Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 23:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy ktoś zaczyna dochodzić do prawidłowych wniosków?  (Przeczytany 11499 razy)
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« : 05-12-2010, 15:53 »

..być może nie z właściwej strony, ale zawsze smile

Polecam zapoznać się z http://www.ted.com/index.php/talks/lang/eng/william_li.html (są polskie napisy).
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 05-12-2010, 17:11 »

..być może nie z właściwej strony, ale zawsze smile

Polecam zapoznać się z http://www.ted.com/index.php/talks/lang/eng/william_li.html (są polskie napisy).

http://www.youtube.com/watch?v=B9bDZ5-zPtY

Wersja jutubowa, jakby kto chciał pobrać, przetłumaczyć, przesłać.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #2 : 05-12-2010, 17:15 »

(są polskie napisy).
Nie ma polskich napisów confused
Zapisane

Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 05-12-2010, 17:18 »

W wersji na TED są polskie napisy.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #4 : 05-12-2010, 17:25 »

Jesteśmy w Polsce. Mówimy po polsku.
Zapisane

Stańczyk
« Odpowiedz #5 : 05-12-2010, 17:41 »

Nic nowego. Słowa nie ma o profilaktyce. Dla niego profilaktyka to wczesne wykrycie raka albo jedzenie lekarstw zanim rozwinie się choroba. Film nie odpowiada na szereg pytań:
1. Czym jest rak?
2. Skąd się bierze?
3. Dlaczego organizm rozwija sieć naczyń krwionośnych dożywiających raka?

Zapisane
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #6 : 05-12-2010, 18:20 »

W linku, ktory podałem, można wybrać język polski z listy rozwijanej 'languages'.

Hajdi, czy nie lepiej byłoby z postawy 'czego tam nie ma?' przejść na 'co nowego mogłem się dowiedzieć?'. Być może dzięki temu moglibyśmy poszerzyć wiedzę i wyciągnąć ciekawe wnioski?

Przykład wymagający przemyślenia: Biosłonejska profilaktyka prozdrowotna pozwala utrzymywać homeostazę między innymi dlatego, że nie pozwala na rozrastanie się naczyń krwionośnych okalających komórki rakowe.

To oczywiście jedynie przymiarka, jednak sądzę, że powinniśmy korzystać z obiektywnej nowej wiedzy, która jest w stanie rzucić nowe światło na z pewnością ciekawe dla nas wszyskich tematy.

Jeśli chodzi o twoje pytania:
1. Rak to niekontrolowany rozwój zmutowanych komórek,
2. których rozwój jest możliwy dzięki pożywieniu dostarczanemu przez rozrośnięte naczynia krwionośne. W zdrowym ogranizmie sytuacja taka nie występuje, gdyż jest zachowana równowaga i naczynia krwionośne mają określoną gęstość maksymalną.
3. Przez braki w diecie powodujące niedobór substacji regulujących mechanizmy opisane powyżej.

I tak, generalnie jest o profilaktyce, kiedy wysunięty jest wniosek, że odpowiednio przygotowany posiłek (nawet codzienny) może być skuteczniejszy od leków na raka... A że komórki mutują cały czas, to każdy ma swoje małe raczki, które na szczęście najczęście są po prostu sprzątane (np. dzięki infekcjom)
« Ostatnia zmiana: 05-12-2010, 18:33 wysłane przez Stark » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #7 : 05-12-2010, 19:13 »

Przykład wymagający przemyślenia: Biosłonejska profilaktyka prozdrowotna pozwala utrzymywać homeostazę między innymi dlatego, że nie pozwala na rozrastanie się naczyń krwionośnych okalających komórki rakowe.
A w jaki to sposób?
Poza tym zakładasz, że rozrost naczyń krwionośnych jest patologią i należy go powstrzymać. A może organizm wie co robi? Skoro wokół rany rozwijają się naczynia krwionośne a potem zanikają, to może organizm chce wyhodować raka, bo jest mu do czegoś potrzebny. A my od razu uważamy, że on jest głupi i nie wie, co robi.
Pamiętajmy, że :
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Objawy są naturalną ochroną organizmu. Nazywamy je chorobami, lecz w rzeczywistości leczą one choroby. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują."
« Ostatnia zmiana: 05-12-2010, 19:19 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #8 : 05-12-2010, 20:06 »

Z filmu dowiedziałam się, że nasze organizmy są zdefektowane i nie potrafią regulować angiogenezy – musimy to robić sami jedząc to, co dr William Li nam polecił.
Musimy też śledzić badania kliniczne, żeby wiedzieć jakie nowe leki można brać dodatkowo kiedy jesteśmy już chorzy, np. Avastin.
Cytat
Avastin (bewacizumab, rhuMAb-VEGF) jest przeciwciałem monoklonalnym, które hamuje białko zwane nabłonkowo-śródbłonkowym czynnikiem wzrostu (VEGF). Białko VEGF jest czynnikiem odpowiedzialnym za rozwój naczyń, Avastin blokując to białko, ogranicza angiogenezę, odcina tym samym dopływ krwi do guza i blokuje powstawania przerzutów.

Avastin został już zarejestrowany przez Komisję Europejską i jest już dostępny w niektórych krajach członkowskich. Avastin w połączeniu z chemioterapią ma udowodnione działaniu w przedłużaniu życia chorego o 30%.

W Europie Avastin ma być stosowany, jako lek w połączeniu z chemioterapią dożylną zawierającą 5-florouracyl/leukoworynę lub 5-florouracyl/leukoworynę/irinotekan w I rzucie raka okrężnicy i odbytnicy z przerzutami. Chemioterapia w postaci 5-florouracylu/leukoworyny/irinotekanu w III fazie testów u pacjentów z nieleczonym wcześniej rakiem jelita grubego, przedłużyła im życie o średnio 5 miesięcy.

Avastin dodawany do mniej agresywnej chemioterapii, zatrzymał rozwój choroby na 4 miesiące w porównaniu do stosowania samej tylko chemioterapii. To dobra alternatywa dla pacjentów wycieńczonych konwencjonalnym leczeniem.

Co to za leki, które niczego nie leczą, tylko przedłużają życie o parę miesięcy?

Podsumowując - najbardziej podobał mi się cytat: "Odkrycie polega na tym, aby zobaczyć to, co wszyscy widzieli i pomyśleć to, o czym nie pomyślał nikt." — Albert Szent-Gyorgi

William Li właśnie pomyślał, że na angiogenezie można zarobić.

Zapisane
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #9 : 05-12-2010, 21:25 »

Czy naprawdę za jakimkolwiek wystąpieniem osoby związanej z medycyną musi stać jedynie chęć zysku?  Ja na ten aspekt nie zwracałem uwagi, bo mnie on nie interesuje, tak samo jak polecane przez Li leki, skoro odpowiedni posiłek jest tak samo, bądź bardziej skuteczny. Dla mnie to znak, że BPP zapewni nam, oprócz całej masy pozytywów, również odpowiednią kontrolę angiogenezy przez co niedługo będziemy najzdrowszą społecznością, ot co biggrin.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #10 : 05-12-2010, 21:32 »

Stark, czego właściwie bronisz? Założyłeś wątek, w którym pytasz, czy ktoś zaczyna dochodzić do prawidłowych wniosków a my ci odpowiadamy, że nie. To jest ciągle ta sama medyczna paplanina. Na raka chorują także wegetarianie i co ty na to?
Zapisane
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #11 : 05-12-2010, 22:08 »

Generalnie racja. W filmie spodobało mi się podejście, które zamiast obecnie przyjętego wykrywania już rozwiniętego guza chciało zaproponować niejako profilaktyczne odżywianie (samo jedzenie plus oczywiście ich magiczne leki), aby raka zagładzać już w samym momencie jego powstawania smile Tyle. Zaproponowane leki mnie nie interesują, bo przecież mamy swoje, skuteczne metody.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!