Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 07:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Epidemia cholery na Haiti  (Przeczytany 7861 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 08-11-2010, 07:19 »

We wtorek ONZ ogłosiło, że nepalska baza spełnia wszelkie wymogi sanitarne. Dziennikarze Associated Press odkryli jednak, że nieczystości z bazy dostają się wprost do rzeki Meille.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #1 : 08-11-2010, 14:44 »

To już chociaż jakieś Toyki by im załatwili, ale pewnie chłopaki mają większą przyjemność w obcowaniu z naturą, jak to Nepalczycy, tak pod chmurką do rzeki. 
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 08-11-2010, 14:57 »

To już chociaż jakieś Toyki by im załatwili,  
Nie w tym rzecz, Machosiu. Rzecz w tym, że WHO (agenda przy ONZ) nie chce po próżnicy czekać na kolejną epidemię, więc postanowiła sprawę wziąć we własne... odchody.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #3 : 08-11-2010, 15:23 »

Rzeczywiście nie pomyślałem. Po co dbać o higienę, kiedy WHO ma "lepsze" cholerne metody na cholerę. Szczwane to to, jak cholera.

Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #4 : 18-11-2010, 13:08 »

Nowe informacje:

(...) mało prawdopodobne jest, by cholera rozprzestrzeniła się w Stanach Zjednoczonych, czy na Dominikanie, ponieważ obydwa państwa mają dobrą infrastrukturę leczniczą. Mieszkańcy piją też chlorowaną wodę i korzystają z kanalizacji ściekowej, co odróżnia je od Haiti.

(...) Krytycznymi rzeczami będzie to, czy ludzie będą właściwie postępowali z wodą oraz przygotowaniem żywności, a także to, w jaki sposób zarządzają swoimi ściekami.

(...) Jak mówi Gangarosa, czynniki ryzyka istniejące na Haiti tworzą doskonałą mieszankę, która pozwala rozprzestrzeniać się chorobie. Chodzi o "podatną na zachorowania populację, stłoczenie ludności, kiepską infrastrukturę oraz złośliwy szczep" bakterii, która według CDC jest odporna nie niektóre leki wykorzystywane w leczeniu infekcji.

O szczepionkach wspomniane jest, o dziwo, tylko tyle:

Choć istnieje szczepionka przeciwko tej chorobie, „władze generalnie mają mieszane uczucia co do jej stosowania, ponieważ jest ona droga, ma wiele ograniczeń, a mobilizowanie społeczności do przyjmowania szczepionki jest problematyczne” – wyjaśnia Gangarosa.

Co następuje dalej:

Gniew Haitańczyków wywołany jest przez przeświadczenie, że epidemię cholery, która jest przyczyną śmierci ponad tysiąca ludzi, została wywołana, kiedy ścieki z nepalskiego kontyngentu misji pokojowej wpuszczono do wody, z której korzystają mieszkańcy.

Twierdzeniom takim zaprzeczają przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Protestujący domagają się wycofania sił ONZ z Haiti.

...i jeszcze dalej:

Na Haiti, które jest najbiedniejszym krajem na tej półkuli, wszystkiego jednak brakuje. Kiepska infrastruktura stała się jeszcze gorsza po potężnym trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w styczniu, a w wyniku którego zginęło ponad 200 tysięcy ludzi. Od tego czasu, ponad milion ludzi mieszka w prowizorycznych obozach w stolicy kraju, albo w okolicy. Wiele z tych obozów wyposażonych jest jednak w latryny, a większość mieszkańców obozów dostaje czystą, chlorowaną wodę – powiedział koordynator ONZ ds. humanitarnych, Nigel Fisher. – Naszym zmartwieniem, muszę przyznać, są nie tyle obozy, co slumsy – dodał, wymieniając jako przykład slumsy Cite Soleil w stolicy Haiti. W miejscu tym nie ma ani latryn, ani dostępu do czystej wody, co przyspiesza rozprzestrzenianie się epidemii. – Choroba rozwija się szybciej w slumsach, niż w obozach – powiedział.

Niestety ze względu na zamieszki międzynarodowe agencje pomocowe musiały zawiesić projekty dostarczania czystej wody w rejon slumsów oraz odwołały loty, które pozwalały dostarczyć najbiedniejszym mydło i inne rzeczy, potrzebne do walki z epidemią. Kończą się też zapasy medyczne w Cap-Haitien, gdzie liczba zachorowań wciąż rośnie.

Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #5 : 10-01-2011, 11:49 »

No tak, najpierw za przeproszeniem nasr.. im do wody, a teraz grożą, że z uwagi na ludzi rozwścieczonych tym faktem muszą wstrzymać dostawy czystej wody pitnej ze swojej bazy. Żałosne i wybitnie irytujące.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!