Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bolące kolana  (Przeczytany 11912 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 27-05-2008, 14:04 »

Bóle nóg u dzieci, najczęściej nocne, występują często jako efekt szybszego wzrostu kości długich od szybkości wzrostu nerwów obwodowych. By to stwierdzić, należy podać dziecku 1/2 tabletki polopiryny S. Jeśli w ciągu kilkunastu minut ból ustąpi, to mamy do czynienia właśnie z tym przypadkiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #1 : 27-05-2008, 17:41 »

Mistrzu, a jeżeli to jest to, co Pan pisze, to można jakoś małemu pomóc, czy po prostu tak co noc tą polopirynkę?

Dodano

Mistrzu jeszcze jedna rzecz, bo mnie żona oświeciła, mały od wczoraj jak robi kupkę, to razem z kupką wychodzi taka jakby pleśń czy coś w tym rodzaju, takie zielone placki pływają we wodzie. Czym to może być spowodowane? Bo tak analizując tę sprawę z bólami nóg to raczej to nie jest spowodowane wzrostem, ponieważ w nocy jak się wypróżni, to ból mu mija, także myślę, że jest to bezpośrednio powiązane z problemami gastrycznymi, tylko kompletnie nie rozumiem, co ma tyłek wspólnego z nogami.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2016, 21:37 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 27-05-2008, 18:36 »

Cytat od: "piotrb111"
co ma tyłek wspólnego z nogami.
Natura jest niezbadana.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zibi
« Odpowiedz #3 : 27-05-2008, 18:40 »

Cytat od: Mistrz
Cytat od: piotrb111
co ma tyłek wspólnego z nogami.
Natura jest niezbadana.
Albo tyłek z uszami (jednym z objawów nietolerancji glutenu - mogą być szumy uszne).
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 16:58 wysłane przez Zibi » Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #4 : 28-05-2008, 23:06 »

Dobra więc sytuacja się unormowała, dzisiaj w nocy spał już lepiej, nie bolały go kolana tylko lekko brzuszek, wypił za to 3 razy po 250 mleka koziego. W dzień jadł bardzo ładnie, jeszcze czasami skarżył sie na bóle brzuszka, ale tylko sporadycznie i lekko. Także chyba potocznie zwana "sraczka" już za nami. Dzięki wszystkim za pomoc.
Zapisane
iwona 77
« Odpowiedz #5 : 29-05-2008, 16:46 »

U mojego syna (7 lat) wystąpił ból nóg podczas bardzo silnej grypy i to taki, który powalił go na kolana (chodził na czworakach, bo mówił, że nogi tak  bolą). Trochę panikowałam, ale po jednym dniu przeszło. Nie wiem, co to było - nie bolały go kolana, ale łydki. Syn bardzo mało pił i nieopatrznie dałam mu witaminy, też herbatę z pokrzywy. Sądzę, że to połączenie nie było dobre... W ogóle na przyszłość postanowiłam tylko poić, jak poleca Mistrz, wodą.

A w wymiotach, biegunce woda, ew. elektrolity. Zresztą ostatnio przechodziliśmy grypę żołądkowo-jelitową 1 dniową - bez jedzenia. Środkowemu synowi podałam elektrolity, bo zaczynał mieć sińce pod oczami. W zasadzie 1 dzień trwały wymioty, noc dobra i następnego dnia lekkie jedzenie (u każdego tak samo). Ten sposób zawsze u nas działa.

Dodano

A starszego syna podczas grypy żołądkowej też bolały nogi (lekko, chodził normalnie) - mam wrażenie, że on podczas choroby/oczyszczania zawsze skarży się na ból nóg.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2016, 22:12 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!