Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 16:24 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy z wiesio³kiem w zapobieganiu wypadania w³osów  (Przeczytany 17968 razy)
Iza38K
« : 22-11-2010, 15:18 »

A ja kupi³am sobie nasiona wiesio³ka. Wypi³am KB (dot±d pi³am klasyczny KB) z ³y¿eczk± zmielonych nasion wiesio³ka. Po¿yjemy zobaczymy, co z tego bêdzie.. Zaszkodziæ to chyba mi nie zaszkodzi co? Nie chcia³abym nale¿eæ do grupy "zabalsamowanych"  lol.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomo¶ci: 200

« Odpowiedz #1 : 27-11-2010, 16:42 »

Ja te¿ zakupi³am nasiona wiesio³ka i po sprawdzeniu ich zdolno¶ci do kie³kowania zamierzam dodawaæ je w ilo¶ci 1 ³y¿eczki do KB. Pijê 1 KB dziennie. Tak jest ok czy mo¿na wiêcej?
« Ostatnia zmiana: 27-11-2010, 16:49 wys³ane przez Angelikaa84 » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #2 : 27-11-2010, 17:23 »

Mo¿na, a nawet trzeba. W Niezbêdniku Zdrowia czytamy, ¿e od 1 do 3 KB.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo¶ci: 309

« Odpowiedz #3 : 27-11-2010, 22:30 »

Cytat
Mo¿na, a nawet trzeba. W Niezbêdniku Zdrowia czytamy, ¿e od 1 do 3 KB.
Angelice raczej o ilo¶æ wiesio³ka siê rozchodzi msn-wink
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 28-11-2010, 14:39 »

Zaczê³am od ³y¿eczki wiesio³ka do KB (robiê 400ml). Na opakowaniu by³o zalecenie, ¿e profilaktycznie: 1 ³y¿eczka a leczniczo: 2-3. Mnie bardzo zasmakowa³ wiesio³ek, wiêc teraz dajê p³ask± ³y¿kê. Ile organizm z tego przyswoi to inna sprawa.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 14-12-2010, 19:49 »

W³osy przesta³y mi wypadaæ. Nadal pijê KB z wiesio³kiem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 15-12-2010, 05:52 »

W³osy przesta³y mi wypadaæ. Nadal pijê KB z wiesio³kiem.
O! to ¶wietna wiadomo¶æ, która ucieszy wielu. Mam nadziejê, ¿e wielu spróbuje (nic nie ryzykuj±), a potem, naszym zwyczajem, podziel± siê wynikiem eksperymentu.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #7 : 15-12-2010, 12:34 »

W³osy przesta³y mi wypadaæ. Nadal pijê KB z wiesio³kiem.
Mo¿e to za spraw± zió³, poniewa¿ pisa³a¶:
Cytat
Ayur - Naturalny szampon z Aml± i Shikakai na Helfach  smile.
Zapisane

Iza38K
« Odpowiedz #8 : 15-12-2010, 17:24 »

U¿y³am raz tego "szamponu". W³osy mia³am okropne po tych zio³ach, jakie¶ sztywne, jakby zakurzone. Od czasu do czasu "amlujê" w³osy. Moj± wad± jest brak systematyczno¶ci. A¿ cud, ¿e jestem systematyczna w piciu MO i KB. W³osy naprawdê przesta³y mi wypadaæ. By³am dzisiaj u fryzjera i z ulg± spogl±da³am na czysty grzebieñ, którym Pani mi czesa³a w³osy. Ostatnio by³o mi a¿ g³upio, bo w³osy wychodzi³y mi jak po chemioterapii. Rano na poduszce te¿ ju¿ nie ma w³osów. Mo¿e to zbieg wielu okoliczno¶ci, nie wiem. Wiesio³ek w KB  naprawdê mi smakuje, wiêc w³±czy³am go na sta³e.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #9 : 15-12-2010, 18:02 »

Ja dodajê 1 ³y¿kê wiesio³ka do KB, wiesio³ek stosowa³am du¿o wcze¶niej jeszcze przed MO, mo¿e dlatego nie wypadaj± mi w³osy.
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.07.2009
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #10 : 22-12-2010, 10:24 »

Bardzo mnie zainteresowa³ temat i sama spróbujê z nasionami wiesio³ka - mocna czupryna nie jest moj± mocn± stron±. Oczywi¶cie dam znaæ o efektach.

Znalaz³am ciekawe info na powy¿szy temat - my¶lê, ¿e uzupe³ni informacje.
Zastosowanie   
- Nasiona wiesio³ka stosuje siê w zaburzeniach przemiany t³uszczowej-wysokim stê¿eniu cholesterolu. W wyniku zbyt du¿ego stê¿enia cholesterolu pojawia siê mia¿d¿yca oraz wysokie ci¶nienie krwi.
- Nasienie wiesio³ka stosuje siê w leczeniu wspomagaj±cym w zaburzeniach hormonalnych, takich jak cukrzyca, napiêcie przedmiesi±czkowe, cykliczna bolesno¶æ sutków.
- Preparat znajduje zastosowanie równie¿ w leczeniu chorób uczuleniowych uporczywie nawracaj±cych zaka¿eniach bakteryjnych i wirusowych, stwardnieniu rozsianym, go¶æcu przewlekle postêpuj±cym, w nadpobudliwo¶ci u dzieci a tak¿e w wypadaniu w³osów i krucho¶ci paznokci.

Ostrze¿enie   
Leku nie wolno stosowaæ u pacjentów cierpi±cych na padaczkê, u których jest uszkodzony p³at skroniowy, u pacjentów leczonych pochodnymi fenotiazyny. Nasienie wiesio³ka mo¿e spowodowaæ wyd³u¿enie krzepniêcia krwi, dlatego nie powinno siê go stosowaæ u chorych na hemofiliê. Oczekiwany skutek leczenia mo¿e ulec zmianie, je¶li preparat stosuje siê jednocze¶nie z innymi lekami.

Dzia³ania niepo¿±dane   
Brak danych statystycznych na temat dzia³añ niepo¿±danych wiadomo jednak, ¿e lek mo¿e powodowaæ nudno¶ci oraz wyd³u¿a czas krzepniêcia krwi.
www.przychodnia.pl

Jeszcze jedna niepokoj±ca informacja
Bezpo¶rednie spo¿ywanie nasion nie przetworzonych nie jest obecnie zalecane z powodu efektów ubocznych takich jak podra¿nienie ¶ciany ¿o³±dka itp.
www.biology.pl

Jestem ciekawa czy faktycznie poczujecie podra¿nienie ¶cian ¿o³±dka. Mo¿e warto robiæ przerwy w stosowaniu nasion wiesio³ka.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 12:22 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ¿e osi±gniêcie go wymaga czasu. Czas i tak up³ynie"
Sting
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Sk±d: Warszawa/UK
Wiadomo¶ci: 617

« Odpowiedz #11 : 08-01-2011, 23:24 »

Ja wiesio³ka kiedy¶ pi³em i smarowa³em nim twarz, w celu zniwelowania podra¿nieñ oraz przesuszenia. Oczywi¶cie w moim przypadku AZS. Mnie to pomaga³o albo jak piszecie balsamowa³o. B-)
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 07:15 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
Sting
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Sk±d: Warszawa/UK
Wiadomo¶ci: 617

« Odpowiedz #12 : 09-01-2011, 16:41 »

Pi³em olej z wiesio³ka chyba kilka miesiêcy, nie pamiêtam jak d³ugo. Nie pamiêtam dok³adnie firmy, ale by³ kupowany w sklepie zielarskim. Mia³em wtedy maniê na jego punkcie, gdy¿ po zastosowaniu pomadki z wiesio³kiem firmy Oeparol, bardzo szybko zregenerowa³a ona mój odwieczny problem z ranami s±cz±cymi siê na ustach. Pi³em wg instrukcji na opakowaniu wiesio³ek i po nied³ugim czasie, skóra siê poprawi³a (w sensie nawil¿y³a, uelastyczni³a). Z pewno¶ci± nie ma w³a¶ciwo¶ci przesuszaj±cych, wrêcz przeciwnie. Ja stosowa³em go równie¿ zewnêtrznie po k±pieli, bo on oprócz dzia³añ nat³uszczaj±cych, ³agodzi³ podra¿nienia. Regeneruje naskórek, bo szybko goi³y mi siê drobne ranki po drapaniu skóry. Niestety jego zapach by³ odra¿aj±cy. Moi znajomi skar¿yli siê, ¿e przykry zapach siê ode mnie ulatnia. ;-)
Teraz mi siê przypomnia³o, ¿e ja do KB, ju¿ 2 miesi±ce nasiona wiesio³ka wrzucam.  U mnie ciê¿ko okre¶liæ czy jest lepiej, bo ja mam jeszcze du¿± toksemie i spore azs na rêkach, ale ja wierze w dobroczynno¶æ wiesio³ka, bo on mnie nie raz uratowa³ z problemów skórnych, przynajmniej na chwilê ul¿y³o.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 19:05 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!