Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 16:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajle cytrynowe a szkliwo zębów  (Przeczytany 5620 razy)
Karola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 31

« : 16-12-2010, 11:35 »

Dwa tygodnie temu rozpoczęłam kurację koktajlem cytrynowym. Piję dwa dziennie. Zastanawia mnie, czy taka ilość cytryny zjadana (a raczej wypijana) codziennie przez trzy miesiące nie wpływa negatywnie na stan szkliwa zębów? Po koktajlu zawsze płuczę jamę ustną wodą, żeby wpływ kwasów na zęby zminimalizować. Mam nadzieję, że to wystarczy, bo zależy mi na przeprowadzeniu kuracji do końca, głównie ze względu na moje kolana (dwa dni temu zaczęły niemiłosiernie boleć i myślę, że to właśnie po koktajlach). Będę wdzięczna, jeśli wypowiedzą się osoby, które kurację koktajlem cytrynowym mają za sobą: czy wasze zęby na tym zanadto nie ucierpiały?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1 : 16-12-2010, 14:37 »

Karolciu, bardzo nierozsądna decyzja w sprawie picia cytrynowego KB. Podjęłaś ją za wcześnie. Jest zasadą, że na początku życia wg Biosłone, stosujemy MO, DP (odpowiedni etap diety) oraz KB w wersji z warzywami, owocami (jest wiele przepisów na forum). Inne metody oczyszczania, w tym KB cytrynowy, stosujemy po roku stosowania podstawowych zasad i to też tylko wtedy gdy stan zdrowia na to pozwoli. Chodzi o to, aby nie doprowadzić do uwolnienia zbyt wielkiej ilości toksyn do organizmu bo wtedy będziesz bardzo  cierpieć a po co? Już piszesz, że " niemiłosiernie bolą Cię kolana".
Odstaw cytrynowy KB i idź dalej prostą drogą i czytaj, czytaj, czytaj oraz myśl, myśl, myśl. smile
Zapisane

Karola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #2 : 16-12-2010, 16:09 »

Myślę, że decyzja o rozpoczęciu kuracji koktajlem cytrynowym była jednak słuszna smile Czytam, czytam, czytam i myślę, myślę, myślę już dość długo smile, bo mniej więcej od marca. Wtedy właśnie zaczęłam pić MO i koktajle, ale nieregularnie, dlatego moja data rozpoczęcia MO to 01.05.2010, bo wtedy się "zawzięłam" i przestałam o przygotowaniu MO zapominać - raz na zawsze. Trzymam się też zasad zdrowego odżywiania. DP nie przeprowadziłam, bo nie widziałam potrzeby, ale wiele z zasad DP stosuję, np. unikam glutenu i mleka w każdej postaci. Jestem w zasady Biosłone całkiem nieźle wtajemniczona: książki przeczytane, forum regularnie czytuję od marca, a zarejestrowałam się dopiero parę dni temu, stąd może Twoje wrażenie, że eksperymentuję na własnym ciele, nie mając o niczym bladego pojęcia smile
O moich kolanach na pewno napiszę dokładniej w oddzielnym wątku - jest o czym. To, że znowu bolą (napisałam, że niemiłosiernie, ale na pewno nie jest to ból podobny do porodowego smile , więc dla mnie do zniesienia, zwłaszcza że boli tylko, gdy kucam lub klękam).
W tym wątku pytam o to, czy czasem KB cytrynowy w dużych ilościach nie szkodzi zębom.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2010, 16:13 wysłane przez Karola » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 16-12-2010, 16:57 »

Decyzja o rozpoczęciu picia koktajli błonnikowych cytrynowych (po ponad półrocznym piciu MO) nie jest błędna. Decyzję taką należy jednak ocenić jako odważną. Jest to raczej mocniejsza metoda oczyszczania organizmu. Podejmując decyzję o rozpoczęciu (i kontynuowaniu) picia koktajli cytrynowych należy kierować się przede wszystkim sygnałami własnego organizmu.

DP nie jest obowiązkowym elementem profilaktyki prozdrowotnej Biosłone. W przypadku braku problemów jelitowych można od razu przejść do zasad zdrowego odżywiania.

Nie obawiałbym się wpływu kwasu cytrynowego zawartego w koktajlach na stan zębów. Jest to dość krótki kontakt. Przepłukanie ust wodą (a może warto rozważyć ssanie oleju roślinnego, ale zupełnie z innego powodu niż dodatkowe wypłukanie kwasu cytrynowego) dodatkowo minimalizuje czas tego kontaktu z powierzchnią zębów. Nawet gdyby ten kontakt był dłuższy to i tak nie powinno to szkodzić zębom. Kiedyś cytryna była stosowana nawet do wybielania zębów.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2010, 17:07 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Karola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #4 : 16-12-2010, 18:52 »

Odważnie zdecydowałam się na koktajle cytrynowe, bo wydaje mi się, że już całkiem dużo toksyn zdążyło mnie opuścić. Tak jak pisałam w przywitalni, oczyszczam się głównie przez infekcje i od maja chorowałam już siedem razy (przed MO wirusy były mi niestraszne, potrafiłam chorować raz na dwa, trzy lata), w tym raz obłożnie smile . Od dwóch miesięcy nie choruję, przestały mi też wypadać włosy i pięknie odrastają. Dlatego pomyślałam, że to może być dobry czas na koktajle cytrynowe, bo w końcu moja największa słabość to kolana, a koktajle cytrynowe pomagają oczyścić stawy, tak?

Co do wpływu cytryny na szkliwo, to mnie uspokoiłeś. Rzeczywiście, cytryna bywa często składnikiem past do zębów, nie w takich ilościach jak w koktajlu, ale jednak. Na wszelki wypadek będę płukać wodą. Ssanie oleju praktykuję.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!