Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymioty u dziecka  (Przeczytany 15968 razy)
Marta
« : 04-07-2008, 20:18 »

Cytat od: albina.2
Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak znależć takiego lekarza homełopatę w okolicach Lublina?
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:53 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #1 : 06-07-2008, 11:27 »


Co do wymiotów, czym je wywołać?
Mój syn (autystyk) odkąd pije MO zdarzają mu się i biegunki, a wymioty są dziwne. Nigdy wcześniej nie wymiotował, ale jeśli zje coś co mu zaszkodzi to jakby żołądek przestaje mu pracować. Tak było już dwa razy.
Za pierwszym ugryzł trochę gruszki, następnego dnia nad ranem obudził mnie odgłos wymiotowania, syn miał odruch, ale wymioty były bardzo gęste, a dziecko je połykało, odruch nie ustępował. Mieliśmy tego dnia rano komisję w sprawie orzeczenia o niepełnosprawności. Dałam dziecku sody oczyszczonej i wlałam w niego nieco wody, po 30 min. dziecko zwymiotowało, wystąpiła też biegunka i wszystko było już ok. Co prawda był osłabiony, ale orzeczenie dostaliśmy na 4 lata  naughty
Za drugim razem zjadł u babci gołąbków, następnego dnia wymiotował, ale dosłownie każdym posiłkiem jaki zjadł po tych gołąbkach, widać było kapustę. Brzuch był olbrzymi, dziecko czuło się źle. Wiedziałam, że będzie się męczył, więc dałam mu sody i wody, gdy już wyrzucił wszystko z żołądka, brzuszek był płaski, wystąpiła tylko 3 razy biegunka i dziecko było jak nowo narodzone.
Czy zrobiłam dobrze? Mój teść mówił, że soda jest szkodliwa, a na moje pytanie czym miałam wywołac wymioty u dziecka powiedział, że mydłem.  
Gdyby nie wymioty, on męczył by się długo.
Czy soda jest szkodliwa? Dziecko wszystko przecież zwymiotowało, a jeśli nie sodą to czym na przyszłość mam pomóc maluchowi. Bo wywołując wymioty chyba dobrze zrobiłam?
Moi rodzice tak postępowali, jak źle się czułam, bolał mnie brzuch, miałam uczucie zimna w żołądku i bolała mnie głowa, to istnie cierpienie dla dziecka.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:53 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 06-07-2008, 15:25 »

Cytat od: "Abi"
Czy soda jest szkodliwa?
Soda oczyszczona jest szkodliwa, gdy jest nadużywana. Niemniej jednak jest to środek spożywczy i w pewnych przypadkach użyty jako lek przebija wszystkie inne, także te wyprodukowane na bazie produktów naturalnych. Rzeczywiście, dawniej soda oczyszczona była używana jako lek w przypadku niestrawności. Tak było do czasu, gdy naukowcy orzekli, że soda oczyszczona jest szkodliwa. Fama poszła w świat i nikt już nie zastanawia się, w jakich warunkach i ilościach objawia się owa szkodliwość sody oczyszczonej, gdyż jeśli naukowcy stwierdzili, że soda oczyszczona jest szkodliwa, to jest szkodliwa, i już!. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku cholesterolu, soli, czy niełączenia pewnych składników pożywienia. W ten sposób soda oczyszczona została wyrugowana z apteczek domowych i zastąpiona nowoczesnymi lekami alopatycznymi, z wielką szkodą dla naszego zdrowia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zibi
« Odpowiedz #3 : 06-07-2008, 15:56 »

Istotnie, podobnie było z odkryciami naukowymi odnośnie szkodliwości cholesterolu spożytego w jajach, w związku z tym ludzie jedli je tylko w ilości dwie sztuki na tydzień. Tak też postępowano do niedawna w szpitalach.
Następnie biochemicy (np. sympatyzujący z dietą Kwaśniewskiego i inni badacze) ustalili, że jajka są bardzo zdrowe, więc pośród ludzi powstał "owczy pęd" na jedzenie jaj. I tak w obu przypadkach mamy same skrajności, a w tym drugim może większe niebezpieczeństwo, niż w tym pierwszym przypadku, jeśli tzw. zwykły zjadacz chleba - połączy ich spożycie z ogromną ilością jego głównych produktów spożywczych, jakimi są: chleb i "pyry”.
Brak edukacji w tym zakresie, znów napędza koniunkturę biznesową przedmiotowego lobby.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:53 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!