Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Halitosis - przykry zapach z ust  (Przeczytany 15861 razy)
Dawid
« : 22-10-2010, 20:12 »

1. Wiek: 17 (za 4 miesiące będzie 18).

2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne):

- refluks dwunastniczo-żołądkowy
- żółciowe zapalenie śluzówki żołądka

3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi:

Aby zrozumieć moją chorobę, zacznę od tego, że od 1. klasy gimnazjum miałem
bardzo nieświeży oddech (zapach kału). Miałem kłucia w sercu, wiecznie biały nalot na języku. Klucha w gardle, gęsta ślina. Mam krzywą przegrodę nosową. Bóle głowy. Burczenia w brzuchu, przelewanie, zgaga, wzdęcia - bardzo często.

18.09.2009 - wizyta u laryngologa. Przepisano mi leki na bakterie i na zapalenie gardła, zaproponowano także wycięcie migdałków.
09.10.2009 - kolejna wizyta. Pani laryngolog uznała, że migdałki są "podleczone". Dostałem skierowanie na gastroskopię.
13.05.2010 - gastroskopia, stwierdzono refluks dwunastniczo-żołądkowy i żółciowe zapalenie śluzówki żołądka.
Stosowane leki: Controloc 40, Gasprid.
Test helicobacter pylori miałem robiony 2 razy i wyszedł ujemny.
30.07.2010 Laryngolog (tym razem inny) - powiedział, że z migdałkami wszystko ok.
Dał skierowanie na prostowanie przegrody (do tej pory się waham czy prostować).
24.09.2010 Badanie zatok endoskopowe - nic nie wykazało.
Na 03.12.2010 mam wizytę u gastrologa na badania alergiczne.

4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety:
Dzieciństwo: po domowemu (zupy, warzyw mało, owoców więcej, dużo słodyczy, produkty glutenowe - dużo).
Młodość, aktualnie: po domowemu, dużo nabiału, jajka, chleb rzadko (jadam tylko żytni, razowy) płatki, mleko, mięso (smażone - kotlety, mielone)  Jogurty, ziemniaki, zupy, słodycze (rzadko). Nie piję kawy. Herbaty: szałwia, owocowe, pokrzywa, zielona z czarną porzeczką, zwykła bardzo rzadko.

Obecnie:

MO od 01.09.2010 r.
Nie mam przelewania i burczenia w żołądku, nawet gdy byłem najedzony.
Wzdęcia - bardzo rzadko
Nalot na języku się zmniejszył. Mam tylko na tylnej części.
Zawroty głowy pozostały. Bóle głowy sporadycznie. Ropa na migdałkach i na ścianach gardła.
Rano budzę się z zatkaną dziurką od nosa (zależy, na której stronie śpię).

5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie):

Uczeń.W szkole z powodu przykrego zapachu mam codzienną dawkę stresu.
Dodam, że przykry zapach nie tylko z buzi, ale także z nosa.

6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:
-
« Ostatnia zmiana: 09-03-2011, 19:39 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 22-10-2010, 20:28 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5662.msg1066#msg1066
Zapisane
Dawid
« Odpowiedz #2 : 22-10-2010, 20:50 »

Mam nadzieję, że MO KB i DP pomogą (z tego co zrozumiałem), bo naprawdę ciężko się z tym żyje.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2010, 06:35 wysłane przez Apollo » Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #3 : 22-10-2010, 21:09 »

Cytat
Mam nadzieję, że MO KB i DP pomogą
Dawidzie pomogą na pewno, ale Musisz zrozumieć na czym polega ich działanie i uzbroić się w cierpliwość.
Cytat
W szkole z powodu przykrego zapachu mam codzienną dawkę stresu.
Doraźnie próbuj żuć goździki, mają one silny aromat a więc poprawią komfort życia na co dzień
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 22-10-2010, 22:13 »

Cytat
MO od 01.09.2010 r.
Nie mam przelewania i burczenia w żołądku, nawet gdy byłem najedzony.
Wzdęcia - bardzo rzadko
Nalot na języku się zmniejszył. Mam tylko na tylnej części.
Świetnie! Jest poprawa mimo krótkiego stażu w stosowaniu MO. Teraz koniecznie należy wdrożyć koktajle i Zasady zdrowego odżywiania z pewnymi elementami Diety prozdrowotnej. Jakie to elementy - powinieneś sam zadecydować. Radziłabym odstawienie słodyczy, glutenu i mleka oraz przetworów mlecznych, choć czytając o Twoim aktualnym odżywianiu rozumiem, że to będzie trudne. MO wsparta KB i lepszym odżywianiem pomoże uzyskać równowagę w jelitach.

Cytat
aktualnie: po domowemu, dużo nabiału, jajka, chleb rzadko (jadam tylko żytni, razowy) płatki, mleko, mięso (smażone - kotlety, mielone)  Jogurty, ziemniaki, zupy, słodycze (rzadko).

Nie ma potrzeby rezygnowania z warzyw i owoców - takie ograniczenia w młodym wieku nie są wskazane. Natomiast słodycze i słodkie napoje (o ile je pijesz) powinny zniknąć z menu na rzecz KB. Wraz z odstawieniem glutenu musiałyby zniknąć kotelety mielone (zapewne z dodatkiem bułki) na rzecz mięsa (surowego - tatara, pieczonego, duszonego, smażonego), podrobów i ryb - z surówkami. Do szkoły także trzeba by zabierać pudełka z mięsem, jajkami, sałatkami i surówkami. Sery warto by ograniczyć do 1-2 razy w tygodniu. W dziale kulinarnym znajdziesz pewną ilość podstawowych przepisów.

I to na razie wystarczyłoby do uzyskania stałej poprawy. Na wakacje powinieneś zaplanować wdrożenie mieszanki ziołowej na drogi oddechowe, jak już na dobre zagoszczą u Ciebie na co dzień MO, KB i ZZO.
Zapisane
Dawid
« Odpowiedz #5 : 23-10-2010, 09:51 »

Cytat
Radziłabym odstawienie słodyczy, glutenu i mleka oraz przetworów mlecznych

Słodycze odstawiłem. Jem tylko, gdy mam bardzo dużą ochotę. Z mlekiem i przetworami mlecznymi będzie ciężko, ale czego nie zrobi się, aby mieć normalny oddech.
Słodkie napoje piję tylko na imprezach itp., gdy nie mam innego wyboru. Gazowanych nigdy nie byłem zwolennikiem, nie lubię ich i ich nie piję. Wiem, że przy refluksie są zakazane. Warzywka i owoce lubię i jadam. Dodam, że nie mam tak mocno zatkanego nosa rano, jak się obudzę. I jestem bardzo chudy Smutny.

« Ostatnia zmiana: 23-10-2010, 11:45 wysłane przez Apollo » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #6 : 23-10-2010, 11:08 »

Oj trochę znam Twój ból, aby nie schudnąć bardziej na tej diecie, powinieneś zamienić gluten, czyli wszelkie chleby i kluski na kasze. Ja jestem zwolennikiem kaszy jaglanej. Dzięki temu moja waga trzyma się w normie. Po drugie odstaw w 100% ten słodycz i gluten, one naprawdę szkodzą. Ja po 3 miesiącach MO i KB nie czułem dużej różnicy, wdrożyłem DP i od razu poczułem ulgę. Co tylko świadczy o tym, że słodycze i gluten to bardzo groźne lektyny pokarmowe i należy ich w pierwszych etapach unikać.
« Ostatnia zmiana: 12-03-2011, 13:36 wysłane przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
pollo
« Odpowiedz #7 : 23-10-2010, 11:49 »

Sting ma rację. Odstaw wszelkie produkty przetworzone (słodycze, mleko, gluten) i wprowadź do swojej diety kasze - gryczana, jaglaną (czasem kasze możesz zastąpić ryżem, najlepiej brązowym), jajka (jeżeli Ci nie szkodzą), dobrej jakości mięso, orzechy, warzywa, owoce (w umiarkowanych ilościach).
« Ostatnia zmiana: 23-10-2010, 11:52 wysłane przez Apollo » Zapisane
Thompsonn
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 29-10-2010
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #8 : 25-10-2010, 19:19 »

Dawid robiłeś coś z tą przegrodą? Tzn. jakieś zakraplanie albo coś, nie wiem właśnie czy to coś da. Też mam krzywą przegrodę nosową.
Zapisane
Dawid
« Odpowiedz #9 : 26-10-2010, 17:45 »

Skierowanie na prostowanie przegrody dostałem bez problemu. Podobno jest to bardzo bolesne, a przegroda może ponownie się skrzywić. Na razie nie podejmuję decyzji prostowania.
« Ostatnia zmiana: 12-03-2011, 13:35 wysłane przez Apollo » Zapisane
Dawid
« Odpowiedz #10 : 31-10-2010, 22:06 »

Chciałem dodać, że nie mam stałych zębów.U góry stałe mam tylko jedynki i dwójki, a na dole jedynki, dwójki, trójki i czwórki.No i z tyłu też kilka,w sumie z 3 chyba.


Kropka na końcu zdania oraz przecinek nie zastępują spacji między wyrazami - proszę poprawić (ikonka Edytuj jest?)
« Ostatnia zmiana: 31-10-2010, 22:55 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Dawid
« Odpowiedz #11 : 12-03-2011, 11:34 »

Stosuję tylko MO, na razie bez DP i KB, mogę pić tę mieszankę?
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych
« Ostatnia zmiana: 12-03-2011, 11:43 wysłane przez Solan » Zapisane
Janusz2
« Odpowiedz #12 : 12-03-2011, 16:44 »

18.09.2009 - wizyta u laryngologa. Przepisano mi leki na bakterie i na zapalenie gardła, zaproponowano także wycięcie migdałków.

30.07.2010 Laryngolog (tym razem inny) - powiedział, że z migdałkami wszystko ok.
Dał skierowanie na prostowanie przegrody (do tej pory się waham czy prostować).

Zawroty głowy pozostały. Bóle głowy sporadycznie. Ropa na migdałkach i na ścianach gardła.
Rano budzę się z zatkaną dziurką od nosa (zależy, na której stronie śpię).
Pierwszy lekarz, niech sobie najpierw wytnie przysadkę.
A drugi lekarz, niech sobie najpierw myśli wyprostuje.

W żadnym wypadku, nie daj sobie ruszyć ani migdałków, a tym bardziej przegrody nosowej.

O różnicy ciśnień i temperatur za przegrodami nosowymi w zatokach już słyszałem. Widać był to lekarz naukowiec-fizyk. Na temat migdałków, też słyszałem wywody naukowe.

Zakładam, że zawroty głowy nie są wynikiem zmian neurologicznych, a skutkiem przejścia infekcji (zatkany nos, nalot na języku, nieprzyjemny zapach z nosa i ust).
Na leczenie zatkanego nosa, zatok i oczodołów zastosuj krople do nosa z aloesu http://www.bioslone.pl/node/20 a także oczyszczanie twarzoczaszki http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszki

Śmiało możesz używać mieszanki na drogi oddechowe. W smaku nie jest zła, pijałem o wiele gorsze mieszanki ziołowe.
Co do testów alergicznych http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/alergia Jak wyleczyć alergię
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #13 : 12-03-2011, 19:44 »

Śmiało możesz używać mieszanki na drogi oddechowe.
A Ty Janusz2 śmiało możesz używać MO.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Janusz2
« Odpowiedz #14 : 12-03-2011, 20:25 »

Machos, od połowy stycznia tego roku MO plus KB na cytrynie, po nieudanej próbie separacji komórek macierzystych do przeszczepu autologicznego zakończonej na OIOM-ie.


I nie narzekam nad sobą. Jest jak jest. Byle do przodu.
« Ostatnia zmiana: 12-03-2011, 20:29 wysłane przez Janusz2 » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #15 : 12-03-2011, 21:25 »

Machos, od połowy stycznia tego roku MO plus KB na cytrynie, po nieudanej próbie separacji komórek macierzystych do przeszczepu autologicznego zakończonej na OIOM-ie.


I nie narzekam nad sobą. Jest jak jest. Byle do przodu.
Januszu rozumiem. W takim razie po prostu zmień w swoim profilu, że pijesz. Możesz też wpisać datę.

Ze swojej strony nie mogę niczego narzucić, ale uważam, że przydałby się taki edukacyjny wątek po tylu przejściach z medycyną, a wreszcie (zwłaszcza po nieudanej separacji komórek macierzystych do przeszczepu autologicznego) jakichkolwiek prób oderwania się od niej, wzięcia zdrowia we własne ręce.  
« Ostatnia zmiana: 12-03-2011, 22:12 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Dawid
« Odpowiedz #16 : 12-03-2011, 22:21 »

Dodam, że mam w migdałkach, w ich okolicach i na ścianach gardła zielonkawą ropę, która najprawdopodobniej jest przyczyną przykrego zapachu i stąd zainteresowanie tą mieszanką.
Zapisane
Janusz2
« Odpowiedz #17 : 13-03-2011, 00:11 »

Dawid, przeczytaj ten artykuł z e-booka http://www.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/kaszel-i-katar szczególnie ostatnie zdanie w tym artykule.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!