Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sód: Mity o dziennym zapotrzebowaniu  (Przeczytany 4855 razy)
lj2m
« : 16-12-2010, 17:40 »

Analizuję wartości odżywcze produktów i układam sobie tak jadłospis by zapewniać organizmowi potrzebną ilość każdej witaminy czy składnika mineralnego. Poprzez odpowiedni dobór produktów mogę spełniać dzienne zapotrzebowanie w ponad 100% na każdy składnik, jednak nie na sód!

Dzienne zapotrzebowanie na sód wg. różnych amerykańskich instytucji wynoszą ponad 1000mg dziennie, gdzie wg. instytutów w Polsce jest to ilość około 10g dziennie. Różnica jest 100-krotna!

Konsumując naturalne produkty nie mamy szans spełnić tego dziennego zapotrzebowania, które sugerują nam amerykańskie instytucje. Nasuwa mi się pytanie: Czy dyktując takie dzienne normy spożywania tego produktu nie robią tego specjalnie, aby coś uzyskać? Mi wydaje się że tak. Jeśli tak robią z sodem to ciekawe czy z innymi witaminami nie jest podobnie. Może wcale nie potrzebujemy takich ilości witamin jakie przewidują różne normy GDA.

Forumowi eksperci, co wy sądzicie na temat tak dużych dziennych norm sodu, które amerykańskie instytucje sugerują nam byśmy spożywali?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 16-12-2010, 17:44 »

My się zajmujemy zdrowiem, a nie takimi pierdołami.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #2 : 16-12-2010, 17:52 »

1000mg to jest 1g
Zapisane
lj2m
« Odpowiedz #3 : 16-12-2010, 22:32 »

Pomyliłem się w obliczeniach. W każdym razie to jeszcze większa ilość proponowanego nam zapotrzebowania które powinniśmy spełniać. No ale skoro tutaj niedobory witamin was nie interesują, chociaż pojawia się to jako jeden z wielu ważnych punktów wymienionych w tekstach tutaj zawartych to wygląda na to że zaprzeczacie sami sobie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 17-12-2010, 03:25 »

No ale skoro tutaj niedobory witamin was nie interesują, chociaż pojawia się to jako jeden z wielu ważnych punktów wymienionych w tekstach tutaj zawartych to wygląda na to że zaprzeczacie sami sobie.
Bynajmniej. Systematyczna podaż witamin oraz innych nieenergetycznych ale niezbędnych substancji postrzegamy jako podstawę profilaktyki zdrowotnej. Dla nas sprawa jest zbyt ważna, by podchodzić do niej na zasadzie księgowego, gdyż wtedy łatwo możemy sobie zaszkodzić:
Pomyliłem się w obliczeniach.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!