Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 21:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uwaga - GMO  (Przeczytany 143599 razy)
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« : 31-10-2010, 07:13 »

Ostatnio w Uwadze było o GMO - 3 programy. Jak ktoś nie oglądał to jest:

Jedzenie z obcym genem
Chemia zabija nie tylko chwasty
Lobbing na rzecz GMO

Ktoś potrafi to zgrać? Bo u mnie oglądanie idzie po kawałku.

Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #1 : 31-10-2010, 16:16 »

Obejrzałem filmy i muszę przyznać, że jak nie wywoływaniem wojen, to szczepieniami, jak nie szczepieniami, to za pomocą GMO robią pacjenta. Przeraził mnie ten fragment jak lobbyści wywierają naciski na polityków. Mało tego, nawet jak któryś odmówi, to mu zagrożą. Wszystko po to by zawładnąć narodem, narodami. Wojną za bardzo nie mogą w Europie, bo nie jesteśmy terrorystami, tak jak robią to w Iraku, w Afganistanie, próbują w Iranie. Jeżeli nie można tak, no to mają sposób z GMO i w dupie mają prawa człowieka.

Przerażające jest to, że z takiej rośliny ziarno wykiełkuje raz, bo ma gen terminator i próżno czekać na kolejny plon. Pozostaje płacić firmie, by zakupić kolejny syf, po to by nie głodować. Do tego ten syf na chwasty trujący wszystko w glebie.

A jeszcze bardziej przerażające, że ktoś jedząc coś takiego, będzie bezpłodny. Zatem próbują kontrolować liczebność ludzi. Nieźle wykombinowali.

Zastanawia mnie, czy panowie dziennikarze z TVN tak bardzo się przestraszyli i postanowili wreszcie pokazać prawdę? Czy może kij ma drugi koniec?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
MeeHau
« Odpowiedz #2 : 31-10-2010, 18:56 »

Filmów nie oglądam, nie chce mi się, widziałem już ich wystarczająco dużo.
Co do samego TVN, to nie pierwszy materiał tego typu. Było o mleku, aspartamie i pewnie by się znalazło kilka innych. To pewnie ma nam pokazać, że telewizja jest obiektywna i działa w interesie obywateli. Ale jak to mawiają: Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #3 : 31-10-2010, 19:51 »

...nie dość, że nie czyni wiosny, to jeszcze przedłuża zimę... To wszystko to jedna wielka ściema. Wykorzystywanie naiwnego myślenia ludzi (zwłaszcza pacjentów). Działania takie powodują, że obywateli wpycha się w 'ramiona' medycyny tzw. alternatywnej, która ma na podorędziu "środki zaradcze" np.: produkty ekologiczne (nawet w planach jest zastąpienie medycyny klasycznej medycyną ekologiczną); ma różne "odtrutki" homeopatyczne, ziołowe, krople Joalis, smołę tybetańską, naftę oczyszczoną, nalewkę na bursztynie oraz inne; bioenergoterapię, akupunkturę, akupresurę; itp. Działania te mają na celu robienie sztucznego "dymu" a jednocześnie dawanie cichego przyzwolenia na rozwinięcie się podziemia różnych usług paramedycznych, np. dystrybucji suplementacji czy innych paraleków. A to wszystko przecież prowadzi do tego, że dalej się maskuje tykanie owej "bomby" z opóźnionym zapłonem. Wszak wiadomo, że kartel farmaceutyczny sprawuje pieczę nad innymi medycynami również i nie tylko nad tą klasyczną i jej poplecznikami. Tak więc cel uświęca środki. Co to za różnica, w jaki sposób lobby będzie zarabiać - czy to będzie poprzez realizowanie recept, czy poprzez ich pominięcie? Podobnie daje się ciche przyzwolenie na dystrybucję narkotyków, dopalaczy, "suplementów" diety, alkoholu, papierosów; na rozwinięcie się podziemia aborcyjnego - choć wszystko odbywa się pod płaszczykiem walki z tymi patologiami. Wszystko w imię zasady: - im gorzej, tym lepiej...

Czemu nie chcą przeprowadzić wywiadu z kimś z Biosłone? Bo jedynej konkurencyjnej prawdy nie da się zdezawuować i sprowadzić do rangi absurdu, bo ona się broni sama w sobie. Jak można uznać za szarlatanerię dochodzenie do zdrowia w myśl zasad zdroworozsądkowych i zaniechanie już na starcie spożywania takich wynaturzeń jak GMO...?
« Ostatnia zmiana: 01-11-2010, 12:09 wysłane przez Zibi » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 01-11-2010, 00:28 »

Bo jedynej konkurencyjnej prawdy nie da się zdezawuować i sprowadzić do rangi absurdu, bo ona się broni sama w sobie.
Na pohybel niedowiarkom!
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #5 : 01-11-2010, 10:34 »

Dzisiaj oglądałam film "Podróż dookoła talerza", z którego wynika, że banany dostępne w Polsce są klonowane i genetycznie modyfikowane.
Zapisane

MeeHau
« Odpowiedz #6 : 01-11-2010, 11:30 »

Klonowanie roślin z tego co mi wiadomo, polega na odcinaniu kawałka rośliny i zasadzeniu go, więc raczej bym się tego nie obawiał. Pewnie większość z nas dopuściła się kiedyś takiego klonowania smile. Banany hodowlane nie posiadają nasion, więc nie mogą się same rozmnażać.

Co do tego czy są GMO to nie wiem, ale tak sobie teraz pomyślałem, że może kiedyś ludzki gen połączy się z jakimś genem z tych warzyw, owoców, czy co oni tam jeszcze modyfikują, i albo ewoluujemy, albo wyginiemy. Tak czy inaczej nas już tu dawno nie będzie biggrin
Ot takie zaduszkowe rozmyślania.
« Ostatnia zmiana: 01-11-2010, 12:07 wysłane przez Apollo » Zapisane
maciej_k
« Odpowiedz #7 : 13-12-2010, 23:49 »

Nie wiem, czy już było, ale usłyszałem w radiu, że przepchnęli w końcu tę ustawę - w Polsce już można sprzedawać nieoznakowane produkty GMO.
Zapisane
MeeHau
« Odpowiedz #8 : 15-12-2010, 09:24 »

Hmm szukam i szukam, i nic nie znalazłem na ten temat.
Zresztą w Polsce nie ma zakazu produkcji GMO, produkty zawierające GMO poniżej 1% też nie muszą być znakowane. Produkty w wielu krajach na świecie nie muszą być znakowane, a importuje się je później do Polski i raczej znając uczciwość rodzimych producentów nie nastawiałbym się, że dodają te informacje od siebie smile. Mięso pochodzące ze zwierząt karmionych paszą GMO też nie jest znakowane.
Także radzę się tym nie przejmować tak bardzo, bo i tak władza zrobi co zechce, a stres też jest szkodliwy .
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #9 : 15-12-2010, 12:17 »

Polska na razie bez GMO
http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/polska-na-razie-bez-gmo/
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Iza38K
« Odpowiedz #10 : 16-12-2010, 20:57 »

Moja córka pisała dzisiaj próbny egzamin gimnazjalny. Wróciła rozżalona na mnie. Otóż w teście pojawiło się zagadnienie GMO. Należało wybrać z zaproponowanych zalet GMO - największe. Córka miała do mnie pretensje, że ją wprowadziłam w błąd, bo jej ciągle mówię o szkodliwości GMO. Propaganda na rzecz GMO ogarnia najmłodsze pokolenie. Obrzydliwe!
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #11 : 16-12-2010, 21:30 »

Potwierdzam - pamiętam, jak wyczytałam kiedyś w podręczniku do geografii (nie wiem tylko, czy w tym z gimnazjum, czy też już z liceum), jakie to zalety ma GMO i jaka to szansa dla ludzkości w przyszłości. Zresztą nie tylko z GMO tak piorą ludziom mózgi. Na lekcjach biologii skutecznie wpaja się uczniom, że patogeny to coś straszliwego, cholesterol to samo zło, każdą chorobę należy zwalczać, a przyczyną niektórych (w tym raka) są geny (nie mam tu na myśli tych ~ 5% chorób, które są przez nie rzeczywiście powodowane). Właściwą profilaktykę stanowią natomiast szczepienia ochronne i wykonywanie co pewien czas badań diagnostycznych, np. mammografii. W podręcznikach wyraźnie podkreślane jest, że medycyna to czyste dobrodziejstwo.

Kilka cytatów z mojej książki do biologii, gdyby ktoś był ciekaw:
 
"Stosowane współcześnie metody leczenia nowotworów są coraz bardziej skuteczne i dają coraz lepsze efekty, również w leczeniu nowotworów złośliwych."

i coś, co w skali 10/10 oceniłabym gdzieś na 70:
"Do fizycznych czynników środowiskowych o silnym działaniu kancerogennym, zalicza się promieniowanie jonizujące (Roentgena, radu i innych izotopów promieniotwórczych)"
a na następnej stronie: "Obok chirurgii, drugą pod względem skuteczności metodą leczenia nowotworów złośliwych, jest licząca sobie 80 lat radioterapia. Jest to leczenie promieniowaniem jonizującym, na przykład promieniami rentgenowskimi, gamma, radu, jodu, kobaltu." - czy to jest normalne? Czy może ja po prostu czytać nie umiem i jedno z drugim wcale się nie wyklucza...? blink
« Ostatnia zmiana: 26-09-2012, 09:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 17-12-2010, 09:24 »

Izo, Solan, z powodów o których piszecie, ja swoją córcię trzymałam z daleka od wiedzy z Biosłone bo bałam się, że będąc w klasie maturalnej, o profilu biologicznym, nie zda matury należycie i nie dostanie się na studia. bangin
Zapisane

Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #13 : 17-12-2010, 15:55 »

No właśnie ja obecnie jestem w klasie maturalnej o profilu biologiczno-chemicznym, i mam zamiar zdać maturę (piszę m. in. rozszerzoną biologię) należycie biggrin.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Iza38K
« Odpowiedz #14 : 21-12-2010, 21:53 »

http://www.youtube.com/watch?v=K-pyDczANc0&feature=player_embedded
To są dopiero projektowane jaja.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #15 : 22-12-2010, 09:48 »

Argument sprzeciwu lobbingu.
Cytat
pod groźbą wprowadzenia zakazu paszy transgenicznej jak murem stanęły wszystkie instytucje i osoby prywatne, które ciągną z tego interes przedstawiające argumenty, że brak dostępu soi transgenicznej w Polsce równa się wzrostowi cen mięsa o 40%, argumenty, które były opracowywane przez Instytut Hodowli w Balicach, gdzie szef tej instytucji jest równocześnie głównodowodzącym Związku Polskich Producentów Pasz, a więc potężny lobbing.
Pacjenci kupują w ich mniemaniu taniej, a tak naprawdę drożej. Słono za to płacą utratą zdrowia. Od nas zależy, co kupimy na rynku. Dajemy się oszukiwać, że kupujemy coś taniego i dobrego, to mamy sprowadzane takie gówno, jak GMO, dlatego nie kupuję w sieciach handlowych.

Cytat
To są rzeczy niedopuszczalne, żebyśmy my jako naród czterdziestomilionowy wisieli na uprawach rośliny, które produkują rolnicy w Argentynie i w Stanach Zjednoczonych.

Tutaj strona lobbystów http://www.izoo.krakow.pl/

Brytyjskie argumenty potwierdzające, że genetycznie uszlachetnione rośliny uprawne są dobre dla ludzi i naszej planety.
http://www.klp.izoo.krakow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=87:brytyjskie-argumenty-potwierdzajce-e-genetycznie-uszlachetnione-roliny-uprawne-s-dobre-nr-7-92010&catid=7:spis-treci-nr-32010&lang=pl
« Ostatnia zmiana: 22-12-2010, 10:16 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #16 : 14-02-2011, 18:59 »


http://www.cda.pl/video/12648bb/Zywnosc-modyfikowana-genetycznie-niewygodne-fakty
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #17 : 12-05-2011, 15:22 »

Ciekawe:
http://www.youtube.com/watch?v=Yl8ww3MVAk8
Horror Omen, rok 1978.
« Ostatnia zmiana: 26-09-2012, 09:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #18 : 14-05-2011, 21:39 »

Partia Oszustów i PSL chcą wprowadzić po cichu GMO w Polsce:

http://wpolityce.pl/view/11771/PiS__Rzad_PO_PSL_chce_tylnymi_drzwiami_wprowadzic_zywnosc_modyfikowana_GMO.html
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #19 : 10-06-2011, 15:18 »

Coś w temacie:

http://www.eurorozwoj.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=97
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!