Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bruksizm  (Przeczytany 5973 razy)
Pyku85
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.07.2010r.
Wiadomości: 18

« : 30-10-2010, 11:05 »


Jak większość osób tutaj mam problemy ze zdrowiem, obecnie nie jadam żadnego glutenu, produktów mlecznych i cukru całkowicie oraz słodkich owoców. Moim problemem są (były) od zawsze również bóle głowy (okolice żuchwy), na żadnym z badań (tomograf, rezonans) nic nie wyszło. Okazało się że moja przypadłość to bruksizm. Zdaje sobie sprawę że bruksizm jest spowodowany przede wszystkimi przez nerwy, stres (na pewno też zły stan układu pokarmowego). Byłem w Gliwicach u doktora Barona, tam dano mi zestaw ćwiczeń oraz kazano żebym przykładał ciepłym ręcznikiem okolice żuchwy i to bardzo pomaga ale może z Waszego doświadczenia może moglibyście podrzucić mi jakieś pomysły na "dodatkowe" działania? Doktor powiedział że po prostu w mięśniach żwacza (w skutek zaciskania) mam kwas mlekowy (zakwasy) które trzeba rozmasowywać i ogrzewać oraz zażywać Magnez. Jeśli wpadlibyście (szczególnie liczę na Lackyego  smile ) na jakiś dodatkowy pomysł byłbym wdzięczny bardzo... Dodam że bóle i dyskomfort w okolicy żuchwy mam zawsze po jakimś nerwowym dniu, często też budzę się rano już z bólem głowy. Dyskomfort odczuwam również na zimnym wietrze. A jak ból głowy to opuchnięcie twarzy zaczerwienienie, stres, wzdęcia, zaparcie, płytki oddech i tak w kółko  Smutny.  Myślę że ogólnie mam zakwaszony organizm, przed spotkaniem się z Bioslone byłem na diecie odkwaszającej i czułem się dużo lepiej ale czytałem że ponoć nie tędy droga... Czytam Wasze wpisy na forum i jestem pełny uznania dla Waszej wiedzy, jakbyście mieli jakieś propozycję dodatkową na pomoc byłbym wdzięczy i chętnie ją wypróbuje...
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #1 : 31-10-2010, 13:39 »

Mi na dolegliwości żuchwy bardzo pomógł alkohol. Brałem do ust trochę wódki i przechylałem buzie na tą stronę co boli.  Po 2 dniach objawy mijały całkowicie
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #2 : 31-10-2010, 16:42 »

Można zastosować masaż - tam gdzie boli przycisnąć kilka sekund - szukać miejsca gdzie boli i tak przyciskać. Wskazane byłoby zastosowanie ssania oleju, jeśli jest problem z zatokami to należałoby zakraplać nos.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #3 : 16-01-2017, 19:54 »

Odświeżam wątek bruksizmu i mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym problemem?
Niestety ciężko jest zdiagnozować te przypadłości i łatwo pomylić problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, okluzją i bruksizmem. Czy komuś pomogły szyny relaksacyjne albo wyrównanie zgryzu (np. przez protetyka)?
« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 14:07 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!