takim nie mia³em z³ego samopoczucia.
Mo¿e kwestia jako¶ci t³uszczu, albo co¶ z kasz±....
Co do MO, to fakt u mnie w pierwszym pó³roczu masa spad³a do¶æ znacznie, gdzie¶ po 10 miesi±cach zaczê³o dopiero przybywaæ, ale powolutku msn-wink
« Ostatnia zmiana: 19-10-2010, 22:55 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo¶ci: 309

« Odpowiedz #8 : 19-10-2010, 20:23 »

Cytat
Co ciekawe ostatnio zrobi³em ma³y test. Odstawi³em MO na tydzieñ (te¿ z powodu zbyt dokuczliwych ju¿ objawów oczyszczania) i przez 4 dni doda³em do mojego jad³ospisu 2 bu³ki na dzieñ i przyty³em ponad kg
Jak o nietolerancjach pokarmowych czyta³em, to raz spotka³em siê z informacj±, ¿e jednym z objawów mo¿e byæ trudne do wyt³umaczenia przybranie na wadze nawet dwóch kilogramów w ci±gu nocy. Nie zag³êbia³em siê w to zjawisko, bo mnie na tyle nie zainteresowa³o, ale mo¿e ten sam mechanizm zadzia³a³ u Ciebie po powrocie do glutenu, bo masz na niego nietolerancjê.
Zapisane
pawello
« Odpowiedz #9 : 20-10-2010, 17:52 »

Jestem dopiero 2 dzieñ na MO, zaczynam od 1/4 dawki. Jeszcze nie na DP ani KB, ale my¶lê, ¿e powoli spróbujê siê "wdro¿yæ". Równie¿ dzisiaj zrezygnowa³em z glutenu - p³atków owsianych, które jad³em dotychczas 2 x dziennie. Zrobi³em tak¿e wiêksze zakupy - kasza gryczana, jaglana, jajka, mas³o, smalec, schab, piersi i uda z kurczaka, bia³a kie³basa, boczek, oliwki zielone bez pestek, seler, pietruszka i marchew, sa³ata lodowa (surówki). Odstawi³em czosnek oraz pomidory. Na razie cebuli, kapusty kiszonej ani grochu, fasoli, kukurydzy nie chcê ruszaæ, chcê wypróbowaæ kombinacje tego co powy¿ej. Oczywi¶cie je¶li sma¿one, to tylko na smalcu.
« Ostatnia zmiana: 20-10-2010, 17:59 wys³ane przez Solan » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #10 : 06-11-2010, 14:57 »

Cytat
Zrobi³em tak¿e wiêksze zakupy - kasza gryczana, jaglana, jajka, mas³o, smalec, schab, piersi i uda z kurczaka, bia³a kie³basa, boczek, oliwki zielone bez pestek, seler, pietruszka i marchew, sa³ata lodowa (surówki). Odstawi³em czosnek oraz pomidory.

Sa³ata lodowa ch³onie azotany jak g±bka, poza tym ma mniej warto¶ci od¿ywczych, ni¿ zwyk³a sa³ata. Kurczaki to te¿ nie jest dobry pomys³, chyba ¿e masz dostêp do takich z wolnego chowu.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomo¶ci: 134

« Odpowiedz #11 : 10-12-2010, 01:53 »

Cytat
Jak o nietolerancjach pokarmowych czyta³em, to raz spotka³em siê z informacj±, ¿e jednym z objawów mo¿e byæ trudne do wyt³umaczenia przybranie na wadze nawet dwóch kilogramów w ci±gu nocy. Nie zag³êbia³em siê w to zjawisko, bo mnie na tyle nie zainteresowa³o, ale mo¿e ten sam mechanizm zadzia³a³ u Ciebie po powrocie do glutenu, bo masz na niego nietolerancjê.
Voldin, w sumie to co¶ w tym mo¿e byæ, czyta³em w którym¶ z postów Zibiego (ju¿ nie pamiêtam którym), ¿e organizm kiedy mia³ straciæ kilogramy, to odk³ada³ najpierw wodê i tym samym najpierw by³ lekki wzrost wagi, a potem spadek (je¿eli co¶ przeinaczy³em to przepraszam Zibi). Mo¿e to w³a¶nie u mnie wyst±pi³o i jest to zwi±zane z nietolerancj± pokarmow±, no bo jak mog± siê od³o¿yæ prawie 2 kg wagi przez jedn± dobê, jak siê zjad³o posi³ek o wadze np. 400 g, w którym wystêpuje gluten ,wiêc to chyba musi byæ woda, bo potem waga i tak spad³a...

W zasadzie to wszystko sprowadza siê do tego aby za³ataæ "dziury" w naszym organizmie, czyli nad¿erki. Jak nie bêdzie nad¿erek, bêdzie np. lepsze wch³anianie sk³adników od¿ywczych, organizm zacznie nagle od¿ywaæ i siê regenerowaæ, a tak¿e robiæ porz±dki z zaniedbaniami z przed lat - tak w wielkim skrócie. smile
« Ostatnia zmiana: 11-12-2010, 07:53 wys³ane przez Apollo » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!