Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje dziecko źle śpi, jęczy i jest niespokojne...  (Przeczytany 15059 razy)
wia83
« : 17-10-2010, 00:11 »

Może ktoś znajdzie radę, jak mogłabym pomóc mojemu 8-miesięcznemu synowi. Od ok. 2 miesięcy moje dziecko jęczy przez sen, przebudza się, wierci i jest niespokojne. Ja się wykańczam, bo nie śpię razem z nim, karmię go co prawda piersią, ale nie za każdym razem chce ssać. Nawet jeśli posmaruję mu dziąsła to i tak po kilkudziesięciu minutach jest pobudka. Dodam, że dziecko ma równowagę psychiczną, ja jestem spokojna, mamy kochający dom. Staram się ograniczać mu bodźce w ciągu dnia a i tak w nocy jęczy... Pomóżcie proszę, bo nie wiem, co robić, mąż już śpi w innym pokoju, ja z dzieckiem w łóżku, aby nie wstawać do niego co kilkanaście minut. Dziecko nie było szczepione, nie miało także żadnych infekcji, w dzień jest pogodne, wesołe i towarzyskie, tylko te noce...Pomocy!!!
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 11:07 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 17-10-2010, 06:57 »

Proszę nie mylić nas z forum medycznym, gdzie się wpada po e-receptę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dotka100
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 23.06.2010
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #2 : 17-10-2010, 09:39 »

Może przyjrzyj się swojej diecie. To też ma wpływ na zachowanie dziecka.
Zapisane
wia83
« Odpowiedz #3 : 17-10-2010, 10:39 »

Proszę nie mylić nas z forum medycznym, gdzie się wpada po e-receptę.

Nie chodzi o receptę, ale może ktoś miał podobną sytuację i wie jak temu zaradzić...
« Ostatnia zmiana: 17-10-2010, 14:09 wysłane przez Apollo » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #4 : 17-10-2010, 17:54 »

A sprawdziłaś czy dzidzi po prostu nie wyrzynają się ząbki? Dziecko ośmiomiesięczne już ząbkuje, ale powodem może być też jedzenie. Czy dziecko tylko ssie pierś, czy wdrażasz posiłki stałe? Może coś szkodzi delikatnemu żołądeczkowi? Czym poisz dziecko? Jest tak wiele czynników, że musisz sama dojść do tego co szkodzi dziecku. Po kąpieli spróbuj " poprzemierzać " go troszkę, pogimnastykować.
Przemierzanie, to dotykanie prawym łokciem do lewego kolanka i lewym łokciem do prawego kolanka. Jeśli ćwiczenie wykonasz kilka razy naprzemiennie, to dziecko będzie zadowolone, jeśli jest zdrowe i będzie płakało wniebogłosy, jeśli coś poważniejszego mu dolega.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2010, 18:21 wysłane przez Apollo » Zapisane
wia83
« Odpowiedz #5 : 17-10-2010, 21:36 »

Dzięki, ale mój Mały zachowuje się absolutnie normalnie, uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy, posiłki stałe owszem je, 2 razy dziennie. Ja także uważam na swoją dietę. Zdarza mu się, że pośpi normalnie, ale to są sporadyczne przypadki.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2010, 21:51 wysłane przez Abir » Zapisane
Dotka100
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 23.06.2010
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #6 : 18-10-2010, 16:36 »

Jeżeli od dwóch miesięcy, to albo ząbkowanie, albo coś co go uczula. Pomyślałaś o tym? Może nowe jedzenie, proszek do prania? Nie na każde dziecko, żel na ząbkowanie działa. Mój płacze o cycusia w nocy.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2010, 17:05 wysłane przez Apollo » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #7 : 22-10-2010, 16:16 »

Tak było też z moim Jasiem, budził się co półtorej godziny przez okres 4 a nawet 5 miesięcy. Chciał sobie possać, aż przyszedł czas a właściwie noc gdy nie obudził się ani razu. Zerwałam się przerażona i zaczęłam sprawdzać czy oddycha, ale okazało się, że smacznie śpi i tak mu zostało do dziś smile Wytrwałości życzę co nie znaczy, aby przestać go obserwować.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!