Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepuklina?  (Przeczytany 9989 razy)
Dania
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 01.09.2010
Skąd: Lubuskie
Wiadomości: 49

« : 21-10-2010, 20:29 »

Wczoraj napisałam w Przywitalni, że nie mam pytań do ekspertów, a dzisiaj rozmowa z teściem uświadomiła mi, że i owszem.

Ojciec mojego męża (lat 78) pije wraz z żoną MO od 3 tygodni. Nie stosują KB ani DP, bo nie bardzo miałam możliwości ich tego przez telefon nauczyć a sami mogą na razie tylko przeczytać jedną przetłumaczoną stronę (Przy okazji bardzo za to dziękuję. Pojawienie się wersji angielskiej było w naszej rodzinie świętowane podwójnym koktajlem błonnikowym, a co!).

Teść jest generalnie w bardzo dobrej formie i teraz jedyne zmiany to wyrastanie gęstszych i ciemniejszych włosów oraz dość bolesne ukłucia w miejscu, gdzie od 37 lat ma przepuklinę (chyba) pachwinową. Piszę chyba, bo nie znam tej choroby a w necie też niewiele można znaleźć. Nie udało mi się także za dużo znaleźć na forum (możliwe, że źle szukam), a chciałabym wiedzieć, co to dokładnie jest, dlaczego jednym się przytrafia a drugim nie i czy da się to jakoś wykurować? Żona teścia martwi się, że może dojść do przedziurawienia jelita. Mnie to za bardzo nie przeraża, ale czuję się trochę odpowiedzialna – w końcu ja ich namówiłam-, więc pytam skoro oni nie mogą.

Przez te 37 lat teść był wielokrotnie namawiany na operację, ale zawsze udało mu się zmienić temat rozmowy. Niemniej, jak sam zauważył, musi pilnować diety. Zdecydowanie nie służy mu jedzenie zbyt dużej ilości chleba, bo odnosi wrażenie, że dochodzi do zatwardzeń. W tej sytuacji KB byłoby pewnie zbawienne.  Może spróbuję jakoś im to przekazać przez telefon, choć nie wiem, skąd wezmą niełuskane ziarna. Tam nawet żółtka na krem do urodzinowych tortów kupuje się pasteryzowane w plastikowych pojemnikach, bo podobno w tych w naturalnych skorupkach grasuje nocą salmonella. Dzisiaj nie wyobrażam sobie, że mogłabym tam mieszkać – w końcu ja muszę przynajmniej co drugi dzień zjeść zabaglione z nasionami!

W każdym razie proszę mądrzejszych od siebie o pomoc. I z góry dziękuję!
« Ostatnia zmiana: 21-10-2010, 20:32 wysłane przez Dania » Zapisane
Dania
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 01.09.2010
Skąd: Lubuskie
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1 : 01-12-2010, 07:56 »

Bardzo byłabym wdzięczna za informację dotyczącą przepukliny. Za tydzień jadę do moich teściów i byłoby miło, gdybym mogła im coś powiedzieć. Z dumą stwierdzam, że stali się chyba najlepszymi ambasadorami idei Biosłone w Danii. Kopię angielskiej wersji wysłali chyba do wszystkich swoich znajomych (a mają ich straszne ilości).

W tej sytuacji bardzo proszę o pomoc. Chciałabym wiedzieć, czy przepuklinę da się wykurować, czy sama MO wystarczy, czy KB jest wskazane, czy odstawienie glutenu jest konieczne itd.
Zapisane
Patronix
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16-11-2008
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #2 : 01-12-2010, 09:50 »

Trochę o przepuklinie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepuklina

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepuklina_pachwinowa

       Jeżeli będzie się pruła dalej, trzeba zacerować, bo może jelito uwięznąć w worku przepuklinowym.
Świeżą przepuklinę, która się dopiero tworzy podobno można  wyleczyć bezoperacyjnie.
Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym, o ile możliwe bez wstawiania siatki.
      Co do regeneracji po operacji, zaleca się chodzenie już 2 dzień po zabiegu, po około miesiącu uzyskuje się pełną sprawność.  
 
« Ostatnia zmiana: 01-12-2010, 10:17 wysłane przez Patronix » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 01-12-2010, 13:41 »

Chciałabym wiedzieć, czy przepuklinę da się wykurować, czy sama MO wystarczy, czy KB jest wskazane, czy odstawienie glutenu jest konieczne itd.
Sama MO nie wystarczy. Konieczne jest wdrożenie Diety prozdrowotnej. U osoby dorosłej raczej przepuklina nie ustąpi (nie znam przypadku), więc nie obędzie się bez zabiegu chirurgicznego. Niemniej jednak trzeba sobie zdać sprawę, że przepuklina ma przyczynę somatyczną, czyli osłabienie powłoki brzusznej i/lub przyczepów mięśniówki. W tej sytuacji rozsądnym wydaja się usunięcie tej przyczyny, by operacja mogła mieć efekt trwały.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2010, 17:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dania
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 01.09.2010
Skąd: Lubuskie
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #4 : 01-12-2010, 20:12 »

Bardzo dziękuję za pomoc.

Teść najchętniej by się nie dał pociąć. Twierdzi, że przepuklina mu za bardzo nie przeszkadza - w końcu chodzi już z nią po świecie 37 lat. Zastanowiło go tylko, że po dwóch tygodniach picia MO czuł w tym miejscu lekki ból nawet w stanie spoczynku, co mu się nigdy wcześniej nie zdarzało (bolało go tylko przy podnoszeniu ciężkich rzeczy). Miał nadzieję, że to efekt oczyszczania i że może oznacza to jakieś pozytywne zmiany (jego wiara w MO jest bardzo silna, co w ogóle jest dziwne, bo właściwie jest strasznym cynikiem).

Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #5 : 02-12-2010, 14:55 »

Ogólnie problem wygląda następująco.
Przepuklina brzuszna jest wynikiem przedostania się worka błony otrzewnej wraz z częścią jelit przez mięśnie poza granice jamy brzusznej. Czym to skutkuje to inny temat.

Dlaczego tak się dzieje.

Lansowana teoria medyczna.

 Na potrzeby ogólnej teorii medycznej lansuje się teorie o słabych mięśniach brzucha, które pod wpływem specyficznych zachowań tj. kaszel, podnoszenie ciężarów, śmiechu, przepuszczają błonę otrzewną z powodu wzrostu ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.

Logika (którą również można wyczytać miedzy tekstami w pracach naukowych).
To czy ktoś ma słabe mięśnie brzucha nie ma tu znaczenia. Znaczenie ma ciśnienie w jamie brzusznej, którego wzrost ponad normę powoduje silny nacisk na mięśnie brzucha. Gdy ciśnienie wewnątrz brzuszne jest prawidłowe to śmiech, zaparcia, kaszel, podnoszenie ciężarów nie są wstanie spowodować takiego wzrostu ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, aby nawet słabe mięśnie jamy brzusznej poddały się temu naciskowi.

Aby doszło do przepukliny to ciśnienie w jamie brzusznej w normalnych warunkach musi być podwyższone. Wtedy wszystkie dodatkowe działania powodujące jeszcze bardziej zwiększanie ciśnienia powodują silny nacisk na mięśnie brzucha a to może wywołać przepuklinę.

Stale podwyższone ciśnienie głównie może wynikać z gromadzenia się płynu przesiękowego w jamie otrzewnej(czyli z zwiększonej przepuszczalności błony otrzewnej) lub otyłości.

Jeżeli jest zwiększona przepuszczalność to może wynikać ona z okresowej nietolerancji glutenu, który uszkadza błonę otrzewną, przez co zwiększa się jej przepuszczalność.
Nietolerancja glutenu wynika z działania MO, który okresowo odsłania nieszczelności pobudzając do wydalenie zalegającego stwardniałego kału. Nietolerancja glutenu to jest coś co się bardzo często pojawia w czasie picia MO, szczególnie u tych co  chorowali w przeszłości na dolegliwości takie jak: choroby reumatyczne, choroby autoimmunologiczne, żylaki, hemoroidy itd.

Jeżeli nie gluten to znaczy, że nerki słabo pracują.

Wniosek. Jeżeli boli przepuklina to znaczy, że wzrasta ciśnienie wewnątrz jam brzusznych pod wpływem picia MO. Pod wpływem zaparć, napinania mięśni następuje duży wzrost ciśnienia, który powoduje odczuwanie przepukliny.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2010, 14:59 wysłane przez Lacky » Zapisane
Dania
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 01.09.2010
Skąd: Lubuskie
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #6 : 02-12-2010, 20:21 »

Dzięki Lacky za tak obszerne wyjaśnienie.

Teść nie jest tęgi a o problemach z nerkami nigdy nie słyszałam, więc przyczyna może tkwić w glutenie (tego się tam akurat sporo spożywa). Czy mam rozumieć, że jego całkowite odstawienie może spowodować, że ból w miejscu, gdzie jest przepuklina przestanie się pojawiać nawet przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów?
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #7 : 03-12-2010, 13:16 »

Odstawienie glutenu zmniejszy reakcje zapalne komórek nabłonka błony śluzowej jelit, które dają efekt reakcji organizmu na nietolerancje glutenu. Czyli organizm już poprawił swoje działanie bo zaczął sygnalizować jaka jest przyczyna pośrednia przepukliny. Wcześniej nie sygnalizował tego i dlatego przepuklina powstała.

Ból zmniejszy się i może go nie być w stanach spoczynku. Natomiast przy podnoszeniu ciężarów, kaszleniu, śmianiu się, zaparciach itp. ból będzie się pojawiał do czasu aż nie zostaną uszczelnione jelita, naprawiony worek błony otrzewnej.

Czy przepuklina może sama zniknąć?  Po wyrównaniu ciśnienia w jamie brzusznej, uszczelnieniu worka błony otrzewnej, musiałby nastąpić jakaś silna stymulacja odbudowująca, która zregenerowałaby uszkodzenia związane z przepukliną. MO stymuluje do oczyszczania, organizm do pozbywania się defektów, brakuje jeszcze czegoś do wycofywania uszkodzeń.

Tutaj pojawia się pewien problem, że picie bez zrozumienia MO dla niektórych narodów (ludzi) może przynieść więcej szkody niż pożytku (to już widziałem u paru osób w Polsce – odstawienie MO po reakcji na gluten). Jeżeli kogoś menu składa się głównie z pokarmów zawierających gluten (np. Włosi) i w czasie picia MO wystąpi nietolerancja na gluten, objawiająca się różnymi dziwnymi stanami zapalnymi, chorobami to przerwanie picia MO (bo źle się czuję, albo odstawienie aż organizm się uspokoi) powoduje że organizm przestaje być gojony a gluten zaczyna nam szkodzić. Nagle zamiast zdrowieć popadamy w poważne choroby.

Czyli taki np. Włoch przestał pić MO w  czasie gdy pod wpływem oczyszczania jelit pojawiły się nadżerki i poczuł się gorzej to skazuje się na różne choroby związane z działaniem glutenu. Normalnie nie powinien odstawiać MO a odstawić gluten do czasu aż załatają się jelita.
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #8 : 14-01-2011, 08:37 »

Czy przepuklina może sama zniknąć?  Po wyrównaniu ciśnienia w jamie brzusznej, uszczelnieniu worka błony otrzewnej, musiałby nastąpić jakaś silna stymulacja odbudowująca, która zregenerowałaby uszkodzenia związane z przepukliną.
Lacky wykryto u mnie przepuklinę pachwinową (ok 2cm.) w obu pachwinach. Zasady Biosłone stosuję (gluten odstawiony całkowicie, MO, KB, DP), więc trwa usuwanie przyczyn powstania tego problemu.
1. Czy polewanie przepukliny zimną wodą, w proponowany przez Ciebie sposób, mogłoby stymulować gojenie?
2. Przepuklina znajduje się blisko pęcherza i obawiam się, czy nie przeziębię go w ten sposób.
3. Czy dieta kolagenowa (duża ilość galartów i wit.C) też mogłaby być czynnikiem gojącym?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2011, 18:33 wysłane przez Apollo » Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Lacky
« Odpowiedz #9 : 15-01-2011, 00:54 »


Lacky wykryto u mnie przepuklinę pachwinową (ok 2cm.) w obu pachwinach. Zasady Biosłone stosuję (gluten odstawiony całkowicie, MO, KB, DP), więc trwa usuwanie przyczyn powstania tego problemu.
1. Czy polewanie przepukliny zimną wodą, w proponowany przez Ciebie sposób, mogłoby stymulować gojenie?
2. Przepuklina znajduje się blisko pęcherza i obawiam się, czy nie przeziębię go w ten sposób.
Do czasu wyrównania ciśnienia wewnątrz brzusznego polewanie zimną wodą jest niewskazane. Zimna woda będzie powodowała napinanie mięśni a przez to będzie zwiększała ciśnienie. Takie działanie będzie blokowało zdrowienie przepukliny.

3. Czy dieta kolagenowa (duża ilość galartów i wit.C) też mogłaby być czynnikiem gojącym?


Co to są galarty? Nawet w google trudno to rozszyfrować. Jeżeli chodzi o galaretki na wywarach to można je jeść i na pewno będą miały działanie pozytywne. Ja bym się nie stosował do wytycznych diet bo docelowo efekt zawsze będzie odwrotny od zamierzonego.
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #10 : 15-01-2011, 12:04 »

Dziękuję Lacky, zaczekam. Rozumiem więc, że po wyrównaniu ciśnień, polewanie wodą może być czynnikiem gojącym.

Co to są galarty? (...) Ja bym się nie stosował do wytycznych diet bo docelowo efekt zawsze będzie odwrotny od zamierzonego.
W poznańskim tak mówimy na galaretki. Galaretki natomiast kojarzą się mi ze słodyczami, ale jak widać wszystko zależy od zamieszkiwanego regionu. Źle się wyraziłam z tą dietą, chodziło mi raczej o wzbogacenie jedzenia w tą potrawę, która do tej pory gościła u mnie bardzo rzadko.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!